The Human Centipede 3 (Final Sequence)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Human Centipede 3 (Final Sequence)
Gatunek Horror
Rok produkcji 2015
Data premiery 22 maja 2015
Kraj produkcji Holandia & USA
Język Angielski
Reżyseria Tom Six
Scenariusz Tom Six
Główne role Laurence R. Harvey
Poprzednik The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence) - amerykańsko-holenderski horror Toma Sixa, którego premiera została zaplanowana na 22 maja 2015 roku. Film jest zwieńczeniem i ostatnią częścią trylogii, której główny motyw to brutalny eksperyment na kilku ludziach robiąc z nich "ludzką stonogę".

Obsada[edytuj | edytuj kod]

  • Laurence R. Harvey - Martin Lomax
  • Tom Six

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Tom Six zaczął prace nad Human Centipede 3 już w sierpniu 2011 roku, krótko przed tym jak część druga miała swoją premierę. Reżyser oznajmił, że film będzie inny od swoich poprzedników, i również zacznie się zakończeniem poprzedniej części (w tej postaci trylogia ma przypominać ciąg). Według zapewnień Sixa, część trzecia odpowie na pewne pytania, będzie miało "dziwnie szczęśliwe zakończenie" i będzie ostatnią częścią w serii tworząc trylogię - decyzja ta spowodowana jest faktem, iż Tom Six nie chce już więcej robić filmów o ludzkiej stonodze[1]. W wywiadzie dla DreadCentra.com powiedział: "[przy części trzeciej] część druga będzie przypominać film Disneya. Część trzecią nakręcimy w całości w Ameryce, i będzie moją ulubioną częścią... [Film] zdenerwuje wiele ludzi"[2].

Ilona Six, producentka serii, wyjawiła ekskluzywnie dla portalu EntertainmentWeekly.com, że dwaj główni aktorzy z poprzednich dwóch filmów - Dieter Laser (dr. Heiter) i Laurence R. Harvey (Martin Lomax) - zagrają razem w trzecim filmie. Jedną z ról drugoplanowych odegra sam reżyser Tom Six[3]. Six wyjawiła również, że zdjęcia rozpoczną się w maju i czerwcu 2012 roku na południu Stanów Zjednoczonych, a sam film, który będzie "100% politically incorrect" (w 100% niepoprawny politycznie), zostanie wydany w 2013 roku. Six ogłosił również, że w filmie zobaczymy stonogę składającą się z ponad 500 osób[4].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy