Slender Man

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Slender Man (z ang. smukły mężczyzna) – miejska legenda traktująca o tajemniczej postaci pojawiającej się niespodziewanie i budzącej przerażenie wśród dzieci lub ujawniającej się na zdjęciach. Znany jest również pod pseudonimem Slender.

Opisuje się go jako szczupłą wysoką osobę noszącą czarny lub szary garnitur. Nosi również białą koszulę z krawatem czerwonym lub czarnym. Ma nieokreślone rysy twarzy (często przedstawia się go jako człowieka bez twarzy w ogóle – w miejscu gdzie powinna być twarz, jest po prostu gładka skóra). Przedstawiany jest jako bardzo chuda i wysoka (2 – 4 m wzrostu) postać, zdolna do rozciągnięcia swoich kończyn oraz tułowia w długości niemożliwej dla normalnego człowieka. Na niektórych obrazkach przedstawiany jest również z mackami wyrastającymi z pleców. Gdy wyciąga swoje ramiona, jego ofiary są wprowadzane w stan przypominający hipnozę, podczas której podchodzą do tej istoty nie z własnej woli.

Wierzący w Slendermana mówią, iż zamieszkuje on tylko wielkie lasy z dużą ilością mgły, co sprzyja jego kamuflażowi. Rzekomo porywa on dzieci, które bez wiedzy i pozwolenia rodziców weszły do lasu. Miałby je gonić do skutku lub też do momentu, kiedy zawrócą i powiedzą rodzicom, co zrobiły.

Pochodzenie i nawiązania[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze udokumentowane wzmianki pojawiły się na forum SomethingAwful w konkursie na stworzenie fikcyjnej historii o zjawiskach paranormalnych. Victor Surge 10 czerwca 2009 roku opublikował dwa spreparowane zdjęcia ze SlenderManem w roli głównej[1]. Dziwaczny bohater tak bardzo spodobał się innym uczestnikom, że zaczął żyć własnym życiem w sieci.

Slender występuje jako postać epizodyczna w serialu na YouTube Marble Hornets (ang. "Marmurowe Szerszenie"), w którym jego obecność charakteryzuje się zakłóceniami w nagraniu, szumami i trzaskami. Istnieje wiele innych kont, w których to tajemnicze filmiki przedstawiają ukryte przekazy, w dużym stopniu powiązane ze Slenderem, takie jak np. "totheark".

Na bazie legendy powstała seria gier komputerowych. Najbardziej znana i nawiązująca do legendy to Slender: The Eight Pages oraz jej sequel o nazwie Slender: The Arrival oraz SlenderCraft (połączenie gier Slender i Minecraft).

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Wikimedia Commons