Stargate Worlds

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stargate Worlds
Producent Cheyenne Mountain Entertainment
Wydawca FireSky
Silnik Unreal Engine 3
Data wydania

prace wstrzymane

Gatunek

MMORPG

Tryby gry gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PC

Stargate Worldsgra komputerowa z gatunku MMORPG, której produkcja została wstrzymana. Była tworzona przez Cheyenne Mountain Entertainment, przy współpracy z wytwórnią filmową MGM. Gra jest projektowana aby pozwolić graczom spotkać się w wirtualnym wszechświecie, powstałym na bazie seriali Gwiezdne wrota oraz Gwiezdne wrota: Atlantyda.

Jak dotychczas, na temat gry, poza początkowymi pomysłami i wyobrażeniami, wiadomo było, że będzie ona całkowicie zgodna z kanonem i linią fabularną serialu Gwiezdne wrota. CME ogłosiło na swojej stronie internetowej, że gra powinna zostać wydana w ostatnim kwartale 2008 roku. 4 stycznia 2008, w amerykańskiej telewizji został wyemitowany zwiastun Stargate Worlds. Jednak 15 stycznia 2011 roku ogłoszono, że prace nad grą zostały przerwane.

Umiejscowienie[edytuj | edytuj kod]

Stargate Worlds miał być oparty na popularnym serialu science fiction Gwiezdne wrota. Oryginalne plany zakładały wydanie gry w synchronizacji z serialem, jednak ten przestał być emitowany po zakończeniu dziesiątego sezonu. Akcja gry będzie miała więc miejsce w czasie wcześniejszych sezonów serialu, przed rozpoczęciem wątku związanego z Ori. Gra miała rozgrywać się w Drodze Mlecznej, w fikcyjnej historii trwającego konfliktu pomiędzy Tau'ri i Goa'uld. Jak dotychczas wiadomo, dostępnymi, grywalnymi rasami mieli być Ludzie, Goa'uld, Jaffa i Asgard.

Walka[edytuj | edytuj kod]

Jednym z kluczowych aspektów Stargate Worlds, i faktem który mógł uczynić tę grę nietypową w stosunku do innych MMORPG miał być system walki. Będąc wciąż MMORPG, gra miała zawierać pewne elementy, znane graczom dzisiejszych FPS-ów. Gracze mogliby używać szeregu broni o dużym zasięgu, zarówno ziemskiego jak i obcego pochodzenia. W walce byłby kładziony nacisk na taktykę, która miałaby duże znaczenie w pokonywaniu przeciwników zarówno sztucznych, jak i tych kontrolowanych przez innych graczy. Sztuczna inteligencja była specjalnie projektowana, aby zapewnić graczom znaczące wyzwanie w starciach z tzw. mobami.

Mechanika gry[edytuj | edytuj kod]

Cheyenne Mountain Entertainment otrzymał licencję od Epic Games na wykorzystanie silnika Unreal Engine 3 w zapowiadanej grze. Stargate Worlds miał również opierać się na technologii BigWorld Australijskiej firmy Microforte.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]