Rocket (singel The Smashing Pumpkins)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rocket
Singel grupy The Smashing Pumpkins
z albumu Siamese Dream
Wydany 1994
Format CD
Nagrywany 1993
Gatunek Rock alternatywny
Długość 4:07
Wytwórnia Virgin Records
Produkcja Butch Vig, Billy Corgan
Pozycje
  • #28 (US Mainstream Rock Tracks)
Singel po singlu

"Rocket" to utwór grupy The Smashing Pumpkins z albumu Siamese Dream. Został wydany jako czwarty i ostatni promujący go singel. Jego wersja płytowa trafiła na półki sklepowe tylko w Australii, przez co jest obecnie ciężko dostępna. "Rocket" to jedna z trzech piosenek wydanych jako single, która nie znalazła się na kompilacji największych przebojów grupy, Rotten Apples.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Bohaterami teledysku jest kilkoro dzieci, które budują rakietę, w której mają zamiar polecieć na planetę, na której grają The Smashing Pumpkins. Gdy wobec obojętności ich rodziców udaje im się tam dotrzeć, odkrywają, że członkowie grupy mocno się zestarzeli. Na płycie DVD Greatest Hits Video Collection znajduje się również drugi teledysk, zawierający tylko występ grupy. Obie wersje zostały wyreżyserowane przez Jonathana Daytona i Valerie Faris, którzy jeszcze kilkukrotnie później współpracowali z grupą.

B-side'y[edytuj | edytuj kod]

Singel zawierał jako b-side cover utworu "Never Let Me Down Again" zespołu Depeche Mode, choć nosi on skróconą nazwę "Never Let Me Down". Został on nagrany na prośbę basistki, D'arcy Wretzky, będącej od lat fanką grupy. Cover wszedł w skład tribute albumu For the Masses, a także ściężki dźwiękowej do filmu To nie jest kolejna komedia dla kretynów.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

  1. "Rocket"
  2. "Never Let Me Down"