Richard Kruspe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Richard Kruspe
Ilustracja
Richard Kruspe w 2009 roku
Imię i nazwisko Richard Zven Kruspe
Data i miejsce urodzenia 24 czerwca 1967
Wittenberge
Pochodzenie  Niemcy
Gatunek industrial metal
Zawód gitarzysta
Powiązania Emigrate, Orgasm Death Gimmick
Zespół
Rammstein
Strona internetowa

Richard Zven Kruspe (ur. 24 czerwca 1967 w Wittenberge[1]) – niemiecki muzyk, współtwórca i gitarzysta zespołów Rammstein i Emigrate.

W młodości był mistrzem w zapasach (boksie), pracował jako kasjer i sprzedawca. Oprócz tego jest wykwalifikowanym kucharzem.W 1991 roku został ojcem Khiry Li Lindemann , której matką jest Anja Koesling przyszła żona Tilla Lindemanna.Rok póżniej na świat przychodzi jego syn Merlin ,którego matką jest Tatjana Besson wokalistka grupy Die Firma , która rozpadła sie w 1993 roku.W roku 1999 w Nowym Jorku poznaje pochodząca z RPA Caron Bernstein.W tym samym roku biora ślub.Richard przeprowadza się do Nowego Jorku by mieszkać z żoną.W 2005 roku małżeństwo kończy się rozwodem.Caron pózniej wyznaje , iż ich małżeństwo nie przetrwało ponieważ Richard miał romans z Margaux Bossieux,basistka punkowego zespoły Dirty Mary.Richard i Margaux wkrotce biorą ślub czego owocem jest urodzona w 2011 roku córka Maxime-Alaska.Richard Kruspe mieszka obecnie w Berlinie z rodziną.

Na początku grał w Orgasm Death Gimmick; wraz z Oliverem Riedelem i Chistophem Schneiderem założyli Rammstein (1993). Potem dołączyli do nich Till Lindemann, Paul Landers i Christian Lorenz. Richarda uznaje się za pomysłodawcę Emigrate i Rammstein.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy