Prezydenci Dąbrowy Górniczej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Imię i nazwisko Funkcja Okres
Józef Kasprzyk wójt 1910-30.09.1916
Edward Kosiński burmistrz 30.09.1916-11.11.1917
Adam Marceli Piwowar prezydent 11.11.1917-17.05.1923
Władysław Seroka prezydent 23.07.1923-26.11.1927
Zygmunt Cieplak prezydent 07.01.1928-28.01.1929
Zbigniew Madeyski prezydent 29.01.1929-08.02.1933
Józef Kaczkowski prezydent 11.04.1933-19.12.1934
Mateusz Siwik prezydent 20.12.1934-1936 rezygnacja
Teofil Trzęsimiech prezydent 29.05.1936-02.1940
Bruno Maier burmistrz niemiecki 02.1940-04.1940
Gollasch /imię nieznane/ burmistrz niemiecki 04.1940
Helmut Hein burmistrz niemiecki 06.1940-26.01.1945
Jakub Dąbski prezydent 27.01.1945-14.03.1945
Włodzimierz Zieliński prezydent 14.03.1945-21.06.1945
Paweł Łanucha prezydent 21.06.1945-31.05.1949
Władysław Wolski przewodniczący MRN 06.1949-03.06.1950
Franciszek Jagoda przewodniczący MRN 03.06.1950-24.03.1952
Kazimierz Piaskowski przewodniczący MRN 15.07.1952-10.02.1958
Tadeusz Szymaszek przewodniczący MRN 10.02.1958-06.11.1958
Tadeusz Paczyński przewodniczący MRN 06.03.1959-10.02.1965
Marian Wysocki przewodniczący MRN 10.02.1965-29.12.1971
Roman Kulej przewodniczący MRN
naczelnik miasta
15.01.1972-17.12.1972
17.12.1972-10.06.1975
Jerzy Talkowski prezydent 10.01.1982-31.12.1983
Zygmunt Górski prezydent 01.01.1984-01.04.1988
Andrzej Baran prezydent 20.05.1988-31.06.1990
Jerzy Talkowski prezydent 01.07.1990-04.04.1991
Henryk Zaguła prezydent 04.04.1991-27.11.1996
Marek Dul prezydent 27.11.1996-29.09.1999
Marek Lipczyk prezydent 29.09.1999-10.11.2002
Jerzy Talkowski prezydent 11.11.2002-26.11.2006
Zbigniew Podraza prezydent 27.11.2006- nadal

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]