Saraya Jade Bevis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wrestling pictogram.svg Saraya Jade Bevis
{{{nazwa}}}
Pseudonim Paige
Britani Knight
Saraya
Data i miejsce urodzenia 17 sierpnia 1992
Norwich, England
Obywatelstwo  Stany Zjednoczone
Wzrost 173 cm
Masa ciała 54 kg

Saraya Jade Bevis (ur. 17 sierpnia 1992) - wrestlerka pochodząca z Anglii. W WWE występuje pod pseudonimem Paige. Jest mistrzynią kobiet w NXT (rozwojówka WWE). dnia, 7 kwietnia wygrała tytuł divas championship walcząc z posiadaczką pasa, AJ Lee. 3 miesiące później na ring niespodziewanie wróciła AJ Lee. Wchodząc na ring, zaproponowała Paige walkę o tytuł. Niestety walka zakończyła się niepowodzeniem i Paige straciła tytuł mistrzyni div. Aktualnie jest nią wygrana zawodniczka, AJ Lee. Saraya występowała również w federacjach niezależnych, jako Britani Knight.

Początkowe lata[edytuj | edytuj kod]

Bevis jest częścią rodziny, która zajmuję się profesjonalnym wrestlingiem. Jej rodzice Sweet Saraya i Ricky Knight tak jak i jej bracia Roy i Zak zajmują się wrestlingiem. Rodzice mają federacje World Association of Wrestling (WAW). W lipcu 2012 Channel 4 wydało film dokumentalny o Knightach pt. "The Wrestlers: Fighting with My Family".

World Association of Wrestling (2006–2011)[edytuj | edytuj kod]

Bevis została przeszkolona w WAW przez jej rodzinę, Klondyke Kate i Jasona Crossa. Zadebiutowała w 2006 r. w Association of Wrestling (WAW), gdzie połączyła swoje siły z matką Sweet Saraya. Paige i jej matka przegrały z Destiny oraz The Lady Pink, w walce były także zaangażowane Kharisma i Pixie. Współpracowała także wraz z resztą rodziny. W grudniu 2007 roku Knight wzięła udział w turnieju, którego zwycięzca będzie pierwszym w historii WAWW British Championem, Saraya dotarła do finału, ale przegrała z Jettą. Paige brała udział w fatal four way matchu gdzie przegrała, w walce brały udział Jetta, Sweet Saraya oraz była tag team partnerka Melodi. W sierpniu 2008 roku Knight przegrała w three way matchu gdzie zwyciężczyni walczyła o pas RQW Women's. 31 sierpnia 2009 roku Knight pokonała swoją matkę w best of three matchu i została po raz pierwszy pas WAWW British. W rewanżu wynik był ten sam, dwa pinfalle dla Knight i jeden dla Saraya. W 2010 roku wzięła ona udział w turnieju pań, który wygrała po raz kolejny Sweet Saraya. W walce o pas HEW Women's Championship tym razem także wygrała Saraya. W dniu 11 listopada 2011 Bevis została pierwszą mistrzynią Hardcore WAWW. Jej radość nie trwała zbyt długo, straciła pas WAWW British kilka dni później na rzecz Liberty. Bevis zaczęła używać nickname'u Britani Knight i zaczęła współpracować z Melodi. Spowodowało to utworzenie tag teamu Norfolk Dolls, ich pierwszym pojedynkiem była walka z Nikki Best oraz Pink Lady. Pierwsza walkę przegrały jednak potem miały duży streak pozostając niepokonane aż do początku 2007 roku. Ten zespół występował również w innych federacjach np. Premier Promotions. Norfolk Dolls zostały mistrzyniami Tag Team w WAWW pokonując Legion of Womb. W ostatniej walce tego teamu Britani Knight i Melodi przegrały Sweet Saraya i Bulla Punk.

Pro-Wrestling: EVE (2010–2011)[edytuj | edytuj kod]

Bevis zadebiutowała 8 maja 2010 roku w europejskiej żeńskiej federacji promocyjnej wraz z matką. Paige nie zapowiadała się dobrze, przegrała wiele początkowych walk. 16 października Saraya wygrała po raz pierwszy z Shanną. Następnie wygrała dwutygodniowy turniej o pas Pro-Wrestling: EVE. 4 czerwca na show XWA War On The Shore 7 straciła swój pas na rzecz Sjödin

Shimmer Women Athletes (2011)[edytuj | edytuj kod]

Paige ponownie, jako Britani Knight zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w 2011 roku w federacji Shimmer Woman Athletes na tapingach "Volume 37" wraz z matką (Knight Dynasty) gdzie miały, jako menadżerkę powracającą Rebecce Knox. Wygrały one poprzez dyskwalifikacje. Tego samego dnia walczyły one o pasy tag team, ale przegrały. Po kilku porażkach Britani Knight stoczyła ostatnią walkę w Shimmer z Saraya na "Volume 44" w No Disqualifcation matchu.

World Wrestling Entertainment (2012-obecnie)[edytuj | edytuj kod]

Bevis otrzymała zaproszenie na try-outy w WWE w listopadzie w 2010 roku oraz w kwietniu 2011. We wrześniu 2011 roku Paige podpisała kontrakt z WWE i zaczęła występować w rozwojówce - FCW. Początkowo używała nickname'u Saraya jednak później zmieniła ją na Paige. Debiut w ringu FCW zaliczyła 5 stycznia 2012 roku a w telewizji pojawiła się po raz pierwszy 26 lutego. Zawarła ona sojusz z Sofią Cortez oraz rozpoczęła nazywać siebie Anty-Divą. 19 marca Paige zadebiutowała w ringu w walce tag teamowej z Sofią Cortez, którą przegrały z Kaitlyn oraz Audrey Marie. Team Paige i Cortez rozpoczęły krótki związek z Rickiem Victorem. 6 maja Paige pokonała Requel Diaz i została po raz pierwszy mistrzynią FCW. 10 czerwca Paige przegrała z Marie po interwencji Cortez kończąc tym samym ich team. 15 lipca Paige i Marie zakończyły swój feud, z którego Paige wyszła zwycięsko w stypulacji bez dyskwalifikacji.

WWE zmieniło FCW na NXT Wrestling. Paige zadebiutowała na trzecim odcinku NXT w Full Sail University, gdzie przegrała z Sofią Cortez. Od września 2012 roku po uzyskaniu wzrostu poparcia od fanów przeszła przez dużą passę zwycięstw pokonując między innymi Audrey Marie, Sashe Banks, Emme, Aksane oraz dwukrotnie byłą mistrzynie WWE Alicie Fox. 30 stycznia na NXT Paige została zaatakowana przez Summer Rae z powodu zazdrości o popularność i sukces, który odniosła Saraya. 13 lutego Paige doznała kontuzji po brawlu z Rae, WWE wykorzystało to i zakończyło passę wygranych Paige. 1 maja, gdy Paige wyzdrowiała stoczyła walkę z Summer Rae i pomimo ataku Summer przed walką, Bevis wygrała pojedynek. 5 czerwca NXT rozpoczęto turniej, którego zwyciężczyni miała być pierwszą mistrzynią kobiet NXT. Paige w pierwszej rundzie wygrała z Taminą Snuką, w półfinale z Alicią Fox oraz ostatecznie wygrała w finale z Emmą.

Po pierwszej udanej obronie pasa, czyli walce 14 sierpnia z Summer Rae, Paige rozpoczęła program z Sashą Banks oraz Summer. Do feudu po stronie Paige dołączyła Emma. Po udanej obronie tytułu przed Natalyą oraz 27 lutego na pierwszym PPV NXT NXT Arrvial przed Emmą udała się ona do głównego rosteru WWE.

Divas Champion (2014–obecnie)[edytuj | edytuj kod]

Paige zadebiutowała na RAW po WrestleManii XXX, czyli 7 kwietnia. Bevis pogratulowała zwycięstwa AJ (AJ obroniła pas w walce z wszystkimi divami WWE) która wyzwała mistrzynie NXT do walki o swój tytuł Divas. Paige pokonała szybko AJ Lee po Paige Turnerze i stała się pierwszą mistrzynią Div oraz NXT w historii WWE.


Tytuły i osiagnięcia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy