Strzelectwo na Olimpiadzie Letniej 1906

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shooting pictogram.svg

Strzelectwo na Olimpiadzie Letniej 1906 odbyło się w dniach 23 - 28 kwietnia. Rozegrano 16 konkurencji strzeleckich, w tym cztery uznane jako nieoficjalne. W tabeli medalowej tryumfowali zawodnicy z Szwajcarii, którzy 5-krotnie zdobywali najwyższy stopień podium.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal blank.svg Silver medal blank.svg Bronze medal blank.svg
Pistolet dowolny, 25 metrów Francja Maurice Lecoq Francja Léon Moreaux Grecja Aristidis Rangawis
Pistolet dowolny, 50 metrów Grecja Jeorjos Orfanidis Francja Jean Fouconnier Grecja Aristidis Rangawis
Pistolet pojedynkowy, 20 metrów Francja Léon Moreaux Zjednoczone Królestwo Włoch Cesare Liverziani Francja Maurice Lecoq
Pistolet pojedynkowy, 25 metrów Grecja Konstandinos Skarlatos Szwecja Hübner von Holst Szwecja Vilhelm Carlberg
Karabin dowolny, dowolna pozycja, 300 metrów Szwajcaria Marcel Meyer de Stadelhofen Szwajcaria Konrad Stäheli Francja Léon Moreaux
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 metrów, drużynowo  Szwajcaria
Marcel Meyer de Stadelhofen
Alfred Grütter
Jean Reich
Louis Richardet
Konrad Stäheli
 Norwegia
Gudbrand Skatteboe
Julius Braathe
Albert Helgerud
John Møller
Ole Holm
 Francja
Léon Moreaux
Maurice Lecoq
Jean Fouconnier
Raoul de Boigne
Maurice Faure
Rewolwer wojskowy, 20 metrów Szwajcaria Louis Richardet Grecja Aleksandros Teofilakis Grecja Jeorjos Skotadis
Rewolwer wojskowy, 20 metrów (Gras 1873-1874) Francja Jean Fouconnier Francja Raoul de Boigne Francja Hermann Martin
Karabin wojskowy, klęcząc lub stojąc, 200 metrów (Gras 1873-1874) Francja Léon Moreaux Szwajcaria Louis Richardet Szwajcaria Jean Reich
Karabin wojskowy, klęcząc lub stojąc, 300 metrów Szwajcaria Louis Richardet Szwajcaria Jean Reich Francja Raoul de Boigne
Trap, runda pojedyncza, 16 metrów Wielka Brytania Gerald Merlin Grecja Joanis Peridis Wielka Brytania Sidney Merlin
Trap, runda podwójna, 14 metrów Wielka Brytania Sidney Merlin Grecja Anastasios Metaksas Wielka Brytania Gerald Merlin
Konkurencje nieoficjalne
Karabin dowolny, trzy pozycje, 300 metrów Norwegia Gudbrand Skatteboe Szwajcaria Konrad Stäheli Szwajcaria Jean Reich
Karabin dowolny leżąc, 300 metrów Norwegia Gudbrand Skatteboe Szwajcaria Louis Richardet Szwajcaria Konrad Stäheli
Karabin dowolny klęcząc, 300 metrów Szwajcaria Konrad Stäheli Szwajcaria Louis Richardet Szwajcaria Marcel Meyer de Stadelhofen
Karabin dowolny stojąc, 300 metrów Norwegia Gudbrand Skatteboe Norwegia Julius Braathe Norwegia Albert Helgerud

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Państwo Gold medal blank.svg Silver medal blank.svg Bronze medal blank.svg Łącznie
1  Szwajcaria 5 6 4 15
2  Francja 4 3 5 12
3  Norwegia 3 2 1 6
4  Grecja 2 3 3 8
5  Wielka Brytania 2 0 2 4
6  Szwecja 0 1 1 2
7  Włochy 0 1 0 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]