Puchar Świata w kolarstwie torowym 2007/2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w kolarstwie torowym
2006/20072007/20082008/2009
Zwycięzca
 Holandia

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2007/2008 to 16. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował cztery rundy: w australijskim Sydney w dniach 30 listopada-2 grudnia 2007, w stolicy Chin - Pekinie w dniach 7-9 grudnia 2007 roku, w amerykańskim Los Angeles w dniach 18-20 stycznia 2008 oraz w stolicy Danii - Kopenhadze w dniach 15-17 lutego 2008 roku.

Trofeum sprzed roku obroniła reprezentacja Holandii.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Holandia 380
2.  Francja 273
3.  Rosja 212
4.  Wielka Brytania 204
5.  Australia 187
6.  Ukraina 182
7.  Niemcy 178
8. Francja Cofidis 143
9. Australia Team Toshiba 129
10. Wielka Brytania Scienceinsport.com 120

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Wielka Brytania Chris Hoy Wielka Brytania Ross Edgar Holandia Theo Bos
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Wielka Brytania Chris Hoy Francja Arnaud Tournant Holandia Teun Mulder
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Francja Arnaud Tournant Grecja Christos Wolikakis Australia Ryan Bayley
4. Dania Kopenhaga Wielka Brytania Chris Hoy Jamajka Ricardo Lynch Francja Arnaud Tournant
Klasyfikacja końcowa Wielka Brytania Chris Hoy Francja Arnaud Tournant Włochy Roberto Chiappa

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Francja Michaël D'Almeida Chińska Republika Ludowa Li Wenhao Ukraina Jewhen Bolibruch
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Francja François Pervis Ukraina Jewhen Bolibruch Chińska Republika Ludowa Li Wenhao
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Australia Scott Sunderland Ukraina Jewhen Bolibruch Chińska Republika Ludowa Li Wenhao
4. Dania Kopenhaga Francja François Pervis Ukraina Jewhen Bolibruch Chińska Republika Ludowa Li Wenhao
Klasyfikacja końcowa Ukraina Jewhen Bolibruch Chińska Republika Ludowa Li Wenhao Francja François Pervis

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Francja Mickaël Bourgain Francja Kévin Sireau Wielka Brytania Chris Hoy
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Theo Bos Francja Mickaël Bourgain Niemcy Stefan Nimke
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Włochy Roberto Chiappa Francja Kévin Sireau Holandia Teun Mulder
4. Dania Kopenhaga Francja Kévin Sireau Wielka Brytania Chris Hoy Ukraina Andrij Wynokourow
Klasyfikacja końcowa Francja Kévin Sireau Francja Mickaël Bourgain Wielka Brytania Chris Hoy

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Australia Team Toshiba
Ryan Bayley
Daniel Ellis
Shane Kelly
Niemcy www.radnet.de
Robert Förstemann
Matthias John
Stefan Nimke
Francja Cofidis
Didier Henriette
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
2. Chińska Republika Ludowa Pekin  Holandia
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
 Francja
Grégory Baugé
François Pervis
Arnaud Tournant
 Wielka Brytania
Chris Hoy
Craig McLean
Jason Queally
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Francja Cofidis
Didier Henriette
Kévin Sireau
Arnaud Tournant
 Francja
Grégory Baugé
Mickaël Bourgain
François Pervis
 Australia
Mark French
Ben Kersten
Jason Niblett
4. Dania Kopenhaga  Francja
Grégory Baugé
François Pervis
Kévin Sireau
 Holandia
Theo Bos
Teun Mulder
Tim Veldt
Francja Cofidis
Mickaël Bourgain
Didier Henriette
Arnaud Tournant
Klasyfikacja końcowa  Francja Francja Cofidis  Holandia

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Ukraina Wołodymyr Diudia Australia Phillip Thuaux Rosja Aleksandr Sierow
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Wielka Brytania Bradley Wiggins Ukraina Wołodymyr Diudia Rosja Aleksandr Sierow
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Stany Zjednoczone Taylor Phinney Holandia Jenning Huizenga Hiszpania Sergi Escobar
4. Dania Kopenhaga Hiszpania Sergi Escobar Rosja Aleksiej Markow Australia Luke Roberts
Klasyfikacja końcowa Ukraina Wołodymyr Diudia Stany Zjednoczone Taylor Phinney Hiszpania Sergi Escobar

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney  Wielka Brytania
Edward Clancy
Steven Cummings
Chris Newton
Bradley Wiggins
 Nowa Zelandia
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Jesse Sergent
Australia Team Toshiba
Jack Bobridge
Peter Dawson
Zakkari Dempster
Mark Jamieson
2. Chińska Republika Ludowa Pekin  Wielka Brytania
Edward Clancy
Steven Cummings
Geraint Thomas
Paul Manning
 Nowa Zelandia
Sam Bewley
Westley Gough
Marc Ryan
Timothy Gudsell
 Holandia
Levi Heimans
Jenning Huizenga
Jens Mouris
Peter Schep
3. Stany Zjednoczone Los Angeles  Australia
Jack Bobridge
Bradley McGee
Mark Jamieson
Peter Dawson
 Dania
Casper Jørgensen
Alex Rasmussen
Michael Mørkøv
Jens-Erik Madsen
 Ukraina
Lubomyr Połatajko
Witalij Szczedow
Witalij Popkow
Maksym Poliszczuk
4. Dania Kopenhaga  Wielka Brytania
Edward Clancy
Geraint Thomas
Paul Manning
Steven Burke
 Dania
Michael Mørkøv
Casper Jørgensen
Jens-Erik Madsen
Alex Rasmussen
 Australia
Matthew Goss
Cameron Meyer
Travis Meyer
Luke Roberts
Klasyfikacja końcowa  Wielka Brytania  Dania  Holandia

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Niemcy Roger Kluge Kanada Zachary Bell Czechy Milan Kadlec
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Stany Zjednoczone Michael Friedman Argentyna Walter Pérez Belgia Tim Mertens
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Hongkong Wong Kam Po Białoruś Wasil Kiryjenka Holandia Wim Stroetinga
4. Dania Kopenhaga Holandia Wim Stroetinga Austria Andreas Müller Kolumbia Juan Esteban Arango
Klasyfikacja końcowa Niemcy Roger Kluge Holandia Wim Stroetinga Argentyna Walter Pérez

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney  Holandia
Peter Schep
Jens Mouris
 Hiszpania
Joan Llaneras
Carlos Torrent
 Dania
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
2. Chińska Republika Ludowa Pekin  Francja
Jérôme Neuville
Christophe Riblon
Wielka Brytania T-Mobile Track Team
Cameron Meyer
Christopher Sutton
 Ukraina
Lubomyr Połatajko
Wołodymyr Rybin
3. Stany Zjednoczone Los Angeles  Belgia
Kenny De Ketele
Tim Mertens
 Dania
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Niemcy
Roger Kluge
Olaf Pollack
4. Dania Kopenhaga  Dania
Michael Mørkøv
Alex Rasmussen
 Stany Zjednoczone
Bobby Lea
Colby Pearce
 Holandia
Peter Schep
Wim Stroetinga
Klasyfikacja końcowa  Dania  Belgia  Holandia

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Nowa Zelandia Gregory Henderson Hiszpania Antonio Tauler Australia Cameron Meyer
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Hiszpania Joan Llaneras Wielka Brytania Chris Newton Australia Cameron Meyer
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Australia Cameron Meyer Polska Rafał Ratajczyk Wielka Brytania Chris Newton
4. Dania Kopenhaga Holandia Pim Ligthart Polska Rafał Ratajczyk Wielka Brytania Chris Newton
Klasyfikacja końcowa Wielka Brytania Chris Newton Australia Cameron Meyer Polska Rafał Ratajczyk

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Wielka Brytania Victoria Pendleton Stany Zjednoczone Jennie Reed Białoruś Natalla Cylinska
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Willy Kanis Niemcy Christin Muche Białoruś Natalla Cylinska
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Stany Zjednoczone Jennie Reed Holandia Willy Kanis Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie
4. Dania Kopenhaga Holandia Willy Kanis Stany Zjednoczone Jennie Reed Niemcy Dana Glöss
Klasyfikacja końcowa Holandia Willy Kanis Stany Zjednoczone Jennie Reed Wielka Brytania Victoria Pendleton

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Australia Anna Meares Kuba Lisandra Guerra Holandia Willy Kanis
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Kuba Lisandra Guerra Litwa Simona Krupeckaitė Białoruś Natalla Cylinska
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Kuba Lisandra Guerra Holandia Willy Kanis Litwa Simona Krupeckaitė
4. Dania Kopenhaga Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie Francja Sandie Clair Niemcy Miriam Welte
Klasyfikacja końcowa Kuba Lisandra Guerra Litwa Simona Krupeckaitė Chińska Republika Ludowa Gong Jinjie

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Holandia Willy Kanis Australia Kerrie Meares Białoruś Natalla Cylinska
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Białoruś Natalla Cylinska Wielka Brytania Victoria Pendleton Francja Clara Sanchez
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Białoruś Natalla Cylinska Stany Zjednoczone Jennie Reed Holandia Willy Kanis
4. Dania Kopenhaga Holandia Willy Kanis Wielka Brytania Victoria Pendleton Chińska Republika Ludowa Guo Shuang
Klasyfikacja końcowa Holandia Willy Kanis Białoruś Natalla Cylinska Francja Clara Sanchez

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney  Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Australia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
 Francja
Sandie Clair
Virginie Cueff
2. Chińska Republika Ludowa Pekin  Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Francja
Sandie Clair
Clara Sanchez
 Chiny
Guo Shuang
Zheng Lulu
3. Stany Zjednoczone Los Angeles  Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Francja
Sandie Clair
Virginie Cueff
 Australia
Kaarle McCulloch
Anna Meares
4. Dania Kopenhaga Wielka Brytania Scienceinsport.com
Victoria Pendleton
Shanaze Reade
 Holandia
Yvonne Hijgenaar
Willy Kanis
 Francja
Sandie Clair
Clara Sanchez
Klasyfikacja końcowa  Holandia  Francja  Niemcy

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Australia Katie Mactier Litwa Vilija Sereikaitė Szwajcaria Karin Thürig
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Australia Katie Mactier Wielka Brytania Rebecca Romero Stany Zjednoczone Sarah Hammer
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Ukraina Łesia Kałytowśka Kolumbia María Luisa Calle Stany Zjednoczone Sarah Hammer
4. Dania Kopenhaga Wielka Brytania Rebecca Romero Litwa Vilija Sereikaitė Stany Zjednoczone Sarah Hammer
Klasyfikacja końcowa Litwa Vilija Sereikaitė Stany Zjednoczone Sarah Hammer Wielka Brytania Rebecca Romero

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney  Rosja
Jewgienija Romaniuta
Olga Slusariewa
Anastasija Czułkowa
 Australia
Belinda Goss
Katie Mactier
Josephine Tomic
 Ukraina
Switłana Haluk
Łesia Kałytowśka
Lubow Szulika
2. Chińska Republika Ludowa Pekin  Ukraina
Switłana Haluk
Łesia Kałytowśka
Lubow Szulika
 Rosja
Jewgienija Romaniuta
Olga Slusariewa
Anastasija Czułkowa
 Kuba
Yudelmis Domínguez
Yoanka González
Yumari González
3. Stany Zjednoczone Los Angeles  Ukraina
Jełyzaweta Boczkariowa
Switłana Haluk
Łesia Kałytowśka
 Rosja
Anastasija Czułkowa
Olga Slusariewa
Jelena Czałych
 Stany Zjednoczone
Kristin Armstrong
Lauren Franges
Christen King
4. Dania Kopenhaga  Niemcy
Elke Gebhardt
Verena Jooß
Alexandra Sontheimer
 Holandia
Yvonne Hijgenaar
Eleonora van Dijk
Marlijn Binnendijk
 Ukraina
Switłana Haluk
Lubow Szulika
Ludmiła Wypyrajło
Klasyfikacja końcowa  Ukraina  Rosja  Niemcy

Scratch[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Kuba Yumari González Włochy Annalisa Cucinotta Rosja Anastasija Czułkowa
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Marianne Vos Australia Belinda Goss Kuba Yumari González
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Niemcy Charlotte Becker Rosja Jewgienija Romaniuta Rosja Jelena Czałych
4. Dania Kopenhaga Holandia Marianne Vos Czechy Jarmila Machačová Rosja Anastasija Czułkowa
Klasyfikacja końcowa Kuba Yumari González Holandia Marianne Vos Stany Zjednoczone Rebecca Quinn

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Australia Sydney Włochy Giorgia Bronzini Chińska Republika Ludowa Li Yan Czechy Jarmila Machačová
2. Chińska Republika Ludowa Pekin Holandia Marianne Vos Kuba Yoanka González Australia Katherine Bates
3. Stany Zjednoczone Los Angeles Czechy Jarmila Machačová Korea Południowa Lee Min-Hye Chińska Republika Ludowa Li Yan
4. Dania Kopenhaga Hongkong Wong Wan Yiu Dania Trine Schmidt Stany Zjednoczone Theresa Cliff-Ryan
Klasyfikacja końcowa Chińska Republika Ludowa Li Yan Czechy Jarmila Machačová Stany Zjednoczone Rebecca Quinn

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]