Simon's cat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Simon's Cat – seria filmów animowanych stworzona przez Simona Tofielda. Każdy z odcinków przedstawia głodnego kota domowego, który używa bardzo pomysłowych, przemyślanych sposobów, aby poinformować swojego właściciela o tym, że potrzebuje czegoś do zjedzenia. Seria powstała z wykorzystaniem programu do tworzenia animacji Adobe Flash.

Pierwszy film serii, zatytułowany Cat Man Do, zdobył nagrodę w kategorii "Najlepsza komedia" w konkursie "British Animation Awards" w 2008[1]. Drugi film z serii, zatytułowany Let Me In!, zdobył nagrodę w kategorii "Najbardziej niesamowita animacja" w konkursie "Animae Caribe" (Caribbean Animation Awards Festival) w 2008[2]. Trzeci film – TV Dinner- został wyemitowany na kanale BBC Two w programie The Culture Show 15 lipca 2008[3], przed tym jak został umieszczony na YouTube[4][5].

14 października 2009[6] została wydana polska wersja 240-stronicowej książki Kot Simona. Sam o sobie (Simon's Cat: in his very own book). W październiku 2010 wydano w Polsce drugą część książki Kot Simona. Za płotem (Simon's Cat: beyond the fence). W październiku 2011 ukazała się polska wersja trzeciej części książki Kot Simona i kociokwik (Simon’s Cat: in kitten chaos). W październiku 2012 wydana została czwarta część książki Kot Simona kontra reszta świata (Simon’s Cat vs. the world). W październiku 2013 ukazał się tom kompilacyjny Wypasiony kot Simona (The Bumper Book of Simon’s Cat). Tom zawiera wybór obrazków z trzech pierwszych książek, wzbogacony o nowy, niepublikowany wcześniej materiał.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]