Sami Jauhojärvi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sami Jauhojärvi
Sami Jauhojärvi
Data i miejsce urodzenia 5 maja 1981
Ylitornio, Finlandia
Klub Vuokatti Ski Team Kainuu
Debiut w PŚ 14.03 2001, Borlänge
(57. miejsce – 10 km)
Pierwsze punkty w PŚ 23.11 2002, Kiruna
(27. miejsce – 10 km)
Pierwsze podium w PŚ 8.12 2007, Davos
(3. miejsce – 15 km)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 14.03 2009, Trondheim (50 km)
Dorobek medalowy
Oficjalna strona internetowa

Sami Jauhojärvi (ur. 5 maja 1981 w Ylitornio) - fiński biegacz narciarski, mistrz olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata seniorów i juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy raz na arenie międzynarodowej Sami Jauhojärvi pojawił się w 2000 roku podczas mistrzostw świata juniorów w Štrbskim Plesie, gdzie był siódmy w biegu na 10 km stylem dowolnym oraz na 30 km techniką klasyczną. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata juniorów w Szklarskiej Porębie Fin był najlepszy na dystansie 30 km stylem dowolnym, a w biegu na 10 km klasykiem był trzeci. Trzy tygodnie później wystartował wśród seniorów w sprincie stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Lahti, kończąc rywalizację na osiemnastej pozycji. Największe sukcesy na imprezach tego cyklu osiągnął podczas rozgrywanych w 2009 roku mistrzostw świata w Libercu, gdzie razem z Ville Nousiainenem był trzeci w sprincie drużynowym, a wraz z Teemu Kattilakoskim, Mattim Heikkinenem i Nousiainenem zdobył kolejny brązowy medal w sztafecie. Ponadto był między innymi piąty w biegu na 15 km klasykiem i sprincie drużynowym oraz czwarty w sztafecie na mistrzostwach świata w Oslo w 2011 roku. W Pucharze Świata zadebiutował 14 marca 2001 roku w Borlänge, zajmując 57. miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 23 listopada 2002 roku w Kirunie, gdzie na tym samym dystansie zajął 27. miejsce. Pierwszy raz na podium zawodów PŚ stanął 8 grudnia 2007 roku w Davos, plasując się na trzecim miejscu w biegu na 15 km klasykiem, wyprzedzili go tylko Niemiec Axel Teichmann oraz Norweg Odd-Bjørn Hjelmeset. Jauhojärvi jeszcze trzykrotnie stawał na podium: 30 listopada w Kuusamo i 13 grudnia 2008 roku w Davos był trzeci w biegu na 15 km klasykiem, a 14 marca 2009 roku w Trondheim zwyciężył na dystansie 50 km techniką klasyczną. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł w sezonie 2008/2009, który ukończył na czwartej pozycji. Kilkakrotnie startował w Tour de Ski, najlepszy wynik osiągając w trzeciej edycji tego cyklu, którą ukończył na dziewiątym miejscu. W 2006 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Turynie, gdzie w swoim najlepszym starcie, biegu na 15 km klasykiem był dziewiąty. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Vancouver był między innymi dwunasty w sprincie klasykiem oraz piąty w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings with white rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
20. 12 lutego 2006 Włochy Turyn 2x15 km łączony 1:17:00,8 h +57,3 s Rosja Jewgienij Diemientjew
9. 17 lutego 2006 Włochy Turyn 15 km stylem klasycznym 38:01,3 min +1:14,0 min Estonia Andrus Veerpalu
10. 19 lutego 2006 Włochy Turyn Sztafeta 4x10 km [1] 1:43:45,7 h +2:50,4 min Włochy Włochy
12. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym 3:36,3 min - Rosja Nikita Kriukow
DNF 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 2x15 km bieg łączony 1:15:11,4 h - Szwecja Marcus Hellner
5. 24 lutego 2010 Kanada Vancouver Sztafeta 4x10 km [2] 1:45:05,4 min +24,9 s Szwecja Szwecja
20. 28 lutego 2010 Kanada Vancouver 50 km stylem klasycznym 2:05:35,5 h +1:07,7 min Norwegia Petter Northug
33. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 2x15 km bieg łączony 1:08:15,4 h +2:56,6 min Szwajcaria Dario Cologna
17. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +1:44,7 min Szwajcaria Dario Cologna
6. 16 lutego 2014 Rosja Soczi Sztafeta 4x10 km [3] 1:28:42,0 h +1:48,4 min  Szwecja
1.Gold medal.svg 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 23:14,89 min - -

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
18. 21 lutego 2001 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:14,1 min - Norwegia Tor Arne Hetland
44. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 15 km stylem dowolnym 34:49,7 min +1:58,3 min Włochy Pietro Piller Cottrer
11. 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 2x15 km łączony 1:19:20,5 h +57,5 s Francja Vincent Vittoz
12. 24 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sztafeta 4x10 km [5] 1:39:04,4 h +5:28,5 min Norwegia Norwegia
14. 27 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 50 km stylem klasycznym 2:30:10,1 h +27,9 s Norwegia Frode Estil
9. 23 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint drużynowy stylem dowolnym [6] 17:50,6 min - Włochy Włochy
16. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 2x15 km łączony 1:11:35,8 h +26,0 s Niemcy Axel Teichmann
6. 2 marca 2007 Japonia Sapporo Sztafeta 4x10 km [7] 1:30:49,2 h +2:06,3 min Norwegia Norwegia
13. 4 marca 2007 Japonia Sapporo 50 km stylem klasycznym 2:20:12,6 h +2:42,7 min Norwegia Odd-Bjørn Hjelmeset
12. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem klasycznym 38:54,4 min +58,4 s Estonia Andrus Veerpalu
8. 22 lutego 2009 Czechy Liberec 2x15 km łączony 1:15:52,4 min +32,4 s Norwegia Petter Northug
3.Bronze medal with cup.svg 25 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint drużynowy stylem klasycznym[8] 22:48,5 min +0,5 s Norwegia Norwegia
3.Bronze medal with cup.svg 27 lutego 2009 Czechy Liberec Sztafeta 4x10 km [9] 1:41:50,6 h +43,9 s Norwegia Norwegia
5. 1 marca 2011 Norwegia Oslo 15 km stylem klasycznym 38:14,7 min +44,2 s Finlandia Matti Heikkinen
5. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym [6] 19:10,0 min +1,1 min Kanada Kanada
4. 4 marca 2011 Norwegia Oslo Sztafeta 4x10km[10] 1:40:10,2 h +15,0 s Norwegia Norwegia
53. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 2x15 km bieg łączony 1:13:09,3 h +4:45,4 min Szwajcaria Dario Cologna
5. 1 marca 2013 Włochy Val di Fiemme Sztafeta 4x10 km[11] 1:41:37,2 h +11,7 s  Norwegia
30. 3 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 50 km stylem klasycznym 2:10:41,4 min +5:38,3 min Szwecja Johan Olsson

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
7. 25 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 10 km stylem dowolnym 25:37,8 min +1:41,1 min Niemcy Ron Spanuth
7. 30 stycznia 2000 Słowacja Štrbské Pleso 30 km stylem klasycznym 1:36:37,5 h +3:22,1 min Niemcy René Reisshauer
1.Gold medal with cup.svg 30 stycznia 2001 Polska Szklarska Poręba 30 km stylem dowolnym 1:29:55.6 h - -
3.Bronze medal with cup.svg 1 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba 10 km stylem klasycznym 29:00.2 min +14,9 s Norwegia Kristian Horntvedt
4. 3 lutego 2001 Polska Szklarska Poręba Sprint stylem dowolnym ? ? Niemcy Johannes Bredl

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 8 grudnia 2007 Szwajcaria Davos 15 km stylem klasycznym 38:54,9 min +11,3 3. Niemcy Axel Teichmann
2. 30 listopada 2008 Finlandia Kuusamo 15 km stylem klasycznym 38:06,6 min +14,1 s 3. Norwegia Martin Johnsrud Sundby
3. 13 grudnia 2008 Szwajcaria Davos 15 km stylem klasycznym 40:38,5 min +28,5 s 3. Szwecja Johan Olsson
4. 14 marca 2009 Norwegia Trondheim 50 km stylem klasycznym (start masowy) 2:02:39,0 h 1.
5. 30 listopada 2014 Finlandia Kuusamo 15 km stylem klasycznym 35:09,4 min +12,5 s 3. Finlandia Iivo Niskanen

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 7 grudnia 2014

Sezon 2000/2001
Beitostølen 25.11 (15 km C) Beitostølen 29.11 (10 km F) Santa Caterina 8.12 (15 km F) Brusson 16.12 (2x10 km) Brusson 17.12 (SP F) Davos 20.12 (30 km C) Engelberg 28.12 (SP C) Engelberg 29.12 (SP F) Soldier Hollow 10.01 (30 km F) Soldier Hollow 13.01 (15 km C) Soldier Hollow 14.01 (SP F) Asiago 1.02 (SP F) Nové Město 4.02 (SP F) Otepää 10.02 (10 km C) Kawgołowo 4.03 (15 km F) Oslo 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Borlänge 14.03 (10 km F) Falun 18.03 (15 km C) Kuopio 25.03 (60 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - 57 46 - 0
Sezon 2001/2002
Kuopio 24.11 (15 km C) Kuopio 25.11 (10 km F) Cogne 8.12 (10 km C) Cogne 9.12 (SP F) Brusson 12.12 (15 km F) Davos 15.12 (15 km C) Asiago 19.12 (SP C) Ramsau 22.12 (30 km F) Garmisch-Partenkirchen 27.12 (SP F) Salzburg 29.12 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (2x10 km) Val di Fiemme 6.01 (SP F) Val di Fiemme 8.01 (30 km F) Nové Město 12.01 (10 km F) Lahti 2.03 (15 km F) Sztokholm 5.03 (SP C) Falun 9.03 (2x10 km) Oslo 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km F) Lillehammer 23.03 (58 km C) punkty
- - - - - - - - - - - - - 33 - - - - - - 0
Sezon 2002/2003
Düsseldorf 26.10 (SP F) Kiruna 23.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (15 km C) Davos 7.12 (15 km F) Clusone 11.12 (SP F) Cogne 14.12 (30 km C) Cogne 15.12 (SP C) Linz 19.12 (SP F) Ramsau 21.12 (2x10 km) Kawgołowo 4.01 (10 km F) Otepää 12.01 (30 km C) Nové Město 18.01 (15 km F) Oberhof 25.01 (15 km C) Reit im Winkl 12.02 (SP F) Asiago 15.02 (10 km C) Oslo 6.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Drammen 11.03 (SP C) Lahti 16.03 (15 km F) Borlänge 20.03 (SP F) Falun 22.03 (2x10 km) punkty
- 27 71 - - - 34 33 - - - 66 - - - - - - - - - 4
Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F) Beitostølen 22.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Kuusamo 29.11 (2x15 km) Dobbiaco 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Val di Fiemme 16.12 (SP C) Ramsau 20.12 (2x15 km) Ramsau 21.12 (10 km F) Falun 6.01 (2x15 km) Otepää 10.01 (30 km C) Nové Město 17.01 (15 km C) Nové Město 18.01 (SP F) Val di Fiemme 25.01 (70 km C) La Clusaz 6.02 (15 km F) Oberstdorf 13.02 (2x15 km) Sztokholm 18.02 (SP C) Umea 21.02 (15 km C) Trondheim 24.02 (SP F) Drammen 26.02 (SP C) Oslo 28.02 (50 km F) Lahti 5.03 (SP F) Lahti 7.03 (15 km C) Pragelato 12.03 (SP F) Pragelato 14.03 (30 km F) punkty
- 81 27 - - - 29 30 31 - 34 - - - 70 49 - - - - - - DNF - - 7
Sezon 2004/2005
Düsseldorf 23.10 (SP F) Gällivare 20.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (15 km C) Berno 4.12 (SP F) Lago di Tesero 11.12 (2x15 km) Asiago 14.12 (SP C) Ramsau 18.12 (30 km F) Otepää 8.01 (15 km C) Nové Město 15.01 (15 km F) Nové Město 16.01 (SP F) Pragelato 22.01 (2x15 km) Reit im Winkl 12.02 (15 km F) Reit im Winkl 13.02 (SP C) Lahti 5.03 (SP C) Lahti 6.03 (15 km F) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 12.03 (50 km C) Göteborg 16.03 (SP F) Falun 19.03 (2x15 km) punkty
- 47 74 - - DNS - 40 - 22 - 28 - - - 40 - - - DNF 12
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F) Beitostølen 19.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Kuusamo 27.11 (15 km F) Vernon 10.12 (2x15 km) Vernon 11.12 (SP F) Canmore 15.12 (15 km F) Canmore 17.12 (30 km C) Nové Město 30.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km F) Otepää 7.01 (15 km C) Otepää 8.01 (SP C) Lago di Tesero 14.01 (30 km F) Oberstdorf 21.01 (2x15 km) Oberstdorf 22.01 (SP C) Davos 4.02 (SP F) Davos 5.02 (15 km C) Mora 5.03 (90 km C) Borlänge 7.03 (SP F) Falun 8.03 (2x10 km) Drammen 9.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km F) Changchun 15.03 (SP F) Sapporo 19.03 (2x15 km) punkty
- 4 6 41 - - - - - - 20 22 - - - - DNS - - DNS 19 - - - 122
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F) Gällivare 18.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (15 km C) Cogne 13.12 (15 km C) La Clusaz 16.12 (30 km F) Monachium 31.12 (SP F) Oberstdorf 2.01 (2x10 km) Oberstdorf 3.01 (15 km C) Asiago 5.01 (SP F) Cavalese 6.01 (30 km C) Cavalese 6.01 (11 km F) TdS Rybińsk 20.01 (30 km F) Rybińsk 21.01 (SP F) Otepää 27.01 (15 km C) Otepää 28.01 (SP C) Davos 3.02 (15 km F) Changchun 15.02 (SP C) Changchun 16.02 (15 km F) Lahti 10.03 (SP F) Lahti 11.03 (15 km C) Drammen 14.03 (SP C) Oslo 17.03 (50 km C) Sztokholm 21.03 (SP C) Falun 24.03 (2x15 km) punkty
- 25 22 8 8 26 43 21 7 32 3 22 7 - - 16 8 26 - - 24 8 13 5 - 37 384
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F) Beitostølen 24.11 (15 km F) Kuusamo 1.12 (SP C) Kuusamo 2.12 (15 km C) Davos 8.12 (15 km C) Rybińsk 15.12 (30 km F) Rybińsk 16.12 (SP F) Nové Město 28.12 (4.5 km C) Nové Město 29.12 (15 km F) Praga 30.12 (SP F) Nové Město 1.01 (15 km F) Nové Město 2.01 (15 km C) Asiago 4.01 (SP F) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (10 km F) TdS Canmore 22.01 (2x15 km) Canmore 23.01 (SP C) Canmore 25.01 (15 km F) Canmore 26.01 (SP F) Otepää 9.02 (15 km C) Otepää 10.02 (SP C) Liberec 16.02 (11.4 km F) Falun 23.02 (2x15 km) Sztokholm 27.02 (SP C) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km C) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km F) Bormio 14.03 (3.3 km F) Bormio 15-16.03 (20 km C + 15 km F) punkty
- - 37 30 3 54 68 4 31 11 32 35 34 46 33 34 - - - - 48 - 19 18 24 8 4 22 - 20 5 322
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
17 10 3 33 3 68 - 29 4 4 40 19 2 18 9 - - 8 9 19 37 - 19 10 34 41 1 17 12 13 13 11 784
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
15 21 44 - 30 DNS - DNF 64 7 9 44 41 20 28 DNS dnf - - - - - - 10 52 - 56 - - - - 127
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
53 3 39 53 24 - 5 69 - 38 6 21 47 DNS - - - dnf - - - - - 9 - 16 16 24 12 25 29 244
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
67 26 53 13 26 - DNS 55 14 65 48 13 19 21 53 53 32 25 39 33 - 24 10 - - - 41 - 16 DNF 5 20 13 - - - - 225
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Nové Město 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 27.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
- 10 57 41 41 - - - - - - - - - - - - - DNS 62 34 34 67 47 14 41 - - - - - 46
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (30 km F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
17 14 62 47 - 48 - 48 8 90 46 6 33 31 10 19 - - - - - - - - 15 21 22 19 229
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (30 km C) Davos 14.12 (SP F) La Clusaz 20.12 (2 × 15 km) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Cortina-Toblach 8.01 (35 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (50 km F) punkty
24 3 - - - - 67
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Tero Similä, Olli Ohtonen, Teemu Kattilakoski
  2. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Matti Heikkinen, Teemu Kattilakoski, Ville Nousiainen
  3. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Iivo Niskanen, Lari Lehtonen, Matti Heikkinen
  4. Skład drużyny: Iivo Niskanen, Sami Jauhojärvi
  5. Skład drużyny: Tero Similä, Olli Ohtonen, Teemu Kattilakoski, Sami Jauhojärvi
  6. 6,0 6,1 Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Ville Nousiainen
  7. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Teemu Kattilakoski, Juha Lallukka, Ville Nousiainen
  8. Skład drużyny: Ville Nousiainen, Sami Jauhojärvi
  9. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Teemu Kattilakoski, Matti Heikkinen, Ville Nousiainen
  10. Skład drużyny: Ville Nousiainen, Sami Jauhojärvi, Juha Lallukka, Matti Heikkinen
  11. Skład drużyny: Sami Jauhojärvi, Ville Nousiainen, Lari Lehtonen, Matti Heikkinen