SuperNews!

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
SuperNews!
SuperNews!
Gatunek serialu animowany; satyryczny
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 71
Liczba serii 2
SuperNews! - lista odcinków
Produkcja
Reżyseria Josh Faure-Brac
Muzyka Ghetto Blaster
Czas trwania odcinka 30 minut (od 2009)
< 10 minut (2005-2009)
Emisja
Stacja telewizyjna Current TV
Lata emisji od 1997
Data premiery 19 sierpnia 2005

SuperNews! – animowany serial satyryczny emitowany przez Current TV, podejmujący tematy polityczne, show biznes i społeczne. Ich reżyserem jest Josh Faure-Brac. Sam też podkłada głos pod większość postaci. Największą popularnością SuperNews! cieszy się w internecie i jest dostępny za darmo na całym świecie. Program jest nadawany w każdy piątek o 10 e/p.

2005-2009[edytuj | edytuj kod]

W latach 2005-2009 odcinki były pojedynczymi odcinkami trwającymi od 2 do 10 minut i nie było stałej daty i godziny emisji. SuperNews! było dodatkiem uzupełniającym niektóre programy na Curent TV.

Pierwszy odcinek został wyemitowany 19 sierpnia 2005 wraz z rozpoczęciem nadawania przez stację i był w całości robiony przy pomocy prostych programów graficznych, a głos podkładał tylko Josh Faure-Brac. Od tego momentu grafika znacznie się poprawiła i nadal się zmienia. Zostali też zatrudnieni nowi dubbingerzy.

George W. Bush został sparodiowany aż 29 razy i był najczęściej pojawiającą się postacią. Od początku serialu można było zauważyć jak zmienia się jego wygląd (na przykład kolor włosów). Podobnie jest z Billem Clintonem i Joe Bidenem. Inną często pojawiającą się postacią był wiceprezydent Dick Cheney, który wystąpił 21 razy.

24 stycznia 2008 powstał pierwszy odcinek rozłożony na trzy części, wyemitowane kolejno: 24 stycznia 2008, 31 stycznia 2008 i 24 lutego 2008. Odcinek nazywał się Rambo vs. Terror.

Od 2009[edytuj | edytuj kod]

20 marca został wyemitowany pierwszy odcinek trzydziestominutowy. Wyemitowano wówczas sześć nowych filmików: MTV Down (pl. Dno MTV), Friend Request: Hookin' Up (pl. Zapotrzebowanie na Przyjaciół: Hakerstwo), Lobster Abs, Obama Hits the AIG Spot (Obama natrafia na skazę AIG), Rachel Maddow's Hot Date (pl. Gorący Dzień Rachel Maddow) i Twouble with Twitters. Od tej pory odcinki są nadawane co dzień o stałej godzinie. Zawsze kilka dni przed emisją nowego odcinka, pojawia się odcinek promocyjny, jeden filmik z tych, które pojawią się później w piątek. Nowością była też nowa, bardziej rozbudowana, trzydziestosekundowa czołówka.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]