Skoki narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skoki narciarskie na Zimowej Uniwersjadzie 2011
Gtk-go-back-ltr.svg 2009 2013 Gtk-go-forward-ltr.svg
Data 28 stycznia – 3 lutego 2011
Gospodarz Turcja Erzurum
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 140
Słowenia Matej Dobovšek
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Słowenia Matej Dobovšek
konkurs drużynowy
na skoczni HS 109
 Japonia
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Włochy Elena Runggaldier
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Słowenia

Zawody w skokach narciarskich na Zimowej Uniwersjadzie 2011 odbyły się w dniach 28 stycznia3 lutego 2011 na skoczniach w Erzurum. Rozegrane zostały cztery konkurencje - dwa konkursy indywidualne mężczyzn (na obiekcie K-120 i K-90) oraz jeden konkurs drużynowy na skoczni K-90, a także zawody kobiet na K-90. Zwycięzcami klasyfikacji medalowej zostali reprezentanci Słowenii.

Była to 25. z kolei zimowa uniwersjada, na której odbyły się konkursy skoków narciarskich[1].

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Konkursy skoków na Zimowej Uniwersjadzie 2011 zostały rozegrane na dwóch skoczniach – normalnej i dużej. Obie skocznie usytuowane są w kompleksie skoczni w Erzurum. Na skoczni normalnej odbyły się konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn, a na skoczni dużej konkurs indywidualny mężczyzn.

Nazwa skoczni Miasto Punkt konstrukcyjny Rozmiar skoczni Rekord skoczni[a]
Kiremitliktepe Turcja Erzurum K-95 HS 109 105,0 m, Finlandia Anssi Koivuranta (2010)[2]
Kiremitliktepe Turcja Erzurum K-125 HS 140 brak[2]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
28 stycznia 2011 Konkurs indywidualny na skoczni normalnej Włochy Elena Runggaldier Japonia Yurika Hirayama Włochy Lisa Demetz

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
29 stycznia 2011 Konkurs indywidualny na skoczni dużej Słowenia Matej Dobovšek Polska Maciej Kot Słowenia Žiga Mandl
31 stycznia 2011 Konkurs indywidualny na skoczni normalnej Słowenia Matej Dobovšek Polska Maciej Kot Słowenia Žiga Mandl
3 lutego 2011 Konkurs drużynowy na skoczni normalnej  Japonia  Słowenia  Polska

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Gold FISU.svg
złoto
Silver FISU.svg
srebro
Bronze FISU.svg
brąz
Medals FISU.svg
razem
1  Słowenia 2 1 2 5
2  Japonia 1 1 - 2
3  Włochy 1 - 1 2
4  Polska - 2 1 3

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej[edytuj | edytuj kod]

M Zawodniczka Reprezentacja Seria 1 (m) Seria 2 (m) Wynik punktowy
1 Runggaldier, ElenaElena Runggaldier Włochy 105,5 99,5 240,8
2 Hirayama, YurikaYurika Hirayama Japonia 102,0 96,5 221,4
3 Demetz, LisaLisa Demetz Włochy 99,5 92,5 218,6
4 Vtič, MajaMaja Vtič Słowenia 97,5 95,0 211,2
5 Windmüller, SabrinaSabrina Windmüller Szwajcaria 95,5 91,0 203,6
6 Vuik, WendyWendy Vuik Holandia 91,0 93,5 198,3
7 Sawaya, NatsukaNatsuka Sawaya Japonia DSQ 86,5 90,6

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny na skoczni dużej[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 (m) Seria 2 (m) Wynik punktowy
1 Dobovšek, MatejMatej Dobovšek Słowenia 135,0 143,5 285,7
2 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 135,0 139,5 281,9
3 Mandl, ŽigaŽiga Mandl Słowenia 124,5 139,0 271,6
4 Lackner, DanielDaniel Lackner Austria 129,5 137,0 269,8
5 Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja 125,5 129,5 247,8
6 Ulmer, ChristianChristian Ulmer Niemcy 120,0 129,0 244,3
7 Harada, YumuYumu Harada Japonia 123,0 129,5 243,5
8 Hosoda, ShōtarōShōtarō Hosoda Japonia 123,5 126,5 238,0
9 Roslakow, IljaIlja Roslakow Rosja 119,0 127,0 237,3
10 Mandl, RokRok Mandl Słowenia 121,0 126,0 236,2
11 Fettner, NicolasNicolas Fettner Austria 120,0 126,0 235,4
12 Suzuki, ShōShō Suzuki Japonia 116,5 134,5 235,3
13 Kot, JakubJakub Kot Polska 116,5 126,0 235,0
14 Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy 120,0 127,0 232,0
15 Sardyko, AleksandrAleksandr Sardyko Rosja 122,5 122,5 227,1
16 Asikainen, LauriLauri Asikainen Finlandia 112,0 129,5 223,2
17 Schmid, TommyTommy Schmid Szwajcaria 118,5 126,0 221,8
18 Français, RémiRémi Français Szwajcaria 116,5 123,0 219,9
19 Gąsienica-Kotelnicki, WojciechWojciech Gąsienica-Kotelnicki Polska 120,0 121,5 217,1
20 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe Japonia 118,5 121,5 216,4
21 Fallmann, DavidDavid Fallmann Austria 114,5 122,5 209,7
22 Bujwołow, AleksiejAleksiej Bujwołow Rosja 115,0 122,0 208,0
23 Resch, ManuelManuel Resch Austria 115,0 113,0 187,0
24 Yüksel, FaikFaik Yüksel Turcja 110,0 112,0 179,6
25 Kowal, DawidDawid Kowal Polska 112,0 107,5 173,1
26 Sporynin, DmitrijDmitrij Sporynin Rosja 103,0 110,0 161,0
27 Kläsi, FelixFelix Kläsi Szwajcaria 99,0 115,0 159,8
28 Nosáľ, MojmírMojmír Nosáľ Słowacja 98,5 103,0 146,5
29 Gornostajew, RomanRoman Gornostajew Rosja 104,0 107,5 140,7
30 Heide, RaikoRaiko Heide Estonia 93,0 101,5 131,5
31 Nordman, JanneJanne Nordman Finlandia 97,5 100,0 131,4
32 Ylipulli, AnssiAnssi Ylipulli Finlandia DSQ 0,0
32 Łazarowicz, OłeksandrOłeksandr Łazarowicz Ukraina DNS 0,0
32 Piho, KaarelKaarel Piho Estonia DNS 0,0

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 (m) Seria 2 (m) Wynik punktowy
1 Dobovšek, MatejMatej Dobovšek Słowenia 105,5 102,5 269,0
2 Kot, MaciejMaciej Kot Polska 101,0 99,5 254,9
3 Mandl, ŽigaŽiga Mandl Słowenia 101,0 100,5 254,5
4 Suzuki, ShōShō Suzuki Japonia 100,0 102,0 253,6
5 Lackner, DanielDaniel Lackner Austria 95,0 105,5 244,8
6 Harada, YumuYumu Harada Japonia 95,0 106,0 244,5
7 Mandl, RokRok Mandl Słowenia 97,5 98,0 242,6
8 Fettner, NicolasNicolas Fettner Austria 97,5 97,5 241,5
9 Hosoda, ShōtarōShōtarō Hosoda Japonia 98,0 97,5 240,8
10 Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy 97,5 100,5 240,3
11 Roslakow, IljaIlja Roslakow Rosja 95,0 102,0 237,9
11 Asikainen, LauriLauri Asikainen Finlandia 100,0 102,0 237,9
13 Ulmer, ChristianChristian Ulmer Niemcy 95,5 100,0 237,7
14 Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja 94,5 100,0 231,7
15 Français, RémiRémi Français Szwajcaria 96,0 97,5 229,1
16 Watanabe, HiroakiHiroaki Watanabe Japonia 96,0 98,0 228,2
17 Gąsienica-Kotelnicki, WojciechWojciech Gąsienica-Kotelnicki Polska 90,0 95,5 214,0
18 Kot, JakubJakub Kot Polska 91,5 93,5 212,2
19 Kowal, DawidDawid Kowal Polska 90,5 94,0 207,0
20 Fallmann, DavidDavid Fallmann Austria 87,5 90,5 196,2
21 Sardyko, AleksandrAleksandr Sardyko Rosja 95,0 85,5 196,0
22 Ylipulli, AnssiAnssi Ylipulli Finlandia 90,0 89,0 193,6
23 Bujwołow, AleksiejAleksiej Bujwołow Rosja 87,0 89,0 193,3
24 Resch, ManuelManuel Resch Austria 86,0 87,0 178,8
25 Yüksel, FaikFaik Yüksel Turcja 86,5 83,0 176,4
26 Sporynin, DmitrijDmitrij Sporynin Rosja 84,5 83,5 171,3
27 Nordman, JanneJanne Nordman Finlandia 80,5 84,5 166,2
28 Nosáľ, MojmírMojmír Nosáľ Słowacja 81,5 78,0 151,1
29 Jeriemiejewskij, PawiełPawieł Jeriemiejewskij Rosja DSQ 0,0
29 Łazarowicz, OłeksandrOłeksandr Łazarowicz Ukraina DNS 0,0

Konkurs drużynowy na skoczni normalnej[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 (m) Seria 2 (m) Nota zespołu
1.  Japonia Hosoda, ShōtarōShōtarō Hosoda 102,5 98,0 743,0
Harada, YumuYumu Harada 91,0 95,5
Suzuki, ShōShō Suzuki 106,0 102,0
2.  Słowenia Mandl, RokRok Mandl 97,5 97,5 742,4
Dobovšek, MatejMatej Dobovšek 98,5 100,5
Mandl, ŽigaŽiga Mandl 100,5 95,0
3.  Polska Kot, JakubJakub Kot 96,5 91,0 735,8
Gąsienica-Kotelnicki, WojciechWojciech Gąsienica-Kotelnicki 94,0 102,0
Kot, MaciejMaciej Kot 104,5 103,5
4.  Rosja Roslakow, IljaIlja Roslakow 96,5 95,5 689,7
Bujwołow, AleksiejAleksiej Bujwołow 94,5 97,0
Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow 97,0 90,5
5.  Austria Fettner, NicolasNicolas Fettner 98,0 94,5 687,9
Fallmann, DavidDavid Fallmann 90,0 91,0
Lackner, DanielDaniel Lackner 99,5 100,5
6.  Niemcy Tepel, SteffenSteffen Tepel 86,5 81,0 647,7
Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld 93,5 97,0
Ulmer, ChristianChristian Ulmer 99,5 100,0
7.  Finlandia Ylipulli, AnssiAnssi Ylipulli 90,5 89,5 560,2
Nordman, JanneJanne Nordman 78,0 78,5
Asikainen, LauriLauri Asikainen 95,0 85,0

Uwagi

  1. W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem zimowej uniwersjady.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. SJ_20130325.pdf. skisprungschanzen.com. [dostęp 2013-07-28].
  2. 2,0 2,1 Kiremitliktepe, Erzurum. skisprungschanzen.com. [dostęp 2013-07-28].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]