Puchar Luksemburga w piłce nożnej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Puchar Luksemburga (fr. Coupe de Luxembourg) - cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane corocznie (co sezon) przez Fédération Luxembourgeoise de Football dla luksembuskich męskich zespołów klubowych. Odbywają się od roku 1922.

Finały Pucharu Luksemburga[edytuj | edytuj kod]

Rok Zwycięzca Finalista
2013 Jeunesse Esch FC Differdange 03
2012 F91 Dudelange Jeunesse Esch
2011 FC Differdange 03 F91 Dudelange
2010 FC Differdange 03 CS Grevenmacher
2009 F91 Dudelange UN Käerjéng 97
2008 CS Grevenmacher Victoria Rosport
2007 F91 Dudelange UN Käerjéng 97
2006 F91 Dudelange Jeunesse Esch
2005 CS Pétange Cebra FC 01
2004 F91 Dudelange Etzella Ettelbruck
2003 CS Grevenmacher Etzella Ettelbruck
2002 Avenir Beggen F91 Dudelange
2001 Etzella Ettelbruck FC Wiltz 71
2000 Jeunesse Esch FC Mondercange
1999 Jeunesse Esch FC Mondercange
1998 CS Grevenmacher Avenir Beggen
1997 Jeunesse Esch Union Luksemburg
1996 Union Luksemburg Jeunesse Esch
1995 CS Grevenmacher Jeunesse Esch
1994 Avenir Beggen F91 Dudelange
1993 Avenir Beggen F91 Dudelange
1992 Avenir Beggen CS Pétange
1991 Union Luksemburg Jeunesse Esch
1990 Swift Hesperange AS Differdange
1989 Union Luksemburg Avenir Beggen
1988 Jeunesse Esch Avenir Beggen
1987 Avenir Beggen Spora Luksemburg
1986 Union Luksemburg Red Boys Differdange
1985 Red Boys Differdange Jeunesse Esch
1984 Avenir Beggen US Rumelange
1983 Avenir Beggen Union Luksemburg
1982 Red Boys Differdange US Rumelange
1981 Jeunesse Esch Olympique Eischen
1980 Spora Luksemburg Progrès Niedercorn
1979 Red Boys Differdange Aris Bonnevoie
1978 Progrès Niedercorn Union Luksemburg
1977 Progrès Niedercorn Red Boys Differdange
1976 Jeunesse Esch Aris Bonnevoie
1975 US Rumelange Jeunesse Esch
1974 Jeunesse Esch Avenir Beggen
1973 Jeunesse Esch Fola Esch
1972 Red Boys Differdange Aris Bonnevoie
1971 Jeunesse Hautcharage Jeunesse Esch
1970 Union Luksemburg Red Boys Differdange
1969 Union Luksemburg Alliance Dudelange
1968 US Rumelange Aris Bonnevoie
1967 Aris Bonnevoie Union Luksemburg
1966 Spora Luksemburg Jeunesse Esch
1965 Spora Luksemburg Jeunesse Esch
1964 Union Luksemburg Aris Bonnevoie
1963 Union Luksemburg Spora Luksemburg
1962 Alliance Dudelange Union Luksemburg
1961 Alliance Dudelange Union Luksemburg
1960 National Schifflange Stade Dudelange
1959 Union Luksemburg CS Grevenmacher
1958 Red Boys Differdange US Dudelange
1957 Spora Luksemburg Stade Dudelange
1956 Stade Dudelange Progrès Niedercorn
1955 Fola Esch Red Boys Differdange
1954 Jeunesse Esch CS Grevenmacher
1953 Red Boys Differdange CS Grevenmacher
1952 Red Boys Differdange Red Star Merl
1951 SC Tétange CS Grevenmacher
1950 Spora Luksemburg Stade Dudelange
1949 Stade Dudelange Racing Rodange
1948 Stade Dudelange Red Boys Differdange
1947 Union Luksemburg Stade Dudelange
1946 Jeunesse Esch Progrès Niedercorn
1945 Progrès Niedercorn Spora Luksemburg
1941-1944 rozgrywki wstrzymane z powodu
II wojny światowej
1940 Spora Luksemburg Stade Dudelange
1939 US Dudelange Stade Dudelange
1938 Stade Dudelange Spora Luksemburg
1937 Jeunesse Esch Union Luksemburg
1936 Red Boys Differdange Stade Dudelange
1935 Jeunesse Esch Red Boys Differdange
1934 Red Boys Differdange Spora Luksemburg
1933 Progrès Niedercorn Union Luksemburg
1932 Spora Luksemburg Red Boys Differdange
1931 Red Boys Differdange Spora Luksemburg
1930 Red Boys Differdange Spora Luksemburg
1929 Red Boys Differdange Spora Luksemburg
1928 Spora Luksemburg Stade Dudelange
1927 Red Boys Differdange Jeunesse Esch
1926 Red Boys Differdange Union Luksemburg
1925 Red Boys Differdange Spora Luksemburg
1924 Fola Esch Red Boys Differdange
1923 Fola Esch Union Luksemburg
1922 RC Luksemburg Jeunesse Esch

Osiągnięcia klubów[edytuj | edytuj kod]

Klub Zwycięstwa Finały Zdobyte Puchary w latach
Red Boys Differdange 15 9 1925, 1926, 1927, 1929, 1930, 1931, 1934, 1936, 1952, 1953, 1958, 1972, 1979, 1982, 1985
Jeunesse Esch 13 12 1935, 1937, 1946, 1954, 1973, 1974, 1976, 1981, 1988, 1997, 1999, 2000, 2013
Union Luksemburg 10 10 1947, 1959, 1963, 1964, 1969, 1970, 1986, 1989, 1991, 1996
Spora Luksemburg 8 8 1928, 1932, 1940, 1950, 1957, 1965, 1966, 1980
Avenir Beggen 7 4 1983, 1984, 1987, 1992, 1993, 1994, 2002
F91 Dudelange 5 4 2004, 2006, 2007, 2009, 2012
Stade Dudelange 4 7 1938, 1948, 1949, 1956
CS Grevenmacher 4 5 1995, 1998, 2003, 2008
Progrès Niedercorn 4 3 1933, 1945, 1977, 1978
Fola Esch 3 1 1923, 1924, 1955
US Rumelange 2 2 1968, 1975
Alliance Dudelange 2 1 1961, 1962
FC Differdange 03 2 1 2010, 2011
Aris Bonnevoie 1 5 1967
Etzella Ettelbruck 1 2 2001
CS Pétange 1 1 2005
National Schifflange 1 1 1960
US Dudelange 1 1 1939
Jeunesse Hautcharage 1 0 1971
RC Luksemburg 1 0 1922
SC Tétange 1 0 1951
Swift Hesperange 1 0 1990
FC Mondercange 0 2
Racing Rodange 0 1
Cebra FC 01 0 1
AS Differdange 0 1
Olympique Eischen 0 1
Red Star Merl 0 1
UN Käerjéng 97 0 2
FC Wiltz 71 0 1
Victoria Rosport 0 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]