Tao Pai Pai (Dragon Ball)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Tao Pai Pai (Doragon Bōru))
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tao Pai Pai
japoński 桃白白 (タオパイパイ)
transkrypcja Tao Pai Pai
imię w anime Kryminator
imię w mandze Tao Pai Pai
inne imiona General Tao,Killman,Sensei
debiut DB odcinek #058
pojawia się w: DB, DBZ
rasa Human

Seiyū 1 – Chikao Ohtsuka
Seiyū 2 – Yukimasa Kishino
Pokrewieństwo
* Gyoza (Tsurusenin/Genialny Kruk) (starszy brat/mistrz)

Kryminator (jap. 桃白白 (タオパイパイ) Tao Pai Pai?) – Brat Gyozy. Zawsze jest ubrany w swój roboczy, różowy strój. Z przodu ma znak kanji, a z tyłu napis "Kill you!". Kiedyś był mistrzem Tenshinhana i Chaoza. Został (słynnym na całym świecie) płatnym mordercą. Nie używał normalnych środków lokomocji do podróżowania używał pnia drzewa lub kolumny. Wyrzucał to z bardzo dużą prędkością w kierunku swojego celu i wskakiwał nań. Został wynajęty przez Red Ribbon (Armię czerwonej wstęgi) do zabicia Goku.Lecz Red Sousui ("Czerwony" – Dowódca Red Ribbon) nie zatrudniał byle kogo, aby sprawdzić Tao kazał mu najpierw wykonać karę śmierci na Blue Shogunie (Generała Niebieskiego) za jego niekompetencję . Bez problemu wywiązał się z zabicia Blue Shoguna (robiąc to językiem).Potem zabił Indianina Borę, ojca Upachiego. Dwa razy mierzył się z Son-Goku. W pierwej walce odniósł zwycięstwo, a w drugiej (W Toy Town{Zabawkowo/miasteczko Arali Norimaki})został pokonany i mocno ranny od własnego granatu/rakiety (w zależności czy film kinowy czy serial). Potem pojawił się jeszcze raz na Tenkaichi Budokai 23 (Dwudziestych Trzecich Światowych Mistrzostwach sztuk walki) , jako w 2/3 cyborg odbudowany przez Gyozę.W pierwszej walce zmierzył się z Chaozem(Kaoz) – wygrywając ciężko dzieciaka poturbował. W drugim pojedynku walczył z Tenshinhanem mimo iż oszukiwał walcząc bronią palną i nożem, zwycięzcą tej walki był Tenshinhan. Ostatni razy widzieliśmy go w Sadze Seru (Imperfect Cell Saga). W miasteczku które zaatakował Seru, gdy wynajęty przez pewnego oszusta miał za zadanie ochraniać jego schron przed Bestią.

Techniki walki i zdolności[edytuj | edytuj kod]

1.Dodonpa – technika polegająca na wystrzeleniu z dwóch palców (środkowego i wskazującego) ręki (u Kryminatora prawej) potężnej wiązki energii Ki. Pierwszy raz używa jej w pierwszym starciu z Goku, wyrzucając go daleko w powietrze (na wieżę Karina(Kotka/Kocura/Kota)

2."Żelazny język" Trudno to nazwać techniką ale jednak wspomnę o tym. Ta technika polega na "utwardzeniu" języka (tak aby był twardy jak stal) i walczeniu nim (wbicie języka Przez Tao Pai Paia w głowę Blue Shoguna).

Tao Pai Pai – https://archive.is/20130502065735/spa.fotologs.net/photo/42/34/59/drugos_cnc/1210352579_f.jpg

Cyborg Tao Pai Pai – http://web.archive.org/web/20071024035138/http://www.fr.atari.com/images/news/news_183/th_02_tao_pai_pai_resize.jpg