Terra (Młodzi Tytani)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Terra (młodzi tytani)
Pierwszy odcinek Terra (seria II)
Ostatni odcinek Things Change (seria V)
Twórca DC Comics
Informacje
Imię i nazwisko Tara Marcov
Przydomek Terra
Specjalność kontrola ziemi.

Terra - fikcyjna postać z serialu animowanego Młodzi Tytani. Po raz pierwszy pojawiła się w odcinku II serii o nazwie "Terra". Jej imię oznacza po łacinie "ziemia".

Bestia kochał się w tej dziewczynie, najprawdopodobniej ze wzajemnością.

Bardzo nie lubiła się z Raven.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Podróżowała z miejsca na miejsce, starając swoimi nieopanowanymi mocami pomóc ludziom, ale zawsze robiła więcej szkód niż pożytku.

Uciekając przed gigantycznym skorpionem w obrębie swojego domu - pustyni natrafiła przypadkiem na Młodych Tytanów. Tytani wzięli ją pod swoje skrzydła, chcąc, by została ich przyjaciółką. Bardzo przypadł jej do gustu Bestia, który jako pierwszy zobaczył, że Terra ma problemy z kontrolowaniem swojej mocy. Bestia jej przyrzekł, że nikomu więcej nie powie o tym. Trochę później Terra podczas jednej z akcji Tytanów wpada w pułapkę Slade'a, który chce ją przeciągnąć na swoją stronę mówiąc, że Tytani jej nie zaakceptują przez jej brak kontroli nad mocą. Terra nie uwierzyła, ale ziarno wątpliwości zostało zasiane. Po całym tym wydarzeniu, Terra błędnie uświadomiła sobie, że Bestia wygadał jej sekret i ucieka.

Słuch o niej zaginął, ale po jakimś czasie, gdy nauczyła się panować nad swoimi mocami, powróciła do Młodych Tytanów, pozyskując na nowo ich zaufanie. Jednak w końcu wychodzi na jaw, że pracowała dla Slade'a. Gdy zostaje odtrącona przez jej najlepszego przyjaciela - Bestię - nie czuje już litości. Chce się zemścić.

Powraca raz jeszcze, jako w pełni oddana uczennica Slade'a. Doskonale zna Tytanów, ich moce, zwyczaje, słabości, więc bez większych trudności zabija (a raczej tak się jej wydaje) Młodych Tytanów, jednego po drugim. Kiedy świat był już wolny od Tytanów, Terra przypomina sobie chwile spędzone z nimi... i wtedy okazuje się, że cała piątka nie została do końca pokonana. Przerażona Terra wycofuje się do kwater swojego mistrza, gdzie zamiast ochrony zostaje brutalnie ukarana za swoje niepowodzenia.

Kiedy jest już jasne, że Terra nie zechce walczyć dla Slade'a z własnej woli, ten uruchamia swoją sekretną broń - strój który nosi Terra, który jest zintegrowany z jej systemem nerwowym. Od teraz blondynką kieruje tylko i wyłącznie Slade...

Bestia, który bardzo chce dorwać Terrę trafia do jej kryjówki, gdzie rozpoczyna się bitwa. Bestia próbuje przekonać Terrę, że to ona ma nad sobą władzę, ale nie udaje mu się. Kiedy dziewczyna ma zadać Bestii ostateczny cios, przybywają Tytani i - czy to przez strach, czy słowa Bestii - Terra odzyskuje kontrolę nad swoim ciałem i z wielką wściekłością atakuje Slade'a.

Zadając ostateczny cios swojemu byłemu mistrzowi, Terra jednocześnie obudziła wulkan, który z łatwością zmiecie całe miasto z powierzchni ziemi. Zdając sobie sprawę ze swojego uczynku (oraz swoich błędów) zostaje we wnętrzu wulkanu i poświęca siebie by ocalić innych.

Wulkan został znów uśpiony, a sama Terra zamieniła się w posąg. Młodzi Tytani, którzy jej przebaczyli, wystawiają plakietkę przed jej posągiem, która głosi "Terra. Młody Tytan. Prawdziwy przyjaciel."

W ostatnim odcinku V serii Bestia odnajduje uczennicę, która jest niesamowicie podobna do Terry. Ona jednak nie chce pamiętać kim jest. Po wydarzeniach w bibliotece i restauracji Terra daje Bestii 2 minuty na korytarzu szkolnym aby ten powiedział jej o co mu chodzi. Bestia próbuje przypomnieć jej że jest Młodym Tytanem i jego przyjacielem. Ta jednak mówi że nie jest bohaterem, tylko zwykłą uczennicą ze sprawdzianem z geografii w przyszłym tygodniu do którego się nie uczyła. Bestia także pokazuje Terze jej pokój oraz wieżę Tytanów. W końcu Terra mówi Bestii aby sam wracał do przyjaciół bez niej, gdyż ona jest tylko zwykłą dziewczyną.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Terra ma ładne niebieskie oczy, długie włosy w kolorze blond i jasną karnację. Jest strasznie chuda i "patykowata", nie posiada kobiecych kształtów, chociaż można to przypisać po prostu stylowi, w jaki rysuje animator serialu.

Moce[edytuj | edytuj kod]

Panuje nad żywiołem ziemi.

Z początku jej zdolności panowania nad ziemią były mierne, ale dzięki naukom Slade'a stała się mistrzynią oraz była szybsza w walce ręcznej.