Telekom Deutschland

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Telekom Deutschland
Telekom Deutschland
Data założenia 2010
Siedziba Bonn
Prezes Niek Jan van Damme
Ważni akcjonariusze Deutsche Telekom AG
Branża Telekomunikacja
Zatrudnienie ok. 85,000
brak współrzędnych
Strona internetowa

Telekom Deutschland GmbH - przedsiębiorstwo będące częścią Deutsche Telekom AG, dostawca usług telefonii mobilnej i telefonii stacjonarnej w Niemczech. Spółka powstała poprzez połączenie spółek zależnych T-Mobile i T-Home 1 kwietnia 2010 roku. Było to częścią strategii ujednolicenia marek usług telekomu. Nie ma już oficjalnego rozróżnienia między usługami telefonii stacjonarnej i komórkowej, loga poszczególnych usług zostały zastąpione jednym. Na wyświetlaczach telefonów zarejestrowanych w sieci widnieje napis Telekom.de.

Po ujednoliceniu marek grupy Deutsche Telekom w Niemczech, spółki będące zależne od niemieckiego telekomu w innych krajach, w których operator posiada więcej marek, przeprowadziły podobną do niemieckiej akcję ujednolicania. Stało się to m. in. w ostatnich miesiącach 2011 roku na Słowacji, gdzie dwie marki T-Mobile i T-Com kontrolowane przez spółkę Slovak Telekom połączono w jedną markę Telekom. Analogiczną zmianę przeprowadzono na Węgrzech, a podobne zmiany trwają w Chorwacji.

W pozostałych krajach, w których Deutsche Telekom posiada kontrolę nad operatorami usług mobilnych, nadal obowiązuje nazwa T-Mobile. W Polsce używane jest jednakże logo telekomu, a nie tradycyjny logotyp T-Mobile.