Teodorín Nguema Obiang

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Teodoro Obiang Nguema Mangue (ur.1971), lepiej znany jako Teodorin, syn Teodora Obianga Nguema Mbasogo, prezydenta Gwinei Równikowej, typowany na jego prawdopodobnego następcę.

Teodorín Nguema Obiang jest synem prezydenta i jego pierwszej żony, Constancii Okomo. Jest on typowany na przyszłego sukcesora ojca, chorującego na raka prostaty, na stanowisku prezydenta[1]..

Oficjalnie Teodorin zajmuje stanowisko ministra rolnictwa i leśnictwa w gabinecie prezydenta. Większość czasu spędza jednak w Paryżu, Londynie, Rio de Janeiro i Malibu. Znany jest z niezwykłej rozrzutności i prowadzenia hulaszczego stylu życia. Przez zagraniczną prasę był wielokrotnie krytykowany, m.in. za wydanie 10 mln randów podczas jednego weekendu w RPA, na szampany, nieruchomości i samochody: czarnego Bentley Arnage 2004, Bentley Continental R 2005 oraz samochodu Lamborghini[2][3].

W 2004 zakupił najdroższy w Afryce apartament w RPA za 3 mln USD. Jeszcze wcześniej zakupił posiadłość w Kalifornii oraz założył tam studio nagraniowe muzyki hiphopowej. Jest także właścicielem apartamentu w luksusowej 16. dzielnicy Paryża. W Gwinei Równikowej posiada także jedyną w kraju prywatną rozgłośnię radiową Radio Asonga, a także jest dyrektorem państwowej telewizji TV Asonga.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]