Race Driver: GRID

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Race Driver: GRID
Producent Codemasters Software
Wydawca Codemasters Software
Dystrybutor Codemasters Software
Seria gier TOCA Race Driver
Silnik Ego
Aktualna wersja 1.3
Data wydania

30 maja 2008
PL: 25 czerwca 2008

Gatunek

symulator jazdy

Tryby gry gra jednoosobowa, wieloosobowa
Kategorie wiekowe

PEGI: 7+
ESRB: E
OFLC: G

Język polski, angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS
Wymagania

Minimalne: procesor Pentium 4 lub odpowiednik AMD 3 GHz (obsługuje procesory wielordzeniowe); Pamięć RAM 1 GB; karta graficzna ATI Radeon X1600/nVidia GeForce 6800 256 MB RAM
Zalecane: procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHz (E4600) lub odpowiednik AMD; pamięć RAM 2 GB; karta graficzna ATI Radeon 2900/nVidia GeForce 8800 512 MB RAM
Pozostałe: miejsce na dysku twardym: 10 GB; system operacyjny Windows (XP, Vista).

Poprzednik Race Driver: Create and Race (2007)
Kontynuacja Grid 2 (2013)

Race Driver: GRID (zapowiedziana jako Race Driver One) – szósta część serii symulatorów jazdy ToCA Race Driver wyprodukowana przez firmę Codemasters i wydana 30 maja 2008 roku na platformy PC, Xbox 360 i Sony PlayStation 3 oraz 25 lipca 2008 roku na Nintendo DS. W grze można brać udział w wyścigach m.in. Formuły 3, Le Mans, Driftu japońskiego, samochodów seryjnych, tuningowanych i innych. Gra została uznana przez polskie czasopisma za jedną z najlepszych gier wyścigowych, jakie zostały wydane (ocena w CD-Action: 10/10, w Click! – 6-/6).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W Race Driver: Grid gracz wciela się w młodego kierowcę, którego celem jest zostanie najlepszym kierowcą wyścigowym (stąd tytuł Race Driver). Początkowo gra on w różnych teamach, później jednak ma tyle pieniędzy by założyć swój własny. W grze pomagają mu mechanik i pani manager.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze znajdują się 3 tryby gry:

  • Grid World (kariera) – w tym trybie początkowo jeździ się na zlecenie różnych teamów, później jednak zakłada się własny, w którym można brać udział w wyścigach. Za wygrane zawody dostaje się pieniądze (które są niezbędne do kupowania nowych samochodów) oraz reputację, która pozwala zdobywać licencje na branie udziału w wyścigach dla bardziej zaawansowanych kierowców (reputacja jest głównym wyznacznikiem poziomu kierowców, i to dzięki niemu zajmuje się coraz to wyższe pozycje w rankingu światowym). Zawody dzielą się na trzy grupy: wyścigi japońskie, amerykańskie i europejskie. Te natomiast dzielą się na 3 kategorie: A (dla początkujących), B (dla średnio-zaawansowanych) i C (dla ekspertów). Po zdobyciu 1 000 000 punktów reputacji, odblokowana zostaje nowa klasa wyścigów, Global czyli wyścigi ogólnoświatowe)
  • Race Day (pojedynczy wyścig)
  • Multiplayer (gra wieloosobowa)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]