Puchar Europy Mistrzów Klubowych (1966/1967)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

XII Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1966/1967
(ang. European Champion Clubs' Cup)

Runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

Malta Sliema Wanderers - Bułgaria CSKA Sofia 1:2 i 0:4

1 07.09 1966 0:1 Dimitar Jakimow 20, 0:2 Dimitar Jakimow 54k, 1:2 Joseph Cini 58
2 14.09 1966 0:1 Iwan Zafirow 37, Dimitar Jakimow 40k, Asparuch Nikodimow 55, Nikola Czanew 71

Irlandia Waterford - Niemiecka Republika Demokratyczna Vorwärts Berlin 1:6 i 0:6

1 31.08 1966 0:1 Jürgen Piepenburg 5, 0:2 Rainer Nachtigall 10, 0:3 Rainer Nachtigall 38, 0:4 Otto Frässdorf 62, 1:4 Michael Lynch 68, 1:5 Jürgen Piepenburg 79, 1:6 Jürgen Piepenburg 83
2 07.09 1966 0:1 Dieter Wruck 5, 0:2 Manfred Müller 22, 0:3 Jürgen Piepenburg 63, 0:4 Manfred Müller 71, 0:5 Jürgen Grossheim 78, 0:6 Jürgen Piepenburg 79

I runda[edytuj | edytuj kod]

Szkocja Celtic Glasgow - Szwajcaria FC Zürich Zurych 2:0 i 3:0

1 28.09 1966 1:0 Thomas Gemmell 61, 2:0 Joseph McBride 69
2 05.10 1966 1:0 Thomas Gemmell 22, 2:0 Stephen Chalmers 39, 3:0 Thomas Gemmell 48k

Islandia KR Reykjavik - Francja FC Nantes 2:3 i 2:5

1 07.09 1966 0:1 Philippe Gondel 6, 0:2 Jacques Simon 10, 1:2 Ellert Schram 43k, 1:3 Philippe Gondel 62, 2:3 Ellert Schram 82
2 05.10 1966 0:1 Jean-Claude Suaudeau 8, 0:2 Jacques Simon 9, 0:3 Francis Magny 42, 1:3 Baldvin Baldvinsson 58, 1:4 Francis Magny 65, 1:5 Henry Michel 63, 2:5 Hordur Markan 77

Szwecja Malmö FF - Hiszpania Atlético Madryt 0:2 i 1:3

1 28.09 1966 0:1 Jose Cardona 41, 0:2 Luis Aragonés 44
2 12.10 1966 0:1 Luis Aragonés 18, 1:1 Ingvar Svahn 23, 1:2 Jorge Mendonça 57, 1:3 Jose Urtiaga 66

Austria Admira Wiedeń - Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 0:1 i 0:0

1 07.09 1966 0:1 Stevan Sekeres 79
2 20.09 1966

Anglia Liverpool - Rumunia Petrolul Ploeszti 2:0 i 1:3, dod. 2:0

1 28.09 1966 1:0 Ian St. John 71, 2:0 Ian Callaghan 80
2 12.10 1966 0:1 Constantin Moldoveanu 36, 1:1 Roger Hunt 50, 1:2 Alexandru Boc 59, 1:3 Mircea Dridea 65
3 19.10 1966 1:0 Ian St. John 13, 2:0 Peter Thompson 43 (mecz w Brukseli)

Holandia Ajax Amsterdam - Turcja Beşiktaş Stambuł 2:0 i 2:1

1 28.09 1966 1:0 Piet Keizer 16, 2:0 Bennie Muller 85
2 05.10 1966 0:1 Karadogan Faruk 53, 1:1 Sjaak Swart 61, 2:1 Piet Keizer 89

Finlandia Haka Valkeakoski - Belgia RSC Anderlecht 1:10 i 0:2

1 14.09 1966 1:0 Asko Mäkilä 5, 1:1 Paul van Himst 6, 1:2 Paul van Himst 12, 1:3 Johan Devrindt 16, 1:4, Paul van Himst 26, 1:5 Wilfried Puis 31, 1:6 Jorge Cayuela 40, 1:7 Johan Devrindt 42, 1:8 Paul van Himst 52, 1:9 Paul van Himst 58, 1:10 Johan Devrindt 75
2 28.09 1966 0:1 Paul van Himst 25, 0:2 Johan Devrindt 61

Dania Esbjerg fB - Czechosłowacja Dukla Praga 0:2 i 0:4

1 28.09 1966 0:1 Břrge Enemark 63s, 0:2 Milan Dvorak 67
2 04.10 1966 0:1 Stanislav Strunc 17, 0:2 Josef Vacenovský 44, 0:3 Ivan Mráz 47, 0:4 Josef Vacenovský 57

Luksemburg Aris Bonnevoie - Irlandia Północna Linfield Belfast 3:3 i 1:6

1 07.09 1966 1:0 Bertrand Heger 1, 1:1 Bryan Hamilton 33, 1;2 Phil Scott 48, 1:3 Sammy Samuel Pavis 58, 2:3 Nicolas Hoffmann 60, 3:3 Josy Kirchens 68 (mecz w Luksemburgu)
2 14.09 1966 0:1 Arthur Thomas 8, 0:2 Phil Scott 16, 0:3 Arthur Thomas 24, 0:4 Arthur Thomas 70, 0:5 Phil Scott 82, 0:6 Sammy Pavis 81, 1:6 Johny Schreiner 83

Polska Górnik Zabrze - Niemiecka Republika Demokratyczna Vorwärts Berlin 2:1 i 1:2, dod. 3:1

1 28.09 1966 1:0 Ernest Pol 38, 1:1 Otto Frassdorf 57, 2:1 Ernest Pol 71
2 12.10 1966 0:1 Jürgen Piepenburg 24, 0:2 Jürgen Nöldner 31, 1:2 Włodzimierz Lubański 38
3 26.10 1966 1:0 Włodzimierz Lubański 7, 2:0 Ernest Pol 22, 3:0 Włodzimierz Lubański 54, 3:1 Peter Kalinke 74 (mecz w Budapeszcie)

Bułgaria CSKA Sofia - Grecja Olympiakos Pireus 3:1 i 0:1

1 28.09 1966 0:1 Aristidis Papazoglu 30, 1:1 Iwan Wasiliew 59, 2:1 Dimitar Penew 64, 3:1 Nikola Czanew 89
2 05.10 1966 0:1 Georgios Sideris 15k

Niemcy TSV 1860 Monachium - Cypr Omonia Nikozja 8:0 i 2:1

1 20.09 1966 1:0 Friedhelm Konietzka 5, 2:0 Hans Küppers 8, 3:0 Friedhelm Konietzka 19, 4:0 Wilfried Kohlars 25, 5:0 Hans Küppers 35, 6:0 Friedhelm Konietzka 54, 7:0 Wilfried Kohlars 63, 8:0 Friedhelm Konietzka 78
2 25.09 1966 1:0 Wilfried Kohlars 33, 2:0 Rudolf Brunnenmeier 60k, 2:1 Andreas Haralampous 79 (mecz w Pocking)

Węgry Vasas Budapeszt - Portugalia Sporting Lizbona 5:0 i 2:0

1 05.10 1966 1:0 Sandor Bakos 29, 2:0 Lajos Puskás 37, 3:0 Janos Farkas 52, 4:0 Janos Farkas 64, 5:0 Lajos Puskás 89
2 12.10 1966 1:0 Tibor Pal II 80, 2:0 Lajos Puskás 88

Włochy Inter Mediolan - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo Moskwa 1:0 i 0:0

1 28.09 1966 1:0 Walery Woronin 63s
2 12.10 1966

Norwegia Vålerenga Oslo - Albania 17 Nëntori Tirana vo

17 Nëntori wycofał się

Wolny los: Hiszpania Real Madryt

II runda[edytuj | edytuj kod]

Francja FC Nantes - Szkocja Celtic Glasgow 1:3 i 1:3

1 30.11 1966 1:0 Francis Magny 17, 1:1 Joseph McBride 25, 1:2 Robert Lennox 50, 1:3 Stephen Chalmers 66
2 07.12 1966 0:1 James Johnstone 15, 1:1 Gerard Georgin 43, 1:2 Stephen Chalmers 57, 1:3 Robert Lennox 78

Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad - Hiszpania Atlético Madryt 3:1 i 0:2, dod. 3:2 (dog)

1 16.11 1966 1:0 Silvester Takać 3, 1:1 Luis Aragones 55k, 2:1 Ilija Pantelić 74k, 3:1 Ivan Brzić 86
2 14.12 1966 0:1 Luis Aragones 33k, 0:2 Adelardo Rodriguez 43
3 21.12 1966 0:1 Adelardo Rodriguez 3, 0:2 Enrique Collar 6, 1:2 Silvester Takać 28, 2:2 Dimitrije Radović 65, 3:2 Silvester Takać 102 (mecz w Madrycie)

Holandia Ajax Amsterdam - Anglia Liverpool 5:1 i 2:2

1 07.12 1966 1:0 Cees de Wolf 1, 2:0 Johan Cruijff 17, 3:0 Klaas Nuninga 38, 4:0 Klaas Nuninga 42, 5:0 Henk Groot 75, 5:1 Chris Lawler 89
2 14.12 1966 1:0 Johan Cruijff 49, 1:1 Roger Hunt 55, 2:1 Johan Cruijff 71, 2:2 Roger Hunt 86

Czechosłowacja Dukla Praga - Belgia RSC Anderlecht 4:1 i 2:1

1 17.11 1966 0:1 Jan Mulder 16, 1:1 Josef Masopust 27, 2:1 Josef Nedorost 44, 3:1 Ivan Mráz 49, 4:1 Josef Nedorost 56
2 07.12 1966 1:0 Josef Nedorost 42, 1:1 Jan Mulder 59, 2:1 Ivan Mráz 69

Bułgaria CSKA Sofia - Polska Górnik Zabrze 4:0 i 0:3

1 23.11 1966 1:0 Dimitar Maraszlijew 31, 2:0 Dimitar Maraszlijew 44, 3:0 Nikola Czanew 71, 4:0 Iwan Wasiliew 89
2 07.12 1966 0:1 Zygfryd Szołtysik 1, 0:2 Ernest Pol 26, 0:3 Ernest Pol 44

Norwegia Vålerenga Oslo - Irlandia Północna Linfield Belfast 1:4 i 1:1

1 25.10 1966 1:0 Einar Bruno Larsen 8, 1:1 Phil Scott 23, 1:2 Sammy Pavis 25, 1:3 Arthur Thomas 27k, 1:4 Tommy Shields 33
2 08.11 1966 0:1 Arthur Thomas 20, 1:1 Thordvald Larsen 82

Niemcy TSV 1860 Monachium - Hiszpania Real Madryt 1:0 i 1:3

1 17.11 1966 1:0 Hans Küppers 39
2 30.11 1966 1:0 Rudolf Brunnenmeier 13, 1:1 Ramon Grosso 21, 1:2 Jose Luis Veloso 34, 1:3 Jose Martinez "Pirri" 52

Włochy Inter Mediolan - Węgry Vasas Budapeszt 2:1 i 2:0

1 16.11 1966 1:0 Carlo Soldo 59, 1:1 Lajos Puskás 82, 2:1 Mario Corso 85
2 08.12 1966 1:0 Sandro Mazzola 40, 2:0 Sandro Mazzola 67

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad - Szkocja Celtic Glasgow 1:0 i 0:2

1 01.03 1967 1:0 Milan Stanić 70
2 08.03 1967 0:1 Stephen Chalmers 58, 0:2 William McNeill 90

Holandia Ajax Amsterdam - Czechosłowacja Dukla Praga 1:1 i 1:2

1 01.03 1967 1:0 Sjaak Swart 50, 1:1 Ivan Mráz 61
2 08.03 1967 1:0 Sjaak Swart 65, 1:1 Stanislav Strunc 72k, 1:2 Frits Soetekouw 87s

Irlandia Północna Linfield Belfast - Bułgaria CSKA Sofia 2:2 i 0:1

1 01.03 1967 0:1 Wasyl Romanow 2, 1:1 Bryan Hamilton 40, 2:1 Tommy Shields 43, 2:2 Wasyl Romanow 63
2 15.03 1967 0:1 Dimitar Jakimow 54

Włochy Inter Mediolan - Hiszpania Real Madryt 1:0 i 2:0

1 15.02 1967 1:0 Renato Cappellini 54
2 01.03 1967 1:0 Renato Cappellini 23, 2:0 Ignacio Zoco 57s

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Szkocja Celtic Glasgow - Czechosłowacja Dukla Praga 3:1 i 0:0

1 12.04 1967 1:0 James Johnstone 27, 1:1 Stanislav Strunc 44, 2:1 William Wallace 59, 3:1 William Wallace 65
2 25.04 1967

Włochy Inter Mediolan - Bułgaria CSKA Sofia 1:1 i 1:1, dod. 1:0

1 19.04 1967 1:0 Giacinto Facchetti 44, 1:1 Nikola Czanew 65
2 26.04 1967 1:0 Giacinto Facchetti 61, 1:1 Nikola Radlew 77
3 03.05 1967 1:0 Renato Capellini 12 (mecz w Bolonii)

Finał[edytuj | edytuj kod]

25 maja 1967 Lizbona Estádio Naciónal (45 000)

Szkocja Celtic Glasgow - Włochy Inter Mediolan 2:1 (0:1)
Sędzia: Kurt Tschenscher (Niemcy)
Bramki: 0:1 Sandro Mazzola 11k, 1:1 Thomas Gemmell 63, 2:1 Stephen Chalmers 84
The Celtic Football Club (trener John Stein):
Ronald Simpson - James Craig, William McNeill (kapitan), Thomas Gemmell, Robert Murdoch, John Clark, James Johnstone, William Wallace, Stephen Chalmers, Robert Auld, Robert Lennox
Football Club Internazionale Milano (trener Helenio Herrera):
Giuliano Sarti - Tarcisio Burgnich, Aristide Guarneri, Giacinto Facchetti, Gianfranco Bedin, Armando Picchi (kapitan), Angelo Domenghini, Sandro Mazzola, Renato Cappellini, Mauro Bicicli, Mario Corso

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]