Puchar Zdobywców Pucharów (1981/1982)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

XXII Puchar Europy Zdobywców Pucharów 1981/1982
(ang. European Cup Winners' Cup)

1/32 finału[edytuj | edytuj kod]

Rumunia Politehnica Timiszoara - Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Lipsk 2:0 i 0:5

1 19.08 1981 1:0 Anghel 21, 2:0 Nedelcu 28
2 26.08 1981 0:1 Baum 22, 0:2 Moldt 34, 0:3 Zötzsche 61, 0:4 Kurni 89, 0:5 Kurni 90

1/16 finału[edytuj | edytuj kod]

Hiszpania Barcelona - Bułgaria Trakija Płowdiw 4:1 i 0:1

1 16.09 1981 1:0 Quini 25, 2:0 Simonsen 27, 3:0 Schuster 37, 4:0 Simonsen 77, 4:1 Sławkow 82
2 30.09 1981 0:1 Sławkow 41

Czechosłowacja Dukla Praga - Szkocja Glasgow Rangers 3:0 i 1:2

1 16.09 1981 1:0 Rada 4, 2:0 Stambachr 33, 3:0 Nehoda 71
2 30.09 1981 1:0 Stambachr 24, 1:1 Brett 43, 1:2 MacDonald 44

Luksemburg Jeunesse Esch - Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Velež Mostar 1:1 i 1:6

1 15.09 1981 1:0 Scheitler 73, 1:1 Mulahasanović 88
2 30.09 1981 0:1 Okuka 28, 0:2 Matijević 35, 0:3 Okuka 37, 0:4 Skočajić 46, 0:5 Bajević 67, 1:5 Scheitler 81, 1:6 Matijević 86

Walia Swansea Town - Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Lipsk 0:1 i 1:2

1 16.09 1981 0:1 Kinne 69
2 30.09 1981 0:1 Kinne 14, 0:2 Moldt 22, 1:2 Charles 79

Niemcy Eintracht Frankfurt nad Menem - Grecja PAOK Saloniki 2:0 i 0:2, karne 5:4

1 16.09 1981 1:0 Pezzey 12, 2:0 Körbel 78
2 30.09 1981 0:1 Kostikos 37, 0:2 Kostikos 63

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich SKA Rostów - Turcja Ankaragücü Ankara 3:0 i 2:0

1 16.09 1981 1:0 Zawarow 41, 2:0 Zawarow 56, 3:0 Andrejew 80
2 30.09 1981 1:0 Andrejew 67, 2:0 Worobiew 71

Islandia Fram Reykjavík - Irlandia Dundalk 2:1 i 0:4

1 16.09 1981 0:1 Fairclough 35, 1:1 Torfasson 65, 2:1 Steinsson 82
2 30.09 1981 0:1 Flanagan 4, 0:2 Fairclough 23, 0:3 Lawler 49, 0:4 Duff 62

Holandia Ajax Amsterdam - Anglia Tottenham Hotspur Londyn 1:3 i 0:3

1 16.09 1981 0:1 Falco 19, 0:2 Villa 34, 0:3 Villa 67, 1:3 Lerby 68
2 30.09 1981 0:1 Goldwin 69, 0:2 Falco 76, 0:3 Ardiles 81

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Tbilisi - Austria GAK Graz 2:0 i 2:2

1 16.09 1981 1:0 Żwanija 42. 2:0 Szengelija 72k
2 30.09 1981 1:0 Szengelija 40, 2:0 Szengelija 63k, 2:1 Riedl 64, 2:2 Schwicker 76

Finlandia KTP Kotka - Francja SEC Bastia 0:0 i 0:5

1 16.09 1981
2 30.09 1981 0:1 Cazes 23, 0:2 Ihily 30, 0:3 Ponte 49, 0:4 Ihily 51, 0:5 Milla 87

Szwajcaria Lausanne Sports Lozanna - Szwecja Kalmar FF 2:1 i 2:3

1 16.09 1981 1:0 Parietti 7, 1:1 B.Magnusson 35, 2:1 Kok 82
2 30.09 1981 0:1 Persson 10, 1:1 Parietti 15, 1:2 Olsson 35, 1:3 Ryf 42s, 2:3 Kok 62

Norwegia Vålerenga Oslo - Polska Legia Warszawa 2:2 i 1:4

1 16.09 1981 1:0 Jacobsen 35, 1:1 Majewski 43, 1:2 Okoński 61, 2:2 Jacobsen 70
2 30.09 1981 0:1 Baran 1, 0:2 Adamczyk 6, 0:3 Topolski 36, 1:3 Moen 38, 1:4 Miłoszewicz 90

Dania Vejle BK - Portugalia FC Porto 2:1 i 0:3

1 16.09 1981 1:0 Andersen 24, 1:1 Romeu 26, 2:1 Eg 41k
2 01.10 1981 0:1 Jaime 47, 0:2 Jaime 49, 0:3 Sousa 65

Irlandia Północna Ballymena United - Włochy AS Roma Rzym 0:2 i 0:4

1 16.09 1981 0:1 Chierico 63, Chierico 88
2 30.09 1981 0:1 Spinosi 27, 0:2 Pruzzo 43, 0:3 Pruzzo 50, 0:4 Giovanelli 55

Cypr EN Paralimni - Węgry Vasas Budapeszt 1:0 i 0:8

1 16.09 1981 1:0 Goumenos 57
2 30.09 1981 0:1 Varadi 33, 0:2 Kiss 60, 0:3 Sebegyinszky 61, 0:4 Izso 63, 0:5 Varadi 70k, 0:6 Kiss 81, 0:7 Izso 81, 0:8 Varadi 84k

Malta Floriana - Belgia Standard Liège 1:3 i 0:9

1 16.09 1981 0:1 Meeuws 23, 0:2 Voordeckers 26, 0:3 Vandersmissen 30, 1:3 Aguilina 36
2 01.10 1981 0:1 Voordeckers 12, 0:2 Voordeckers 29, 0:3 Vandersmissen 32, 0:4 Plessers 42, 0:5 Voordeckers 57, 0:6 Plessers 60, 0:7 Tahamata 65k, 0:8 Haan 88, 0:9 Graf 89

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Czechosłowacja Dukla Praga - Hiszpania Barcelona 1:0 i 0:4

1 21.10 1981 1:0 Kozak 14
2 04.11 1981 0:1 Moran 3, 0:2 Sánchez 10, 0:3 Alexanko 39, 0:4 Schuster 83

Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Lipsk - Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Velež Mostar 1:1 i 1:1 (dog), karne 3:0

1 21.10 1981 1:0 Zötzsche 31k, 1:1 Vukoje 47
2 04.11 1981 0:1 Bajević 22, 1:1 Zötzsche 72k

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich SKA Rostów - Niemcy Eintracht Frankfurt nad Menem 1:0 i 0:2

1 21.10 1981 1:0 Jaszin 30
2 04.11 1981 0:1 Pezzey 3, 0:2 Lorant 39k

Irlandia Dundalk - Anglia Tottenham Hotspur Londyn 1:1 i 0:1

1 21.10 1981 0:1 Crooks 63, 1:1 Fairclough 82
2 04.11 1981 0:1 Crooks 63

Francja SEC Bastia - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Tbilisi 1:1 i 1:3

1 21.10 1981 0:1 Gucajew 36, 1:1 Milla 63
2 04.11 1981 0:1 Szengelija 15, 0:2 Sułakwelidze 60, 0:3 Szengelija 74, 1:3 Milla 90

Polska Legia Warszawa - Szwajcaria Lausanne Sports Lozanna 2:1 i 1:1

1 21.10 1981 1:0 Adamczyk 8, 1:1 Kok 22, 2:1 Baran 32
2 04.11 1981 1:0 Baran 48, 1:1 Ley-Raveilo 85

Portugalia FC Porto - Włochy AS Roma Rzym 2:0 i 0:0

1 21.10 1981 1:0 Walsh 41, 2:0 Costa 46
2 04.11 1981

Węgry Vasas Budapeszt - Belgia Standard Liège 0:2 i 1:2

1 21.10 1981 0:1 Tahamata 51, Tahamata 59
2 04.11 1981 0:1 Voordeckers 10, 1:1 Hires 67, 1:2 Voordeckers 84

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

Niemiecka Republika Demokratyczna Lokomotive Lipsk - Hiszpania Barcelona 0:3 i 2:1

1 03.03 1982 0:1 Quini 56, 0:2 Moran 85, 0:3 Simonsen 90
2 17.03 1982 0:1 Moran 15, 1:1 Kühn 41, 2:1 Bornschein 48

Anglia Tottenham Hotspur Londyn - Niemcy Eintracht Frankfurt nad Menem 2:0 i 1:2

1 03.03 1982 1:0 Miller 58, 2:0 Hazard 80
2 17.03 1982 0:1 Horchers 2, 0:2 Cha 15, 1:2 Hoddle 80

Polska Legia Warszawa - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Tbilisi 0:1 i 0:1

1 03.03 1982 0:1 Sułakwelidze 9
2 17.03 1982 0:1 Szengelija 30

Belgia Standard Liège - Portugalia FC Porto 2:0 i 2:2

1 03.03 1982 1:0 Engelbert 30, 2:0 Gabriel 67s
2 17.03 1982 1:0 Lecloux 45, 1:1 Jacques 58, 2:1 Vandersmissen 68, 2:2 Jaime II 71

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Anglia Tottenham Hotspur Londyn - Hiszpania Barcelona 1:1 i 0:1

1 07.04 1982 0:1 Olmo 60, 1:1 Roberts 84
2 21.04 1982 0:1 Simonsen 46

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Tbilisi - Belgia Standard Liège 0:1 i 0:1

1 07.04 1982 0:1 Daerden 41
2 21.04 1982 0:1 Daerden 22

Finał[edytuj | edytuj kod]

12 maja 1982 Barcelona Camp Nou (85 000)

Hiszpania Barcelona - Belgia Standard Liège 2:1 (1:1)
Sędzia: Walter Eschweiler (Niemcy)
Bramki: 0:1 Guy Vandersmissen 8, 1:1 Allan Simonsen 45, 2:1 Quini 63
Żółte kartki: Migueli / Benny Wendt, Walter Meeuws, Arie Haan
Czerwone kartki: - / Walter Meeuws 88
Futbol Club Barcelona (trener Udo Lattek):
Javier Urruticoechea "Urruti" - José Alexanko, Gerardo Miranda "Gerardo", Miguel Bernardo "Migueli", José Toral "Manolo" - José Sánchez, Esteban Vigo, Josep Moratalla - Allan Simonsen, Enrique Castro González "Quini", José Carrasco
Royal Standard de Liège (trener Raymond Goethals):
Michel Preud'homme - Walter Meeuws, Eric Gerets, Theo Poel, Gerard Plessers - Guy Vandersmissen, Jos Daerden, Arie Haan, René Botteron - Simon Tahamata, Benny Wendt

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]