Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II
Producent LucasArts
Wydawca LucasArts
Projektant

Justin Chin

Silnik Sith
Data wydania

9 października 1997

Gatunek

first-person shooter

Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe

ESRB: Teen (13+)

Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki

CD (2)

Wymagania

Pentium 90 MHz, 16 MB RAM

Kontrolery klawiatura, myszka, dżojstik

Star Wars Jedi Knight: Dark Forces IIgra komputerowa z gatunku first-person shooter osadzona w realiach Gwiezdnych wojen, stworzona i opublikowana przez LucasArts w 1997 roku[1].

Gra wykorzystuje mobilny silnik o nazwie Sith, który może obsługiwać modele 3d dorównujące jakością tym z takich gier jak Quake III: Arena i Unreal Tournament. Umożliwia także grę sieciową obsługującą 32 graczy.

Głównym bohaterem jest najemnik Kyle Katarn, który podczas poszukiwania zabójców swojego ojca wkracza na ścieżkę Mocy i tylko od gracza zależy, po której z jej stron stanie.

W grze dostępny jest arsenał 10 broni oraz 14 unikalnych mocy Jedi. Kampania dla jednego gracza składa się z 21 plansz, gra sieciowa natomiast z 9.

Bardzo szybko ukazały się liczne mody do gry wykonane przez fanów oraz, w 1998 roku, oficjalne rozszerzenie o nazwie Jedi Knight: Mysteries of the Sith. W grze "MotS" jest również ukryty poziom, w którym gracz wciela cię w Luke'a Skywalkera podczas jego wizyty na Bespinie i pojedynku z Darthem Vaderem w filmie Gwiezdne Wojny Część V: Imperium kontratakuje.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]