Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Zdobywca Pucharu Ukrainy 1998/99
Dynamo Kijów
4 tytuł
Simple gold cup.svgUkraine football association.gifUkraine football association.gifUkraine football association.gifUkraine football association.gif

Puchar Ukrainy 1998/1999 - VIII rozgrywki ukraińskiej PFL, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Pucharu UEFA sezonu 1999/00. Sezon trwał od 1 sierpnia 1998 do 30 maja 1999.

W sezonie 1998/1999 rozgrywki te składały się z:

  • meczu rundy wstępnej,
  • dwumeczów 1/128 finału,
  • dwumeczów 1/64 finału,
  • dwumeczów 1/32 finału,
  • dwumeczów 1/16 finału,
  • dwumeczów 1/8 finału,
  • dwumeczów 1/4 finału,
  • dwumeczów 1/2 finału,
  • meczu finałowego.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Do rozgrywek Pucharu przystąpiło 44 kluby Wyższej, Pierwszej i Drugiej Lihi oraz zdobywca Pucharu Ukrainy spośród amatorów.

Kluby Wyższej Lihi: Kluby Pierwszej Lihi: Kluby Drugiej Lihi: Zdobywca Pucharu
spośród amatorów:

Terminarz rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna (1/256 finału)[edytuj | edytuj kod]

1 sierpnia 1998
Krystał Czortków 3:1 Zoria Chorostków

1/128 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
25 sierpnia i 29 sierpnia 1998
Portowyk Iljiczewsk 1:3 0:4 1:7 SK Odessa
Metałurh Nowomoskowsk 4:0 4:2 8:2 Wiktor Zaporoże
Bukowyna Czerniowce 1:2 1:1 2:3 Cementnyk-Chorda Mikołajów
Krystał Czortków 4:1 0:5 4:6 Werchowyna Użhorod
Czornomoreć Sewastopol 0:1 1:1 1:2 Tytan Armiańsk
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 3:1 2:0 5:1 Łokomotyw Smiła
Dynamo-3 Kijów 0:4 0:1 0:5 Systema-Boreks Borodzianka
Hirnyk-Sport Komsomolsk 0:2 1:3 1:5 Obołoń-PPO Kijów
Weres Równe 0:2 0:3 0:5 Hazowyk Komarno
Naftowyk Dolina 0:0 1:2 1:2 Papirnyk Malin
Krystał Chersoń 3:1 1:0 4:1 Dynamo-SKA Odessa
Szachtar Stachanow 4:0 1:2 5:2 Awanhard Roweńky
Oskił Kupiańsk 0:0 0:2 0:2 Zoria Ługańsk
Ełektron Romny 4:1 2:1 6:2 FK Myrhorod
Hałyczyna Drohobycz 1:2 0:1 1:3 Podilla Chmielnicki

1/64 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
22 września i 27 września 1998
Czornomoreć Odessa 1:1 1:3 2:4 SK Odessa
Polihraftechnika Oleksandria 1:0 1:3 2:3 Metałurh Nowomoskowsk (dod.)
Cementnyk-Chorda Mikołajów 0:0 2:2 2:2 Nywa Winnica
Werchowyna Użhorod 1:0 1:3 2:3 FK Lwów
Olimpija FK AES Jużnoukraińsk 0:1 -:+ 0:1 Kremiń Krzemieńczuk przez niesprawność autobusu Olimpija FK AES Jużnoukraińsk nie przyjechał na mecz
FK Czerkasy 3:0 0:0 3:0 Systema-Boreks Borodzianka
Jawir Krasnopole 2:1 2:1 4:2 Obołoń-PPO Kijów
Hazowyk Komarno 3:2 2:0 5:2 Dynamo-2 Kijów
Polissia Żytomierz 1:1 0:1 1:2 Papirnyk Malin
Metałurh Nikopol 4:1 2:3 6:4 Krystał Chersoń
Szachtar Stachanow 2:6 0:1 2:7 Stal Ałczewśk
Szachtar Makiejewka 1:2 1:1 2:3 Zoria Ługańsk
Ełektron Romny 2:2 0:2 2:4 Naftowyk Ochtyrka
Podilla Chmielnicki 1:0 1:3 2:3 Wołyń Łuck
25 września i 27 września 1998
Tytan Armiańsk 1:1 0:2 1:3 Torpedo Zaporoże

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
2 października i 6 października 1998
SK Odessa 2:0 4:3 6:3 Metałurh Nowomoskowsk
FK Lwów 5:0 2:3 7:3 Cementnyk-Chorda Mikołajów
Torpedo Zaporoże 0:2 0:0 0:2 Kremiń Krzemieńczuk
Jawir Krasnopole 0:0 1:3 1:3 FK Czerkasy
Hazowyk Komarno 2:0 0:5 2:5 Desna Czernihów (dod.)
Metałurh Nikopol 1:0 0:0 1:0 Papirnyk Malin
Zoria Ługańsk 0:0 0:7 0:7 Stal Ałczewśk
Naftowyk Ochtyrka 5:4 0:1 5:5 Wołyń Łuck

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
11 października i 16 października 1998
Metałurh Zaporoże 3:2 1:3 4:5 SK Odessa
FK Lwów 2:1 -:+ -:+ Metalist Charków przez podstawę piłkarzy Karpaty-2 Lwów FK Lwów dyskwalifikowany
Zirka Kirowohrad 5:1 3:0 8:1 Kremiń Krzemieńczuk
FK Czerkasy 1:1 2:3 3:4 Tawrija Symferopol
Desna Czernihów 1:1 0:1 1:2 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
Metałurh Nikopol 1:1 1:2 2:3 SK Mikołajów
Metałurh Mariupol 2:0 3:3 5:3 Stal Ałczewśk
CSKA Kijów 0:0 2:2 2:2 Wołyń Łuck

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
3 listopada i 12 listopada 1998
Karpaty Lwów 2:0 2:3 4:3 Metałurh Mariupol
8 listopada i 12 listopada 1998
SK Odessa 2:4 0:4 2:8 Dynamo Kijów
Metałurh Donieck 0:1 2:3 2:4 Metalist Charków
Zirka Kirowohrad 0:0 1:0 1:0 Dnipro Dniepropetrowsk
Nywa Tarnopol 0:2 0:2 0:4 Tawrija Symferopol
Szachtar Donieck 4:0 3:4 7:4 Prykarpattia Iwano-Frankowsk
SK Mikołajów 1:2 0:3 1:5 Krywbas Krzywy Róg
CSKA Kijów 0:0 0:1 0:1 Worskła Połtawa

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
16 listopada i 20 listopada 1998
Metalist Charków 1:2 0:3 1:5 Dynamo Kijów
17 listopada i 21 listopada 1998
Tawrija Symferopol 2:1 0:1 2:2 Zirka Kirowohrad
Szachtar Donieck 2:1 0:0 2:1 Krywbas Krzywy Róg
Worskła Połtawa 2:3 0:3 2:6 Karpaty Lwów

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

1 mecz 2 mecz Suma
28 kwietnia i 6 maja 1999
Zirka Kirowohrad 1:5 0:1 1:6 Dynamo Kijów
Karpaty Lwów 1:0 1:2 2:2 Szachtar Donieck (dod.)

Finał[edytuj | edytuj kod]

Mecz finałowy rozegrano 30 maja 1999 na Stadionie Olimpijskim w stolicy Kijowie.

Dynamo Kijów 3:0 Karpaty Lwów

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]