Tenori-On

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tenori-On.jpg

Tenori-On - instrument muzyczny firmy Yamaha składający się z 16x16 macierzy diod LED, które zarazem są przełącznikami pozwalającymi na zmianę tempa i rytmu tworzonej przez siebie muzyki.

Urządzenie posiada podkłady i ścieżki muzyczne z możliwością regulacji wysokości dźwięku i trybem odtwarzania. Intuicyjny interfejs pozwala na zabawę zarówno obrazem jak i dźwiękiem, które uzupełniają się nawzajem. Tenori-On wyposażone jest w 6 różnych rodzajów gry oraz tryby głosu i świateł dla większej wszechstronności urządzenia. Owe tryby mogą być łączone i używane równocześnie dla bogatszej, złożonej muzycznej ekspresji.

Warstwy Tenori-On mogą być postrzegane jako "części nagrań" albo "ścieżki nagrania". Urządzenie posiada ich 16. Oddzielne zapisy i głosy mogą być stosowane do każdej warstwy i grane razem w synchronizacji. 16 warstw jest podzielone na 6 trybów odgrywania, które mają różne zapisy wejścia i tryb pracy. Dla pełniejszego wyrażenia muzycznego możemy zmieszać aż 16 warstw z różnymi trybami odtwarzania.

Kompletny zestaw 16 warstw nazwany jest blokiem. Tenori - On może pomieścić w pamięci do 16 zaprogramowanych bloków (16 grup warstw), które można przełączać z bloku na blok podczas grania. Można np. stworzyć kompozycję muzyczną na jednym bloku, później skopiować ją na inny blok i edytować ją by utworzyć odmianę oryginalnej kompozycji. Istnieje również możliwość załadowania z karty pamięci SD stworzone wcześniej kompozycje do każdego bloku z osobna i przełączać je między sobą by stworzyć coś nowego podczas grania z playbacku.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]