Prince Polo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wartość odżywcza
Prince Polo
(w 100 g produktu)
Wartość energetyczna
535 kcal = 2240 kJ
Białka 5,4 g
Węglowodany 58,5 g
Tłuszcze 30,5 g
Błonnik 3,5 g
Makroelementy
Sód 1,5 mg

Prince Polopolski wafel czekoladowy. Sprzedawany w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, na Litwie, na Łotwie, na Ukrainie pod nazwą Siesta i w Islandii, gdzie znany jest jako Prins Póló, i przez wiele lat sprzedawany był jako jeden z nielicznych wafli czekoladowych oraz zyskał dużą popularność wśród ludności tego kraju. Gdy 11 marca 1999 roku przybył do Polski prezydent Islandii Ólafur Ragnar Grímsson, przyznał że "Całe pokolenie Islandczyków wyrosło na dwóch rzeczach – amerykańskiej coca-coli i polskim Prince Polo".

Przez wiele lat Prince Polo były najlepiej sprzedającymi się w Polsce waflami czekoladowymi, jednakże w ciągu ostatnich kilku lat Princessa (produkowana przez Nestlé) osiągnęła podobną popularność[potrzebne źródło].

Prince Polo został wprowadzony w 1955 r. przez Olza SA w Cieszynie. Jest to pokryty czekoladą wafel składający się z czterech warstw wafla połączonych czekoladowym wypełnieniem.

Firma, która została założona w 1920 r., została kupiona w 1993 r. przez Kraft Jacobs Suchard[1]. W 1995 r. na opakowaniu Prince Polo pojawiło się nowe logo, jednocześnie zmieniono opakowania z papierowych na tworzywowe[potrzebne źródło]. Z czasem wprowadzono nowe wafelki, poczynając od orzechowego, wprowadzonego w 1996 r., a następnie jabłkowego, mlecznego, kokosowego, piernikowego i Premium. Dodano również baton w rozmiarze XXL.

Przypisy