Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1992

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskiech 1992
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1992
Barcelona
Chorąży Francie Larrieu-Smith
Liczba zawodników 545 w 248 konkurencjach w 28 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
37
Srebro
34
Brąz
37
Razem
108

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1992 w Barcelonie reprezentowało 545 sportowców: 355 mężczyzn i 190 kobiet. Był to 21 start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Gold medal.svg Złoto Oscar de la Hoya Boxing pictogram.svg Boks waga lekka (do 60 kg) w finale pokonał zawodnika z Niemiec Marco Rudolpha[1]
Gold medal.svg Złoto Trent Dimas Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na drążku mężczyzn 9,875 pkt[2]
Gold medal.svg Złoto Scott Strausbaugh, Joe Jacobi Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajaksrstwo górskie C-2 mężczyzn 122,41 pkt[3]
Gold medal.svg Złoto Charles Barkley, Larry Bird, Clyde Drexler, Patrick Ewing, Magic Johnson, Michael Jordan, Christian Laettner, Karl Malone, Chris Mullin, Scottie Pippen, David Robinson, John Stockton Basketball pictogram.svg Koszykówka turniej mężczyzn Chorwacji]] 117:85[4]
Gold medal.svg Złoto Gail Devers Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m kobiet 10,82 s[5]
Gold medal.svg Złoto Gwen Torrence Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 200 metrów kobiet 21,81 s[5]
Gold medal.svg Złoto Evelyn Ashford, Esther Jones, Carlette Guidry-White, Gwen Torrence, Michelle Finn[6] Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta 4 × 100 m kobiet 42,11 s[5]
Gold medal.svg Złoto Jackie Joyner-Kersee Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka siedmiobój kobiet 7044 pkt[5]
Gold medal.svg Złoto Michael Marsh Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 20,01 s[7]
Gold medal.svg Złoto Quincy Watts Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn 43,50 s[7]
Gold medal.svg Złoto Kevin Young Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki mężczyzn 46,78 s[7]
Gold medal.svg Złoto Michael Marsh. Leroy Burrell, Dennis Mitchell, Carl Lewis, James Jett[8] Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta 4 × 100 m mężczyzn 37,40 s[7]
Gold medal.svg Złoto Andrew Valmon, Quincy Watts, Michael Johnson, Steve Lewis, Darnell Hall[8], Chip Jenkins[8] Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta 4 × 400 m mężczyzn 2:55,74 min[7]
Gold medal.svg Złoto Carl Lewis Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal mężczyzn 8,67 m[7]
Gold medal.svg Złoto Mike Conley Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 18,17 m[7]
Gold medal.svg Złoto Mike Stulce Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 21,70 m[7]
Gold medal.svg Złoto Nicole Haislett Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem dowolnym kobiet 1:37,90 min[9]
Gold medal.svg Złoto Janet Evans Swimming pictogram.svg Pływanie 800 m stylem dowolnym kobiet 8:25,52 min[9]
Gold medal.svg Złoto Nicole Haislett, Dara Torres, Angel Martino, Jenny Thompson, Ashley Tappin[6], Crissy Ahmann-Leighton[6] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym kobiet 3:39,46 min[9]
Gold medal.svg Złoto Summer Sanders Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem motylkowym kobiet 2:11,91 min[9]
Gold medal.svg Złoto Lea Loveless, Anita Nall, Crissy Ahmann-Leighton, Jenny Thompson, Janie Wagstaff[6], Megan Kleine[6], Summer Sanders[6], Nicole Haislett[6] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet 4:02,54 min[9]
Gold medal.svg Złoto Joe Hudepohl, Matt Biondi, Tom Jager, Jon Olsen, Shaun Jordan[8], Joel Thomas[8] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym mężczyzn 3:16,74 min[10]
Gold medal.svg Złoto Nelson Diebel Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem klasycznym mężczyzn 1:01,50 min[10]
Gold medal.svg Złoto Mike Barrowman Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:10,16 min[10]
Gold medal.svg Złoto Pablo Morales Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem motylkowym mężczyzn 53,32 s[10]
Gold medal.svg Złoto Mel Stewart Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem motylkowym mężczyzn 1:56,26 min[10]
Gold medal.svg Złoto Jeff Rouse, Nelson Diebel, Pablo Morales, Jon Olsen, Dave Berkoff[8], Hans Dersch[8], Mel Stewart[8], Matt Biondi[8] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn 3:36,93 min[10]
Gold medal.svg Złoto Kristen Babb-Sprague Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne solo 191,848 pkt[11]
Gold medal.svg Złoto Karen Josephson, Sarah Josephson Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne duety 192,175 pkt[11]
Gold medal.svg Złoto Mark Lenzi Diving pictogram.svg Skoki do wody trampolina 3 m mężczyzn 676.530 pkt[1]
Gold medal.svg Złoto Launi Meili Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy, trzy pozycje 50 m kobiet 684,3 pkt[12]
Gold medal.svg Złoto Jennifer Capriati Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Niemkę Steffi Graf 2:1 (3:6, 6:3, 6:4)[13]
Gold medal.svg Złoto Mary Joe Fernandez, Gigi Fernandez Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra podwójna kobiet w finale pokonały Hiszpanki Conchita MartínezArantxa Sánchez Vicario 2:1 (7:5, 2:6, 6:2)[14]
Gold medal.svg Złoto John Smith Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 62 kg w finale pokonał Irańczyka Askari Mohammadiana[1]
Gold medal.svg Złoto Kevin Jackson Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 82 kg w finale pokonał Elmadi Jabraiłowa w WNP[1]
Gold medal.svg Złoto Bruce Baumgartner Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 130 kg w finale pokonał kanadyjczyka Jeffreya Thue[1]
Gold medal.svg Złoto Hal Haenel, Mark Reynolds Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Star 31,4 pkt[15]
Silver medal.svg Srebro Chris Byrd Boxing pictogram.svg Boks waga średnia (do 75 kg) w finale przegrał z Kubańczykiem Arielem Hernándezem[1]
Silver medal.svg Srebro Shannon Miller Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka wielobój kobiet indywidualnie 39,725 pkt[16]
Silver medal.svg Srebro Shannon Miller Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na równoważni kobiet 9,912 pkt[16]
Silver medal.svg Srebro Jason Morris Judo pictogram.svg Judo waga do 78 kg mężczyzn w finale uległ Japończykowi Hidehiko Yoshida[1]
Silver medal.svg Srebro LaVonna Martin Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m przez płotki kobiet 12,69 s[5]
Silver medal.svg Srebro Sandra Farmer-Patrick Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki kobiet 53,69 s[5]
Silver medal.svg Srebro Natasha Kaiser-Brown, Gwen Torrence, Jearl Miles-Clark, Rochelle Stevens, Denean Howard-Hill[6], Dannette Young[6] Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka sztafeta 4 × 400 m kobiet 3:20,92 min[5]
Silver medal.svg Srebro Steve Lewis Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m mężczyzn 44,21 s[7]
Silver medal.svg Srebro Tony Dees Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13:24 s[7]
Silver medal.svg Srebro Mike Powell Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal mężczyzn 8,64 m[7]
Silver medal.svg Srebro Charlie Simpkins Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka trójskok mężczyzn 17,60 m[7]
Silver medal.svg Srebro James Doehring Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka pchnięcie kulą mężczyzn 20,96 m[7]
Silver medal.svg Srebro Jenny Thompson Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem dowolnym kobiet 54,84 s[9]
Silver medal.svg Srebro Janet Evans Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem dowolnym kobiet 4:07,37 min[9]
Silver medal.svg Srebro Anita Nall Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem klasycznym kobiet 1:08,17 min[9]
Silver medal.svg Srebro Crissy Ahmann-Leighton Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem motylkowym kobiet 58,74 s[9]
Silver medal.svg Srebro Summer Sanders Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem zmiennym kobiet 2:11,91 min[9]
Silver medal.svg Srebro Matt Biondi Swimming pictogram.svg Pływanie 50 m stylem dowolnym mężczyzn 22,09 s[10]
Silver medal.svg Srebro Jeff Rouse Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,04 s[10]
Silver medal.svg Srebro Greg Burgess Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem zmiennym mężczyzn 2:00,97 min[10]
Silver medal.svg Srebro Eric Namesnik Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem zmiennym mężczyzn 4:15,57 min[10]
Silver medal.svg Srebro Scott Donie Diving pictogram.svg Skoki do wody wieża 10 m mężczyzn 633.630 pkt[1]
Silver medal.svg Srebro Robert Foth Shooting pictogram.svg Strzelectwo karabin małokalibrowy, 3 pozycje 50 m mężczyzn 1266,6 pkt[17]
Silver medal.svg Srebro Shelagh Donohoe, Cindy Eckert, Amy Fuller, Carol Feeney Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka bez sternika kobiet 6:31,86[18]
Silver medal.svg Srebro Doug Burden, Jeff McLaughlin, Thomas Bohrer, Pat Manning, Jr. Rowing pictogram.svg Wioślarstwo czwórka bez sternika mężczyzn 5:56,68[19]
Silver medal.svg Srebro Dennis Koslowski Wrestling pictogram.svg Zapasy styl klasyczny waga do 100 kg w finale przegrał z Kubańczykiem Héctorem Miliánem[1]
Silver medal.svg Srebro Zeke Jones Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 52 kg w finale przegrał z Li Hak-Son z Korei Północnej[1]
Silver medal.svg Srebro Kenny Monday Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 74 kg w finale przegrał z Park Jang-Soon z Korei Południowej[1]
Silver medal.svg Srebro Mike Gebhardt Sailing pictogram.svg Żeglarstwo windsurfing mężczyzn 71,1 pkt[20]
Silver medal.svg Srebro Brian Ledbetter Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Finn 54,7 pkt[15]
Silver medal.svg Srebro Kevin Burnham, Morgan Reeser Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa 470 mężczyzn 66,7 pkt[20]
Silver medal.svg Srebro Keith Notary, Randy Smyth Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Tornado 42,0 pkt[15]
Silver medal.svg Srebro Doug Kern, Jim Brady, Kevin Mahaney Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Soling 34 pkt
Silver medal.svg Srebro Paul Foerster, Stephen Bourdow Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Latający Holender 32,7 pkt[15]
Bronze medal.svg Brąz Timothy Austin Boxing pictogram.svg Boks waga musza (do 51 kg) w półfinale przegrał z Kubańczykiem Raúlem Gonzálezem[1]
Bronze medal.svg Brąz Shannon Miller Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia wolne kobiet 9,912 pkt[16]
Bronze medal.svg Brąz Shannon Miller Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka ćwiczenia na poręczach kobiet 9.962 pkt[16]
Bronze medal.svg Brąz Shannon Miller, Kim Zmeskal, Betty Okino, Kerri Strug, Dominique Dawes, Wendy Bruce Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka wielobój drużynowo 394,704 pkt[16]
Bronze medal.svg Brąz Carol Lavell, Charlotte Bredahl, Robert Dover, Michael Poulin Equestrian pictogram.svg Jeździectwo ujeżdżenie drużynowo 4643 pkt[21]
Bronze medal.svg Brąz Norman Dello Joio Equestrian pictogram.svg Jeździectwo skoki przez przeszkody indywidualnie 4,75 pkt[21]
Bronze medal.svg Brąz Dana Chladek Canoeing (slalom) pictogram.svg Kajakarstwo górskie K-1 kobiet 131,75 pkt[22]
Bronze medal.svg Brąz Greg Barton Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo K-1 1000 m mężczyzn 3:37,93 min[23]
Bronze medal.svg Brąz Rebecca Twigg Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe wyścig na 3000 m na dochodzenie kobiet
Bronze medal.svg Brąz Erin Hartwell Cycling (track) pictogram.svg Kolarstwo torowe wyścig na 1 km ze startu zatrzymanego 1:04.753 min[24]
Bronze medal.svg Brąz Vicky Bullett, Daedra Charles, Cynthia Cooper, Clarissa Davis, Medina Dixon, Teresa Edwards, Tammy Jackson, Carolyn Jones, Katrina McClain, Suzanne McConnell, Vickie Orr, Teresa Weatherspoon Basketball pictogram.svg Koszykówka turniej kobiet w mezu o brązowy medal pokonały zepół Kuby 88:74[25]
Bronze medal.svg Brąz Lynn Jennings Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 10 000 m kobiet 31:19,89 min[5]
Bronze medal.svg Brąz Janeene Vickers Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 400 m przez płotki kobiet 54,31 s[5]
Bronze medal.svg Brąz Jackie Joyner-Kersee Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal kobiet 7,07 m[5]
Bronze medal.svg Brąz Dennis Mitchell Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 100 m mężczyzn 10,04 s[7]
Bronze medal.svg Brąz Michael Bates Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 200 m mężczyzn 20,38 s[7]
Bronze medal.svg Brąz Johnny Gray Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 800 m mężczyzn 1:43,97 min[7]
Bronze medal.svg Brąz Jack Pierce Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka bieg na 110 m przez płotki mężczyzn 13,26 s[7]
Bronze medal.svg Brąz Hollis Conway Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok wzwyż mężczyzn 2,34 m[7]
Bronze medal.svg Brąz Joe Greene Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka skok w dal mężczyzn 8,34 m[7]
Bronze medal.svg Brąz David Johnson Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka dziesięciobój mężczyzn 8309 pkt[7]
Bronze medal.svg Brąz Angel Martino Swimming pictogram.svg Pływanie 50 m stylem dowolnym kobiet 25,23 s[9]
Bronze medal.svg Brąz Lea Loveless Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym kobiet 1:01,43 min[9]
Bronze medal.svg Brąz Anita Nall Swimming pictogram.svg Pływanie 200 m stylem klasycznym kobiet 2:26,88 min[9]
Bronze medal.svg Brąz Summer Sanders Swimming pictogram.svg Pływanie 400 m stylem zmiennym kobiet 4:37,58 min[9]
Bronze medal.svg Brąz Tom Jager Swimming pictogram.svg Pływanie 50 m stylem dowolnym mężczyzn 22,30 s[10]
Bronze medal.svg Brąz Joe Hudepohl, Mel Stewart, Jon Olsen, Doug Gjertsen, Scott Jaffe[8], Dan Jorgensen[8] Swimming pictogram.svg Pływanie sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym mężczyzn 7:16,23 min[10]
Bronze medal.svg Brąz Dave Berkoff Swimming pictogram.svg Pływanie 100 m stylem grzbietowym mężczyzn 54,78 s[10]
Bronze medal.svg Brąz Paula Weishoff, Yoko Zetterlund, Elaina Oden, Kimberley Oden, Teee Sanders, Caren Kemner, Ruth Lawanson, Tammy Liley, Janet Cobbs, Tara Cross-Battle, Lori Endicott, Liane Sato Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka turniej kobiet w meczu o brązowy medal pokonały zespół Brazylii 3:0 (15:8, 15:6, 15:13)[26]
Bronze medal.svg Brąz Nick Becker, Carlos Briceno, Bob Ctvrtlik, Scott Fortune, Dan Greenbaum, Brent Hilliard, Bryan Ivie, Douglas Partie, Bob Samuelson, Eric Sato, Jeff Stork, Steve Timmons Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół Kuby 3:1 (12:15, 15:13, 15:7, 15:11)[27]
Bronze medal.svg Brąz Mary Ellen Clark Diving pictogram.svg Skoki do wody wieża 10 m kobiet 401,91 pkt[28]
Bronze medal.svg Brąz Mary Joe Fernandez Tennis pictogram.svg Tenis ziemny gra pojedyncza kobiet wpółfinale przegrała z Steffi Graf 0:2 (4:6, 4:6)[13]
Bronze medal.svg Brąz Anna Seaton, Stephanie Maxwell-Pierson Rowing pictogram.svg Wioślarstwo dwójka bez sternika kobiet 7:08,11[18]
Bronze medal.svg Brąz Rodney Smith Wrestling pictogram.svg Zapasy styl klasyczny waga do 68 kg mężczyzn w walce o brązowy medal pokonał Kubańczyka Cecilio Rodrigueza[1]
Bronze medal.svg Brąz Chris Campbell Wrestling pictogram.svg Zapasy styl wolny waga do 90 kg w walce o brązowy medal pokonał Mongoła Puntsaga Suchbata[1]
Bronze medal.svg Brąz Julia Trotman Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa Europa 62,7 pkt[29]
Bronze medal.svg Brąz Jennifer Isler, Pamela Healy Sailing pictogram.svg Żeglarstwo klasa 470 kobiet 40,7 pkt[29]

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

Badminton pictogram.svg Badminton[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Linda French – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Joy Kitzmiller – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Erika Von Heiland – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Joy Kitzmiller, Linda French – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

Baseball pictogram.svg Baseball[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Boxing pictogram.svg Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Gymnastics (artistic) pictogram.svg Gimnastyka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

wielobój indywidualnie – 2. miejsce,
ćwiczenia wolne – 3. miejsce,
skok przez konia – 6. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 3. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 2. miejsce,
wielobój indywidualnie – 10. miejsce,
ćwiczenia wolne – 6. miejsce,
skok przez konia – 8. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 10. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 42. miejsce,
wielobój indywidualnie – 12. miejsce,
ćwiczenia wolne – 14. miejsce,
skok przez konia – 5. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 17. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 6. miejsce,
wielobój indywidualnie – 14. miejsce,
ćwiczenia wolne – 15. miejsce,
skok przez konia – 9. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 25. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 20. miejsce,
wielobój indywidualnie – 26. miejsce,
ćwiczenia wolne – 12. miejsce,
skok przez konia – 22. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 41. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 32. miejsce,
wielobój indywidualnie – 28. miejsce,
ćwiczenia wolne – 42. miejsce,
skok przez konia – 11. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 30. miejsce,
ćwiczenia na równoważni – 33. miejsce,
  • Shannon Miller, Kim Zmeskal, Betty Okino, Kerri Strug, Dominique Dawes, Wendy Bruce – wielobój druzynowo – 3. miejsce
  • Jenifer Lovell – gimnastyka artystyczna indywidualnie – 23. miejsce
  • Tamara Levinson – gimnastyka artystyczna indywidualnie – 40. miejsce

Mężczyzni

wielobój indywidualnie – 19. miejsce,
ćwiczenia wolne – 16. miejsce,
skok przez konia – 82. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 32. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 66. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 17. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 59. miejsce,
wielobój indywidualnie – 34. miejsce,
ćwiczenia wolne – 20. miejsce,
skok przez konia – 49. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 54. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 28. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 29. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 46. miejsce,
wielobój indywidualnie – 35. miejsce,
ćwiczenia wolne – 24. miejsce,
skok przez konia – 79. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 24. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 17. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 29. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 5. miejsce,
wielobój indywidualnie – 44. miejsce,
ćwiczenia wolne – 61. miejsce,
skok przez konia – 37. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 41. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 1. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 69. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 49. miejsce,
wielobój indywidualnie – 56. miejsce,
ćwiczenia wolne – 63. miejsce,
skok przez konia – 67. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 49. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 73. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 47. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 26. miejsce,
wielobój indywidualnie – 60. miejsce,
ćwiczenia wolne – 73. miejsce,
skok przez konia – 92. miejsce,
ćwiczenia na poręczach – 6. miejsce,
ćwiczenia na drązku – 15. miejsce,
ćwiczenia na kółkach – 66. miejsce,
ćwiczenia na koniu z łękami – 26. miejsce,
  • Scott Keswick, John Roethlisberger, Chris Waller, Trent Dimas, Dominick Minicucci Jr., Jair Lynch – wielobój drużynowy – 6. miejsce,

Equestrian pictogram.svg Jeździectwo[edytuj | edytuj kod]

  • Carol Lavell – ujeźdżenie indywidualnie – 6. miejsce,
  • Charlotte Bredahl – ujeźdżenie indywidualnie – 22. miejsce,
  • Robert Dover – ujeźdżenie indywidualnie – 22. miejsce,
  • Michael Poulin – ujeźdżenie indywidualnie – 27. miejsce,
  • Carol Lavell, Charlotte Bredahl, Robert Dover, Michael Poulin – ujeżdżenie drużynowo – 3. miejsce,
  • Norman Dello Joioskoki przez przeszkody indywidualnie – 3. miejsce,
  • Michael Matz – skoki przez przeszkody indywidualnie – 10. miejsce,
  • Lisa Jacquin – skoki przez przeszkody indywidualnie – 17. miejsce,
  • Anne Kursinski – skoki przez przeszkody indywidualnie – 63. miejsce,
  • Michael Matz, Lisa Jacquin, Norman Dello Joio, Anne Kursinski – skoki przez przeszkody druzynowo – 5. miejsce,
  • Jill WaltonWKKW indywidualnie – 17. miejsce,
  • J. Michael Plumb – WKKW indywidualnie – 48. miejsce,
  • Stephen Bradley – WKKW indywidualnie – 53. miejsce,
  • Todd Trewin – WKKW indywidualnie – nie ukończył konkurencji,
  • Jill Walton, J. Michael Plumb, Stephen Bradley, Todd Trewin – WKKW druzynowo – 10. miejsce,

Judo pictogram.svg Judo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Kajakarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

C-1 500 m – odpadł w półfinale,
C-1 1000 m – odpadł w półfinale,

Cycling (road) pictogram.svg Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Jeanne Golay – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 6. miejsce,
  • Sally Zack – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 10. miejsce,
  • Inga Thompson-Benedict – kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – 26. miejsce,
  • Connie Paraskevin-Young – kolarstwo torowe – sprint – odpadła w eliminacjach,
  • Rebecca Twigg – kolarstwo torowe – wyścig na 3000 m na dochodzenie indywidualnie – 3. miejsce,

Mężczyźni

Basketball pictogram.svg Koszykówka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Athletics pictogram.svg Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

bieg na 100 m1. miejsce,
bieg na 100 m przez płotki – 5. miejsce,
bieg na 100 m – 4. miejsce,
bieg na 200 m1. miejsce,
bieg na 1500 m – 10. miejsce,
bieg na 3000 m – 5. miejsce,
skok w dal3. miejsce,
siedmiobój1. miejsce

Mężczyźni

Archery pictogram.svg Łucznictwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Denise Parker – indywidualnie – 5. miejsce,
  • Jennifer O'Donnell – indywidualnie – 11. miejsce,
  • Sherry Block – indywidualnie – 25. miejsce,
  • Jennifer O'Donnell, Sherry Block, Denise Parker – drużynowo – 8. miejsce,

Mężczyźni

  • Jay Barrs – indywidualnie – 5. miejsce,
  • Butch Johnson – indywidualnie – 18. miejsce,
  • Rick McKinney – indywidualnie – 40. miejsce,
  • Rick McKinney, Butch Johnson, Jay Barrs – drużynowo – 6. miejsce,

Modern pentathlon pictogram.svg Pięciobój nowoczesny[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

  • Michael Gostigian – indywidualnie – 9. miejsce,
  • Rob Stull – indywidualnie – 20. miejsce,
  • James Haley – indywidualnie – 25. miejsce,
  • Michael Gostigian, Rob Stull, James Haley – drużynowo – 4. miejsce

Football pictogram.svg Piłka nożna[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Handball pictogram.svg Piłka ręczna[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Water polo pictogram.svg Piłka wodna[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Swimming pictogram.svg Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

50 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
100 m stylem dowolnym2. miejsce,
200 m stylem dowolnym – 17. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
200 m stylem zmiennym – 17. miejsce,
200 m stylem dowolnym1. miejsce,
400 m stylem dowolnym2. miejsce,
800 m stylem dowolnym1. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 4. miejsce,
800 m stylem dowolnym – 7. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 10. miejsce,
100 m stylem grzbietowym3. miejsce',
200 m stylem grzbietowym – 4. miejsce,
100 m stylem grzbietowym – 5. miejsce,
200 m stylem grzbietowym – 17. miejsce,
100 m stylem klasycznym2. miejsce,
200 m stylem klasycznym3. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 6. miejsce,
200 m stylem motylkowym1. miejsce,
200 m stylem zmiennym2. miejsce,
400 m stylem zmiennym3. miejsce,

Mężczyźni

50 m stylem dowolnym – 2. miejsce,
100 m stylem dowolnym – 5. miejsce,
400 m stylem dowolnym – 11. miejsce,
1500 m stylem dowolnym – 12. miejsce,
100 m stylem motylkowym – 5. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 1. miejsce,
200 m stylem motylkowym – 10. miejsce,
400 m stylem zmiennym – 4. miejsce,

Synchronized swimming pictogram.svg Pływanie synchroniczne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Weightlifting pictogram.svg Podnoszenie ciężarów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Volleyball (indoor) pictogram.svg Siatkówka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Diving pictogram.svg Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Shooting pictogram.svg Strzelectwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

pistolet pneumatyczny 10 m – 24. miejsce,
pistolet sportowy 25 m – 29. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
karabin małokalibrowy, trzy postawy 50 m – 1. miejsce,

Mężczyźni

pistolet pneumatyczny 10 m – 14. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 19. miejsce,
pistolet pneumatyczny 10 m – 33. miejsce,
pistolet dowolny 50 m – 4. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 7. miejsce,
karabin malokalibrowy, 3 pozycje 50 m – 2. miejsce,
karabin pneumatyczny 10 m – 11. miejsce,
karabin malokalibrowy, 3 pozycje 50 m – 21. miejsce,
  • Bill Meek – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 9. miejsce,
  • Michael Anti – karabin małokalibrowy, leżąc 50 m – 18. miejsce,
  • Rusty Hill – ruchoma tarcza 10 m – 11. miejsce,
  • Fritz Allen – ruchoma tarcza 10 m – 15. miejsce,

Open

trap – 29. miejsce,
skeet – 11. miejsce,

Fencing pictogram.svg Szermierka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Table tennis pictogram.svg Tenis stołowy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

  • Insook Bhushan – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Diana Gee – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Lily Hugh-Yip – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Diana Gee, Lily Hugh-Yip – gra podwójna – 17. miejsce,

Mężczyźni

  • Jim Butler – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Sean O'Neill – gra pojedyncza – 33. miejsce,
  • Jim Butler, Sean O'Neill – gra podwójna – 25. miejsce,

Tennis pictogram.svg Tenis ziemny[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

  • Jim Courier – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Pete Sampras – gra pojedyncza – 9. miejsce,
  • Michael Chang – gra pojedyncza – 17. miejsce,
  • Jim Courier, Pete Sampras – gra podwójna – 9. miejsce,

Rowing pictogram.svg Wioślarstwo[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

Mężczyźni

Wrestling pictogram.svg Zapasy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

  • Mark Fuller – styl klasyczny waga do 48 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Shawn Sheldon – styl klasyczny waga do 52 kg – 4. miejsce,
  • Dennis Hall – styl klasyczny waga do 57 kg – 8. miejsce,
  • Buddy Lee – styl klasyczny waga do 62 kg – 6. miejsce,
  • Rodney Smith – styl klasyczny waga do 68 kg – 3. miejsce,
  • Travis West – styl klasyczny waga do 74 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Dan Henderson – styl klasyczny waga do 82 kg – 10. miejsce,
  • Mike Foy – styl klasyczny waga do 90 kg – 6. miejsce,
  • Dennis Koslowski – styl klasyczny waga do 100 kg – 2. miejsce,
  • Matt Ghaffari – styl klasyczny waga do 130 kg – odpadł w eliminacjach,
  • Tim Vanni – styl wolny waga do 48 kg – 5. miejsce,
  • Zeke Jones – styl wolny waga do 52 kg – 2. miejsce,
  • Kendall Cross – styl wolny waga do 57 kg – 6. miejsce,
  • John Smith – styl wolny waga do 62 kg – 1. miejsce,
  • Townsend Saunders – styl wolny waga do 68 kg – 7. miejsce,
  • Kenny Monday – styl wolny waga do 74 kg – 2. miejsce,
  • Kevin Jackson – styl wolny waga do 82 kg – 1. miejsce,
  • Chris Campbell – styl wolny waga do 90 kg – 3. miejsce,
  • Mark Coleman – styl wolny waga do 100 kg – 7. miejsce,
  • Bruce Baumgartner – styl wolny waga do 130 kg – 1. miejsce,

Sailing pictogram.svg Żeglarstwo[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 LA84 Foundation – official olympic reports (ang.). la84foundation.org. [dostęp 2012-10-04].
  2. Gymnastics – Olympic Games – Artistics Gymnastics 1992 – results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  3. Canoeing – Olympic Games – Slalom 1992 results Men (ang.). teh-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  4. Basketball – Men's Olympic Games 1992 results (ang.). teh-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  5. 5,0 5,1 5,2 5,3 5,4 5,5 5,6 5,7 5,8 5,9 Athletics – Olympic Games 1992 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  6. 6,00 6,01 6,02 6,03 6,04 6,05 6,06 6,07 6,08 6,09 6,10 6,11 6,12 6,13 6,14 6,15 6,16 Brała udział w biegach/wyścigach eliminacyjnych
  7. 7,00 7,01 7,02 7,03 7,04 7,05 7,06 7,07 7,08 7,09 7,10 7,11 7,12 7,13 7,14 7,15 7,16 7,17 7,18 7,19 Athletics – Olympic Games 1992 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  8. 8,00 8,01 8,02 8,03 8,04 8,05 8,06 8,07 8,08 8,09 8,10 8,11 8,12 8,13 8,14 8,15 8,16 8,17 8,18 8,19 8,20 8,21 Brał udział w biegach/wyścigach eliminacyjnych
  9. 9,00 9,01 9,02 9,03 9,04 9,05 9,06 9,07 9,08 9,09 9,10 9,11 9,12 9,13 Swimming – Olympic Games 1992 – results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  10. 10,00 10,01 10,02 10,03 10,04 10,05 10,06 10,07 10,08 10,09 10,10 10,11 10,12 Swimming – Olympic Games 1992 – results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  11. 11,0 11,1 Synchronized Swimming – Olympic Games 1992 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  12. Shooting sports – Olympic Games 1992 – results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  13. 13,0 13,1 Tennis – Torurnament Women's Olympic Games's 1992 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  14. Olympic Games – Torurnament Women's Olympic Games's Doubles 1992 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  15. 15,0 15,1 15,2 15,3 Sailing Olympic Games 1992 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  16. 16,0 16,1 16,2 16,3 16,4 Gymnastics – Olympic Games – Artistics Gymnastics 1992 – results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  17. Shooting sports – Olympic Games 1992 – results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  18. 18,0 18,1 Rowing – Olympic Games 1992 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  19. Rowing – Olympic Games 1992 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  20. 20,0 20,1 Sailing Olympic Games 1992 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  21. 21,0 21,1 Equestrian – Olympic Games 1992 – results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  22. Canoeing – Olympic Games – Slalom 1992 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  23. Canoeing – Olympic Games – Flatwater 1992 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  24. Track Cycling – Olympic Games 1992 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  25. Basketball – Women's Olympic Games 1992 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  26. Volleyball – Women's Olympic Games 1992 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  27. Volleyball – Men's Olympic Games 1992 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  28. Diving – Olympic Games 1992 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].
  29. 29,0 29,1 Sailing Olympic Games 1992 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2012-10-04].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]