Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1924
Chamonix
Chorąży Clarence Abel
Liczba zawodników 24 w 11 konkurencjach w 6 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
1
Srebro
2
Brąz
1
Razem
4

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924 w Chamonix reprezentowało 24 zawodników: 22 mężczyzn i 4 kobiety. Najmłodszym olimpijczykiem był panczenista Valentine Bialas (21 lat 16 dni), a najstarszym łyżwiarz figurowy Nathaniel Niles (37 lat 209 dni).

Był to pierwszy start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Cross country skiing pictogram.svg Biegi narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Czas Miejsce
Bieg na 18 km[1] Sigurd Overby 1-34:56,00 19.
Bieg na 18 km[1] John Carleton 1-45:49,80 30.
Bieg na 18 km[1] Anders Haugen 1-55:04,20 33.
Bieg na 18 km[1] Ragnar Omtvedt 2-05:03,00 35.

Ice hockey pictogram.svg Hokej na lodzie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Skład drużyny:

Drużyna zdobyła srebrny medal Silver medal.svg

Runda eliminacyjna

28 stycznia 1924 Stany Zjednoczone  19:0  Belgia
30 stycznia 1924 Francja  0:22  Stany Zjednoczone
31 stycznia 1924 Stany Zjednoczone  11:0  Wielka Brytania

Runda finałowa

1 lutego 1924 Stany Zjednoczone  20:0  Szwecja
3 lutego 1924  Kanada 6:1  Stany Zjednoczone
4 lutego 1924 Stany Zjednoczone  11:0  Wielka Brytania

Nordic combined pictogram.svg Kombinacja norweska[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Skok 1 (m) Punkty za skok Skok 2 (m) Punkty za skok Miejsce Bieg (czas) Miejsce Klasyfikacja końcowa – punkty Miejsce
Konkurs indywidualny[2] Sigurd Overby 40,0 14,500 39,5 14,625 12. 1-34:56 12. 12,219 11.
Anders Haugen upadek 5,667 46,0 17,333 21. 1-55:04 25. 5,750 21.
John Carleton upadek 6,666 upadek 5,000 24. 1-45:49 23. 5,104 22.
Ragnar Omtvedt - AC - AC 25. 2-05;03 25. 0,000 23.

Figure skating pictogram.svg Łyżwiarstwo figurowe[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Zawodnik Figury obowiązkowe Figury dowolne Klasyfikacja końcowa
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Soliści[3] Nathaniel Niles 1 177,50 7. 798,75 6. 1 976,25 6.
Solistki[4] Beatrix Loughran 1 224,00 2. 735,00 3. 1 959,00 2. Silver medal olympic.svg
Theresa Weld-Blanchard 1 029,75 4. 717,00 4. 1 746,15 4.
Pary sportowe[5] Theresa Weld-Blanchard / Nathaniel Niles 63,50 6.

Olympic pictogram Speed skating.png Łyżwiarstwo szybkie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Czas Miejsce
500 metrów[6] Charles Jewtraw 44,0 OR 1. Gold medal olympic.svg
Joe Moore 45,6 8.
Harry Kaskey 47,0 12.
Bill Steinmetz 47,8 14.
1500 metrów[7] Harry Kaskey 2:29,80 7.
Charles Jewtraw 2:31,60 8.
Joe Moore 2:31,60 8.
Bill Steinmetz 2:36,00 12.
5000 metrów[8] Valentine Bialas 8;55,00 6.
Richard Donovan 9:05,60 8.
Charles Jewtraw 9:27,00 13.
Bill Steinmetz 9:35,00 14.
10000 metrów[9] Valentine Bialas 18:34,00 8.
Richard Donovan 18:57,00 9.
Joe Moore 19:36,20 12.
Harry Kaskey 19:45,20 13

Olympic pictogram Ski jumping.png Skoki narciarskie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Skok 1. Skok 2. Klasyfikacja końcowa
Odległość (m) Punkty Miejsce Odległość (m) Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Skocznia normalna[10] Anders Haugen 44,0 18,333 3. 44,5 17,500 5. 17,917 3. Bronze medal olympic.svg
Lemoine Batson 43,5 16,208 13. 42,5 16,192 14. 16,200 14.
Harry Lien 40,0 15,333 16. 41,5 14,502 17. 14,918 16.

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]