Puchar Świata w biathlonie 2005/2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Puchar Świata w Biathlonie
Biathlon pictogram.svg
2004/20052005/20062006/2007
Kobiety
Generalna Niemcy Kati Wilhelm
Sprint Niemcy Kati Wilhelm
Bieg indywidualny Rosja Swietłana Iszmuratowa
Bieg na dochodzenie Niemcy Kati Wilhelm
Bieg masowy Niemcy Martina Glagow
Sztafety  Rosja
Puchar Narodów  Niemcy
Mężczyźni
Generalna Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Sprint Polska Tomasz Sikora
Bieg indywidualny Francja Raphaël Poirée
Bieg na dochodzenie Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Bieg masowy Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Sztafety  Niemcy
Puchar Narodów  Niemcy

Sezon 2005/06 rozpoczął się 26 listopada 2005 roku w Östersund, a zakończył 26 marca 2006 roku w Chanty-Mansyjsku. Najważniejszą imprezą tego sezonu były igrzyska w Turynie, które "zastępowały" mistrzostwa świata.

Klasyfikacje generalną pań wygrała Niemka Kati Wilhelm zdobywając 969 punktów. Druga w klasyfikacji Anna Carin Zidek ze Szwecji zdobyła 818 punktów zaś trzecia Martina Glagow, Niemcy, 694. Wśród Polek najlepsza była Magdalena Gwizdoń, która zajęła 35 miejsce gromadząc 139 punktów. Klasyfikacje sprintu oraz biegu na dochodzenie również wygrała Kati Wilhelm. W biegu indywidualnym najlepsza okazała się Swietłana Iszmuratowa reprezentująca Rosję, zaś w biegu masowym Martina Glagow z Niemiec. "Małą kryształową kulę" za wygranie klasyfikacji sztafet wygrały Rosjanki, a w pucharze narodów najlepsze okazały się Niemki.

Wśród panów kolejny raz najlepszy okazał się Norweg Ole Einar Bjørndalen, który zdobył 812 punktów i o 119 wyprzedził Francuza Raphaëla Poirée oraz o 138 Niemca Svena Fischera. Bardzo dobrze spisał się Tomasz Sikora, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej gromadząc 605 punktów, poza tym Polski zawodnik wygrał klasyfikację sprintu oraz zajął trzecie miejsce w klasyfikacji biegu masowego. "Małą kryształową kulę" za wygranie klasyfikacji biegu masowego oraz biegu na dochodzenie zdobył wspomniany już wcześniej Norweg Ole Einar Bjørndalen. W biegu indywidualnym zwyciężył Michael Greis występujący w barwach Niemiec, który wspólnie z kolegami z drużyny triumfował również w klasyfikacji sztaft oraz w pucharze narodów.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Przebieg sezonu[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

1. Szwecja Östersund, 26.11.2005 – 30.11.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
26 listopada Sprint (10 km) Norwegia Stian Eckhoff Francja Raphaël Poirée Łotwa Ilmārs Bricis
27 listopada Bieg na dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Vincent Defrasne Rosja Iwan Czeriezow
29 listopada Sztafeta (4 × 7,5 km)  Norwegia
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Rosja
Filip Szulman
Iwan Czeriezow
Pawieł Rostowcew
Nikołaj Krugłow
 Francja
Julien Robert
Raphaël Poirée
Alexandre Aubert
Vincent Defrasne
2. Austria Hochfilzen, 7.12.2005 – 11.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 grudnia Bieg indywidualny (20 km) Francja Raphaël Poirée Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Michael Greis
10 grudnia Sprint (10 km) Norwegia Frode Andresen Norwegia Lars Berger Niemcy Sven Fischer
11 grudnia Sztafeta (4 × 7,5 km)  Niemcy
Ricco Gross
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
 Rosja
Iwan Czeriezow
Nikołaj Krugłow
Pawieł Rostowcew
Siergiej Czepikow
 Francja
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferreol Cannard
Raphaël Poirée
3. Słowacja Osrblie, 15.12.2005 – 18.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 grudnia Bieg indywidualny (20 km) Niemcy Sven Fischer Rosja Maksim Czudow Niemcy Michael Rösch
16 grudnia Sprint (10 km) Niemcy Alexander Wolf Niemcy Michael Rösch Niemcy Sven Fischer
18 grudnia Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Sven Fischer Niemcy Alexander Wolf Niemcy Michael Rösch
4. Niemcy Oberhof, 04.01.2006 – 08.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
4 stycznia Sztafeta (4 × 7,5 km)  Niemcy
Ricco Gross
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
 Rosja
Siergiej Rożkow
Pawieł Rostowcew
Iwan Czeriezow
Nikołaj Krugłow
 Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Siergiej Nowikow
Władimir Draczew
Aleh Ryżenkau
7 stycznia Sprint (10 km) Francja Vincent Defrasne Niemcy Alexander Wolf Rosja Maksim Czudow
8 stycznia Bieg masowy (15 km) Norwegia Halvard Hanevold Niemcy Sven Fischer Francja Raphaël Poirée
5. Niemcy Ruhpolding, 12.01.2006 – 15.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 stycznia Sztafeta (4 × 7,5 km)  Niemcy
Michael Rösch
Alexander Wolf
Sven Fischer
Michael Greis
 Austria
Daniel Mesotitsch
Wolfgang Perner
Ludwig Gredler
Christoph Sumann
 Norwegia
Halvard Hanevold
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
Stian Eckhoff
14 stycznia Sprint (10 km) Norwegia Frode Andresen Niemcy Michael Rösch Niemcy Michael Greis
15 stycznia Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Michael Rösch Francja Raphaël Poirée Rosja Siergiej Czepikow
6. Włochy Anterselva, 19.01.2006 – 22.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 stycznia Sprint (10 km) Norwegia Frode Andresen Niemcy Ricco Gross Rosja Maksim Czudow
20 stycznia Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Ricco Gross Norwegia Halvard Hanevold Norwegia Frode Andresen
22 stycznia Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Norwegia Frode Andresen
Igrzyska olimpijskie Włochy Turyn, 11.02.2006 – 26.02.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 lutego 2006 Bieg indywidualny (20 km) Niemcy Michael Greis Norwegia Ole Einar Bjørndalen Norwegia Halvard Hanevold
14 lutego 2006 Sprint (10 km) Niemcy Sven Fischer Norwegia Halvard Hanevold Norwegia Frode Andresen
18 lutego 2006 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Francja Vincent Defrasne Norwegia Ole Einar Bjørndalen Niemcy Sven Fischer
21 lutego 2006 Sztafeta (4 × 7,5 km) Niemcy
Ricco Gross
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
Rosja
Iwan Czeriezow
Siergiej Czepikow
Pawieł Rostowcew
Nikołaj Krugłow
Francja
Julien Robert
Vincent Defrasne
Ferreol Cannard
Raphaël Poirée
25 lutego 2006 Bieg masowy (15 km) Niemcy Michael Greis Polska Tomasz Sikora Norwegia Ole Einar Bjørndalen
7. Słowenia Pokljuka, 08.03.2006 – 11.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 marca Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Szwecja Carl Johan Bergman
11 marca Bieg na dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Szwecja Carl Johan Bergman
8. Finlandia Kontiolahti, 16.03.2006 – 19.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 marca Sprint (10 km) Szwecja Carl Johan Bergman Polska Tomasz Sikora Niemcy Sven Fischer
18 marca Bieg na dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Francja Raphaël Poirée Norwegia Lars Berger
19 marca Bieg masowy (15 km) Polska Tomasz Sikora Francja Raphaël Poirée Norwegia Ole Einar Bjørndalen
9. Norwegia Oslo/Holmenkollen, 23.03.2009 – 26.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 marca Sprint (10 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Łotwa Ilmārs Bricis Szwecja Mattias Nilsson
25 marca Bieg na dochodzenie (12,5 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Polska Tomasz Sikora Niemcy Ricco Gross
26 marca Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen Czechy Roman Dostál Rosja Siergiej Rożkow

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

1. Szwecja Östersund, 26.11.2005 – 30.11.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
26 listopada Sprint (7,5 km) Niemcy Uschi Disl Słowenia Tadeja Brankovič Niemcy Katrin Apel
27 listopada Bieg na dochodzenie (10 km) Rosja Olga Zajcewa Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Andrea Henkel
29 listopada Sztafeta (4 × 6 km)  Norwegia
Liv Grete Poirée
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
 Francja
Delphyne Peretto
Christelle Gros
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
 Rosja
Olga Pylowa
Swietłana Iszmuratowa
Natalja Gusiewa
Anna Bogalij-Titowiec
2. Austria Hochfilzen, 07.12.2005 – 11.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
7 grudnia Bieg indywidualny (15 km) Szwecja Anna Carin Zidek Rosja Olga Zajcewa Rosja Natalja Gusiewa
9 grudnia Sprint (7,5 km) Niemcy Kati Wilhelm Rosja Swietłana Iszmuratowa Niemcy Uschi Disl
10 grudnia Sztafeta (4 × 6 km)  Norwegia
Liv Grete Poirée
Gro Marit Istad-Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Linda Tjørhom
 Rosja
Olga Pylowa
Swietłana Iszmuratowa
Albina Achatowa
Olga Zajcewa
 Niemcy
Martina Glagow
Simone Denkinger
Katrin Apel
Kati Wilhelm
3. Słowacja Osrblie, 15.12.2005 – 18.12.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 grudnia Bieg indywidualny (15 km) Rosja Swietłana Iszmuratowa Rosja Albina Achatowa Francja Florence Baverel-Robert
17 grudnia Sprint (7,5 km) Szwecja Anna Carin Zidek Niemcy Kati Wilhelm Ukraina Lilija Jefremowa
18 grudnia Bieg na dochodzenie Szwecja Anna Carin Zidek Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Uschi Disl
4. Niemcy Oberhof, 04.01.2006 – 08.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
5 stycznia Sztafeta (4 × 6 km)  Francja
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robert
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
 Niemcy
Uschi Disl
Andrea Henkel
Katrin Apel
Kati Wilhelm
 Białoruś
Jekatierina Iwanowa
Olga Nazarowa
Ludmiła Ananko
Ołena Zubryłowa
7 stycznia Sprint (7,5 km) Niemcy Kati Wilhelm Szwecja Anna Carin Zidek Norwegia Linda Tjørhom
8 stycznia Bieg masowy (12,5 km) Niemcy Martina Glagow Rosja Olga Pylowa Niemcy Katrin Apel
5. Niemcy Ruhpolding, 11.01.2006 – 15.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 stycznia Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Anna Bogalij-Titowiec
Swietłana Iszmuratowa
Albina Achatowa
Olga Zajcewa
 Niemcy
Martina Glagow
Andrea Henkel
Katrin Apel
Simone Denkinger
 Słowenia
Teja Gregorin
Andreja Mali
Andreja Koblar
Tadeja Brankovič
13 stycznia Sprint (7,5 km) Francja Sandrine Bailly Niemcy Kati Wilhelm Rosja Swietłana Iszmuratowa
15 stycznia Bieg na dochodzenie (10 km) Norwegia Liv Grete Poirée Niemcy Kati Wilhelm Rosja Albina Achatowa
6. Włochy Anterselva, 19.01.2006 – 22.01.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
19 stycznia Sprint (7,5 km) Niemcy Kati Wilhelm Francja Sandrine Bailly Rosja Albina Achatowa
21 stycznia Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Kati Wilhelm Francja Sandrine Bailly Rosja Albina Achatowa
22 stycznia Bieg masowy (12,5 km) Niemcy Martina Glagow Niemcy Andrea Henkel Niemcy Uschi Disl
Igrzyska olimpijskie Włochy Turyn, 11.02.2006 – 26.02.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
13 marca 2006 Bieg indywidualny (15 km) Rosja Swietłana Iszmuratowa Niemcy Martina Glagow Rosja Albina Achatowa
16 marca 2006 Sprint (7,5 km) Francja Florence Baverel-Robert Szwecja Anna Carin Zidek Ukraina Lilija Jefremowa
18 marca 2006 Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Martina Glagow Rosja Albina Achatowa
23 marca 2006 Sztafeta (4 × 6 km)  Rosja
Anna Bogalij-Titowiec
Swietłana Iszmuratowa
Olga Zajcewa
Albina Achatowa
 Niemcy
Martina Glagow
Andrea Henkel
Katrin Apel
Kati Wilhelm
 Francja
Delphyne Peretto
Florence Baverel-Robert
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
25 marca 2006 Bieg masowy (12,5 km) Szwecja Anna Carin Zidek Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Uschi Disl
7. Słowenia Pokljuka, 08.03.2006 – 11.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
9 marca Sprint (7,5 km) Norwegia Linda Tjørhom Francja Sandrine Bailly Francja Florence Baverel-Robert
11 marca Bieg na dochodzenie (10 km) Francja Sandrine Bailly Niemcy Kati Wilhelm Niemcy Katrin Apel
8. Finlandia Kontiolahti, 16.03.2006 – 19.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 marca Sprint (7,5 km) Szwecja Anna Carin Zidek Białoruś Ołena Zubryłowa Słowenia Tadeja Brankovič
18 marca Bieg na dochodzenie (10 km) Szwecja Anna Carin Zidek Niemcy Kati Wilhelm Białoruś Ołena Zubryłowa
19 marca Bieg masowy (12,5 km) Białoruś Ołena Zubryłowa Niemcy Kati Wilhelm Słowenia Tadeja Brankovič
9. Norwegia Oslo/Holmenkollen, 23.03.2006 – 26.03.2006
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 marca Sprint (7,5 km) Niemcy Martina Glagow Włochy Michela Ponza Białoruś Jekatierina Iwanowa
25 marca Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Kati Wilhelm Rosja Anna Bogalij-Titowiec Szwecja Anna Carin Zidek
26 marca Bieg masowy (12,5 km) Norwegia Linda Tjørhom Francja Sandrine Bailly Białoruś Olga Nazarowa

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna (26 zawodów)
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 812
2 Francja Raphaël Poirée 693
3 Niemcy Sven Fischer 674
4 Polska Tomasz Sikora 605
5 Niemcy Michael Rösch 573
6 Francja Vincent Defrasne 553
7 Norwegia Halvard Hanevold 548
8 Niemcy Ricco Gross 517
9 Norwegia Frode Andresen 510
10 Niemcy Michael Greis 470
11 Szwecja Carl Johan Bergman 437
12 Niemcy Alexander Wolf 429
13 Rosja Maksim Czudow 427
14 Rosja Sergiej Czepikow 423
15 Rosja Iwan Czeriezow 405
16 Austria Christoph Sumann 371
17 Niemcy Andreas Birnbacher 371
18 Łotwa Ilmārs Bricis 358
19 Norwegia Stian Eckhoff 337
20 Rosja Nikołaj Krugłow 322
21 Rosja Siergiej Rożkow 290
22 Norwegia Emil Hegle Svendsen 289
23 Czechy Roman Dostál 281
24 Francja Julien Robert 254
25 Szwecja Björn Ferry 246
26 Rosja Pawieł Rostowcew 234
27 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 218
28 Szwecja Mattias Nilsson 195
29 Czechy Michal Šlesingr 194
30 Białoruś Władimir Draczew 175
31 Białoruś Alaksiej Ajdarau 169
Miejsce Zawodnik Punkty
32 Austria Wolfgang Rottmann 159
33 Białoruś Rustam Waliullin 158
34 Norwegia Lars Berger 143
35 Białoruś Aleh Ryżenkau 136
36 Czechy Zdeněk Vítek 134
37 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 120
38 Austria Ludwig Gredler 93
39 Chińska Republika Ludowa Zhang Chengye 92
40 Norwegia Alexander Os 92
41 Austria Wolfgang Perner 87
42 Finlandia Paavo Puurunen 85
43 Włochy Christian de Lorenzi 84
44 Ukraina Rusłan Łysenko 82
45 Austria Daniel Mesotitsch 79
46 Słowacja Marek Matiaško 77
47 Włochy Wilfried Pallhuber 77
48 Białoruś Siergiej Nowikow 77
49 Austria Friedrich Pinter 74
50 Francja Simon Fourcade 73
51 Niemcy Carsten Pump 65
52 Czechy Ondřej Moravec 59
53 Rosja Andriej Makowiejew 57
54 Rosja Siergiej Baszkirow 56
55 Słowenia Janez Marič 55
56 Niemcy Daniel Graf 52
57 Szwajcaria Simon Hallenbarter 48
58 Norwegia Egil Gjelland 48
59 Ukraina Andrij Deryzemla 46
60 Estonia Roland Lessing 44
61 Rosja Dmitrij Jaroszenko 43
62 Szwecja David Ekholm 29
Miejsce Zawodnik Punkty
63 Czechy Tomáš Holubec 29
64 Japonia Kyoji Suga 27
65 Japonia Hidenori Isa 26
66 Norwegia Anstein Mykland 24
67 Norwegia Magne Thorleiv Rønning 24
68 Niemcy Jörn Wollschläger 22
69 Francja Alexandre Aubert 20
70 Szwajcaria Matthias Simmen 18
71 Francja Ferréol Cannard 17
72 Francja Lionel Grebot 13
73 Czechy Jaroslav Soukup 12
74 Słowenia Matjaž Poklukar 12
75 Polska Wiesław Ziemianin 11
76 Bułgaria Witalij Rudenczyk 10
77 Rosja Filip Szulman 10
78 Norwegia Haakon Andersen 7
79 Ukraina Wjaczesław Derkacz 7
80 Słowacja Pavol Hurajt 7
81 Łotwa Jānis Bērziņš 6
82 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 6
83 Szwecja Jakob Börjesson 5
84 Estonia Indrek Tobreluts 5
85 Białoruś Wadim Saszurin 4
86 Ukraina Roman Pryma 4
87 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 4
88 Estonia Dimitri Borovik 2
89 Norwegia Hans Martin Gjedrem 2
90 Finlandia Timo Antila 2
91 Białoruś Aleksander Syman 1
92 Stany Zjednoczone Jeremy Teela 1
93 Ukraina Ołeksij Korabejnikow 1

Bieg indywidualny
(3 zawody)

Sprint
(12 zawodów)

Bieg na dochodzenie
(11 zawodów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Michael Greis 133
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 92
3 Francja Raphaël Poirée 83
4 Niemcy Sven Fischer 77
5 Norwegia Halvard Hanevold 77
6 Rosja Siergiej Czepikow 77
7 Rosja Pawieł Rostowcew 70
8 Niemcy Alexander Wolf 68
9 Niemcy Michael Rösch 56
10 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 54
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Polska Tomasz Sikora 256
2 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 251
3 Francja Raphaël Poirée 243
4 Niemcy Sven Fischer 232
5 Francja Vincent Defrasne 227
6 Niemcy Ricco Gross 214
7 Norwegia Frode Andresen 211
8 Niemcy Michael Rösch 211
9 Norwegia Halvard Hanevold 201
10 Szwecja Carl Johan Bergman 193
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 283
2 Niemcy Sven Fischer 229
3 Francja Raphaël Poirée 200
4 Francja Vincent Defrasne 198
5 Niemcy Michael Rösch 195
6 Norwegia Frode Andresen 190
7 Niemcy Ricco Gross 177
8 Szwecja Carl Johan Bergman 165
9 Polska Tomasz Sikora 164
10 Austria Christoph Sumann 146

Bieg masowy
(pięć zawodów)

Sztafety
(pięć zawodów)

Puchar Narodów
(18 zawodów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 186
2 Francja Raphaël Poirée 157
3 Polska Tomasz Sikora 140
4 Niemcy Sven Fischer 124
5 Rosja Maksim Czudow 120
6 Norwegia Halvard Hanevold 119
7 Norwegia Emil Hegle Svendsen 117
8 Rosja Siergiej Rożkow 106
9 Francja Vincent Defrasne 102
10 Rosja Iwan Czeriezow 102
Miejsce Kraj Punkty
1  Niemcy 200
2  Rosja 184
3  Francja 169
4  Norwegia 164
5  Białoruś 147
6  Austria 145
7  Szwecja 145
8  Czechy 138
9  Ukraina 137
10  Słowenia 98
11  Włochy 93
Miejsce Kraj Punkty
1  Niemcy 5843
2  Norwegia 5531
3  Rosja 5462
4  Francja 5067
5  Austria 4668
6  Białoruś 4664
7  Szwajcaria 4637
8  Czechy 4471
9  Ukraina 4031
10  Włochy 3950

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna (26 zawodów)
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 969
2 Szwecja Anna Carin Zidek 818
3 Niemcy Martina Glagow 694
4 Francja Sandrine Bailly 674
5 Niemcy Uschi Disl 580
6 Rosja Swietłana Iszmuratowa 568
7 Niemcy Andrea Henkel 531
8 Niemcy Katrin Apel 505
9 Białoruś Ołena Zubryłowa 491
10 Francja Florence Baverel-Robert 476
11 Niemcy Simone Denkinger 476
12 Norwegia Liv Grete Poirée 458
13 Białoruś Olga Nazarowa 457
14 Norwegia Linda Tjørhom 456
15 Rosja Olga Zajcewa 443
16 Włochy Michela Ponza 436
17 Rosja Albina Achatowa 415
18 Słowenia Tadeja Brankovič 290
19 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 275
20 Białoruś Jekatierina Iwanowa 264
21 Rosja Natalja Gusiewa 264
22 Norwegia Tora Berger 253
23 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 252
24 Słowenia Teja Gregorin 252
25 Chińska Republika Ludowa Hou Yuxia 238
26 Ukraina Lilija Jefremowa 225
27 Bułgaria Jekaterina Dafowska 217
28 Rosja Olga Pylowa 211
29 Francja Sylvie Becaert 208
Miejsce Zawodnik Punkty
30 Francja Christelle Gros 195
31 Niemcy Katja Beer 192
32 Białoruś Natalja Sokołowa 188
33 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 177
34 Niemcy Magdalena Neuner 164
35 Polska Magdalena Gwizdoń 139
36 Kanada Zina Kocher 126
37 Łotwa Madara Līduma 121
38 Bułgaria Pawlina Filipowa 117
39 Bułgaria Irina Nikułczina 115
40 Słowenia Dijana Grudiček 106
41 Ukraina Oksana Chwostenko 80
42 Szwecja Helena Jonsson 66
43 Polska Krystyna Pałka 63
44 Chińska Republika Ludowa Sun Ribo 61
45 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 57
46 Rosja Olga Anisimowa 56
47 Rosja Irina Malgina 56
48 Francja Delphyne Peretto 50
49 Norwegia Gunn Margit Andreassen 50
50 Słowacja Martina Halinárová 47
51 Słowacja Marcela Pavkovčeková 46
52 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 43
53 Słowenia Andreja Mali 36
54 Ukraina Ołena Petrowa 34
55 Czechy Zdeňka Vejnarová 32
56 Słowacja Soňa Mihoková 32
57 Rumunia Éva Tófalvi 32
58 Kazachstan Anna Lebedeva 32
Miejsce Zawodnik Punkty
59 Norwegia Ann Kristin Flatland 28
60 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 25
61 Francja Pauline Jacquin 20
62 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 18
63 Litwa Diana Rasimovičiūtė 17
64 Norwegia Julie Bonnevie-Svendsen 16
65 Czechy Kateřina Holubcová 16
66 Japonia Kanae Meguro 16
67 Białoruś Ludmiła Ananko 15
68 Włochy Saskia Santer 12
69 Czechy Magda Rezlerová 12
70 Bułgaria Radka Popowa 11
71 Finlandia Outi Kettunen 11
72 Białoruś Ksenija Zikunkowa 8
73 Rosja Anna Sorokina 8
74 Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen 8
75 Słowenia Andreja Koblar 8
76 Kanada Martine Albert 7
77 Ukraina Iryna Tananajko 6
78 Włochy Nathalie Santer 5
79 Kanada Sandra Keith 5
80 Szwecja Sofia Domeij 5
81 Finlandia Eija Salonen 4
82 Czechy Irena Česneková 4
83 Polska Magdalena Grzywa 3
84 Chińska Republika Ludowa Yin Qiao 1
85 Francja Marion Blondeau 1
86 Stany Zjednoczone Sarah Konrad 1

Bieg indywidualny
(3 zawodóy)

Sprint
(12 zawodów)

Bieg na dochodzenie
(11 zawodów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Rosja Swietłana Iszmuratowa 100
2 Rosja Albina Achatowa 99
3 Szwecja Anna Carin Zidek 96
4 Niemcy Martina Glagow 80
5 Francja Sandrine Bailly 74
6 Białoruś Olga Nazarowa 70
7 Niemcy Kati Wilhelm 67
8 Rosja Olga Zajcewa 66
9 Białoruś Ołena Zubryłowa 57
10 Rosja Olga Pylowa 54
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 368
2 Szwecja Anna Carin Zidek 333
3 Rosja Swietłana Iszmuratowa 244
4 Francja Sandrine Bailly 242
5 Niemcy Martina Glagow 220
6 Norwegia Linda Tjørhom 206
7 Niemcy Simone Denkinger 205
8 Niemcy Uschi Disl 201
9 Francja Florence Baverel-Robert 200
10 Białoruś Ołena Zubryłowa 184
Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Kati Wilhelm 334
2 Szwecja Anna Carin Zidek 254
3 Francja Sandrine Bailly 221
4 Niemcy Martina Glagow 209
5 Niemcy Katrin Apel 195
6 Włochy Michela Ponza 182
7 Niemcy Uschi Disl 175
8 Niemcy Andrea Henkel 172
9 Norwegia Liv Grete Poirée 157
10 Francja Florence Baverel-Robert 155

Bieg masowy
(5 zawodów)

Sztafeta
(5 zawodów)

Puchar Narodów
(18 zawodów)

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Martina Glagow 170
2 Niemcy Kati Wilhelm 169
3 Norwegia Linda Tjørhom 142
4 Niemcy Uschi Disl 141
5 Szwecja Anna Carin Zidek 135
6 Francja Sandrine Bailly 134
7 Niemcy Andrea Henkel 128
8 Białoruś Olga Nazarowa 119
9 Białoruś Ołena Zubryłowa 115
10 Niemcy Katrin Apel 92
Miejsce Państwo Punkty
1  Rosja 189
2  Niemcy 181
3  Francja 179
4  Norwegia 171
5  Słowenia 157
6  Białoruś 154
7  Chiny 131
8  Bułgaria 131
9  Ukraina 108
10  Słowacja 105
Miejsce Państwo Punkty
1  Niemcy 5758
2  Rosja 5631
3  Francja 5242
4  Norwegia 5082
5  Białoruś 4942
6  Słowenia 4630
7  Chiny 4498
8  Bułgaria 4237
9  Ukraina 3984
10  Słowacja 3728

Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Zawodnik
Östersund Sprint
SP
Östersund Bieg pościgowy
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny
IN
Hochfilzen Sprint
SP
Osrblie Bieg indywidualny
IN
Osrblie Sprint
SP
Osrblie Bieg pościgowy
PU
Oberhof Sprint
SP
Oberhof Bieg masowy
MS
Ruhpolding Sprint
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy
PU
Antholz Sprint
SP
Antholz Bieg pościgowy
PU
Antholz Bieg masowy
MS
Cesana San Sicario Bieg indywidualny
IN
Cesana San Sicario Sprint
SP
Cesana San Sicario Bieg pościgowy
PU
Cesana San Sicario Bieg masowy
MS
Pokljuka Sprint
SP
Pokljuka Bieg pościgowy
PU
Kontiolahti Sprint
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy
PU
Kontiolahti Bieg masowy
MS
Oslo-Holmenkollen Sprint
SP
Oslo-Holmenkollen Bieg pościgowy
PU
Oslo-Holmenkollen Bieg masowy
MS
G. Bodziana - - - 95 92 - - 69 - 99 q - - - 72 67 q - 67 q 92 q - 92 q -
M. Piecha 92 q 99 - - 95 q 79 - - - - - - - 64 q - - - - - - - - -
K. Pływaczyk 98 q 51 75 62 79 q 65 - DNS q - - - 75 - - - 60 49 89 q - 69 q -
T. Sikora 9 15 10 7 44 16 DNS 13 22 35 24 8 6 9 21 19 18 2 5 5 2 20 1 5 2 15
W. Ziemianin 45 53 80 61 61 47 52 - - 82 q 35 26 - 53 25 28 - 85 q - - - - - -
Kobiety
Zawodnik
Östersund Sprint
SP
Östersund Bieg pościgowy
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny
IN
Hochfilzen Sprint
SP
Osrblie Bieg indywidualny
IN
Osrblie Sprint
SP
Osrblie Bieg pościgowy
PU
Oberhof Sprint
SP
Oberhof Bieg masowy
MS
Ruhpolding Sprint
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy
PU
Antholz Sprint
SP
Antholz Bieg pościgowy
PU
Antholz Bieg masowy
MS
Cesana San Sicario Bieg indywidualny
IN
Cesana San Sicario Sprint
SP
Cesana San Sicario Bieg pościgowy
PU
Cesana San Sicario Bieg masowy
MS
Pokljuka Sprint
SP
Pokljuka Bieg pościgowy
PU
Kontiolahti Sprint
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy
PU
Kontiolahti Bieg masowy
MS
Oslo-Holmenkollen Sprint
SP
Oslo-Holmenkollen Bieg pościgowy
PU
Oslo-Holmenkollen Bieg masowy
MS
M. Grzywa 80 q 72 65 73 28 50 - - 80 q 51 44 - 71 - - - - - - - - - - -
M. Gwizdoń 8 13 46 69 35 26 29 22 25 17 32 26 31 DNF 33 20 21 29 53 47 25 28 19 37 35 27
M. Nykiel 73 q - 67 - 71 q 67 - - - - - - - 56 DNF - 88 q - - - - - -
K. Pałka 69 q 73 - 26 76 q 50 - 47 38 28 26 - 5 25 37 30 28 28 42 DNS - 55 40 -
K. Ponikwia - - 85 91 80 - - 72 q 82 q - - - 56 63 q - 52 43 52 48 - 68 q -
Legenda
SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy "q" – zawodnik nie uzyskał kwalifikacji

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

(do uzupełnienia)