The Originals

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Originals
logo serialu
logo serialu
Gatunek serialu dramat
horror
fantasy
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Twórcy Julie Plec
Główne role Joseph Morgan
Daniel Gillies
Claire Holt
Phoebe Tonkin
Charles Michael Davis
Daniella Pineda
Danielle Campbell
Leah Pipes
Liczba odcinków 44
Liczba serii 2
Produkcja
Produkcja Julie Plec
Leslie Morgenstein
Gina Girolamo
Muzyka Michael Suby
Czas trwania odcinka ok. 40 minut
Emisja
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone The CW
Lata emisji od 2013
Data premiery Stany Zjednoczone 25 kwietnia 2013
Status trwający
Chronologia
Poprzednik Pamiętniki wampirów

The Originalsamerykański spin-off serialu Pamiętniki wampirów. Opowiada o losach pierwotnej rodziny wampirów, żyjącej na przestrzeni wieków. Mikaelsonowie przenoszą się do Nowego Orleanu – miasta, które kiedyś pomogli zbudować. Wkrótce napotykają problemy, z którymi muszą sobie poradzić.

13 lutego 2014 The CW oficjalnie zamówiła 2 sezon The Originals[1].

11 stycznia 2015 roku ogłoszono, że stacja The CW zamówiła 3 sezon serialu[2].

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Rodzina to siła. Pierwotna rodzina wampirów przysięgła to sobie tysiąc lat temu. Zadeklarowali, że będą razem zawsze i po wsze czasy. Minęły stulecia i więzy rodzinne zostały zerwane. Czas, tragedia i żądza władzy rozdzieliła Pierwotną Rodzinę. Gdy Klaus Mikaelson, pierwotna hybryda wampira i wilkołaka, otrzymuje tajemniczą wskazówkę, że w kolebce paranormalnego świata, jakim jest francuska dzielnica Nowego Orleanu, jest knuta intryga przeciwko niemu, Klaus powraca do miasta, które jego rodzina pomogła zbudować. Poszukiwania doprowadzają Klausa do ponownego spotkania z byłym protegowanym – Marcelem, charyzmatycznym wampirem mającym całkowitą kontrolę nad ludźmi i nadnaturalnymi mieszkańcami Nowego Orleanu. Elijah, zdeterminowany by pomóc swojemu bratu odnaleźć odkupienie, podąża za Klausem. Ponadto wilkołak Hayley również przybywa do francuskiej dzielnicy, w poszukiwaniu wskazówek dotyczących jej rodziny i wpada w ręce potężnej czarownicy Sophie. Napięcie między dwoma stronnictwami w mieście zbliża się do punktu krytycznego – posiada on bowiem sekretną broń, którą okazuje się być Davina – bardzo młoda czarownica, która została uratowana w czasie rytuału Żniw przez Marcela. Dla Klausa sama myśl, że miałby odpowiadać przed swoim protegowanym, jest nie do pomyślenia i przysięga, że odzyska to, co kiedyś należało do niego – władzę, miasto i rodzinę. Podczas oczekiwania na to, czy ich siostra Rebekah opuści Mystic Falls i dołączy do nich, Klaus i Elijah zawiązują niełatwe przymierze z czarownicami by mieć pewność, że Nowy Orlean będzie znów rządzony przez Pierwotnych. Po wielu spiskach i próbach odzyskania Nowego Orleanu Klausowi ostatecznie się udaje. Marcel oddaje panowanie nad dzielnicą Niklausowi, jednakże ten proponuje mu współpracę. Problemy jednak nie znikają. W wyniku nie dokończenia żniw czarownic zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy. Ostatecznie zarówno pierwotni jak i Marcel z Daviną zgadzają się na dokończenie Żniw. Niestety, mimo obietnic, młode czarownice nie wracają do życia po zakończonych rytuale. Okazuje się, że moce zostały przejęte przez Celeste, dawną ukochaną Elijah, która zamieszkała w ciele Sabine. Ta potężna czarownica została zamordowana przed laty przez Klausa, a teraz powraca aby się zemścić.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główne postacie[edytuj | edytuj kod]

  • Joseph Morgan jako Niklaus Mikaelson – nazywany również Nikiem oraz Klausem, jeden z trójki wciąż żyjących członków rodziny pierwotnych wampirów, przyrodni brat Elijah i Rebeki oraz nie żyjących Kola, Finna, Henrika i Aarona. Jedyny z rodzeństwa jest zarówno wilkołakiem jak i wampirem, co czyni go o wiele silniejszym od reszty. Jest nieśmiertelny. Ma obsesję na punkcie władzy. Jest nieobliczalny i okrutny, swoje słabości i poczucie samotności ukrywa poprzez zadawanie innym bólu. Ma córkę Hope z wilkołakiem o imieniu Hayley i uczyni wszystko by nie stała się krzywda ani matce jego dziecka, ani dziecku.
  • Daniel Gillies jako Elijah Mikaelson – najstarszy z żyjącego rodzeństwa pierwotnych wampirów. Opanowany i zrównoważony. Zawsze dotrzymuje danych obietnic i stara się za wszelką cenę utrzymać rodzinę razem Jego miłością była Celeste – potężna czarownica, jednakże Klaus ją zamordował, później zakochuje się w Katherine Pierce, ale porzucił ją na rzecz brata. Zakochuje się w Hayley.
  • Claire Holt jako Rebekah Mikaelson – jedyna siostra Elijah i Klausa oraz nie żyjących Kola, Finna, Henrika i Aarona, pierwotny wampir. Jest wredna i arogancka, ma temperament swojego przyrodniego brata. Łatwo się zakochuje, mimo, że większość jej poprzednich chłopaków zabił Klaus. Jej prawdziwą miłością jest Marcel jednakże nie jest pewna jego uczuć ponieważ podczas poprzedniego pobytu w Orleanie nie sprzeciwił się Klausowi, gdy ten wbił sztylet w serce Rebekah.
  • Phoebe Tonkin jako Hayley Marshall (urodzona jako Andrea Labonair) – osierocony wilkołak, nosi dziecko Niklausa. Nawiązała przyjaźń z Rebeką. Nigdy nie poznała swoich biologicznych rodziców, a jej zastępczy wyrzucili ją z domu, gdy klątwa wilkołactwa się uruchomiła. Jest osobą bardzo samodzielną, choć czuje się nieswojo w sytuacji w której się znalazła, jako że nie przywykła, że inni o nią dbają. Stara się także odnaleźć w roli przyszłej matki. Zakochuje się w Elijah.
  • Charles Michael Davis jako Marcellus „Marcel” Gerard – około 200-letni wampir, obecny władca francuskiej dzielnicy Nowego Orleanu. Wychował go Klaus, który go adoptował ponieważ widział w nim młodszego siebie. To właśnie on nadał mu imię – Marcellus. Rebekah nauczała Marcela walki, z czasem również zakochali się w sobie. Ale gdy rozzłoszczony Klaus postawił mu ultimatum: Rebekah czy upragnione marzenie zostania wampirem, wybrał to drugie. Kiedy pierwotni musieli uciekać z Nowego Orleanu on został i zbudował sobie własne królestwo w Nowym Orleanie. Jest odpowiedzialny za wypędzenie z terenów miasta wilkołaków, oraz dzięki sekretnej broni, jaką jest Davina ( najpotężniejsza czarownica – w wyniku nieukończenia żniw) trzyma lokalne czarownice w garści. Zakochany w barmance o imieniu Camille, ale bez wzajemności. Zmuszony przez Klausa oddaje panowanie nad dzielnicą. Próbuje naprawić błędy w wyniku których zginęła Davina.
  • Daniella Pineda jako Sophie Devereaux – czarownica, która pracuje w barze Rousseau's. Pomogła sprowadzić Pierwotnych z powrotem do miasta i zawarła z nimi pakt, by pomogły pozbyć się reżimu Marcela. Miała siostrę Jane-Anne, która została zabita przez Marcela. Z czasem w wyniku dokończenia przez nią żniw odzyskuje siostrzenicę, jednakże ta ją zabija.
  • Leah Pipes jako Camille „Cami” O'Connell – barmanka, która studiuje psychologię. Jest wykorzystywana przez pierwotnych jako słaby punkt Marcela. W późniejszym czasie dzięki czarom Daviny odzyskuje pamięć utraconą w wyniku uroku Klausa. Dowiaduje się o istnieniu wampirów, wilkołaków i czarownic.
  • Danielle Campbell jako Davina Claire – około szesnastoletnia czarownica o niebywałej mocy. Jest tajną bronią Marcela i zrobi dla niego wszystko.

Gościnnie[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Sezon Odcinki Oryginalna emisja Stany Zjednoczone Oryginalna emisja Polska
Premiera sezonu Finał sezonu Premiera sezonu Finał sezonu
Pilot 1 25 kwietnia 2013 brak danych
1 22 3 października 2013 13 maja 2014 brak danych brak danych
2 22 6 października 2014 brak danych brak danych brak danych


Sezony[edytuj | edytuj kod]

The CW zamówiło oficjalnie cały, pierwszy sezon losów pierwotnych w Nowym Orleanie. Serial miał swoją premierę 3 października 2013 roku[3], czyli wcześniej niż pierwotnie oznajmiono[4]. 13 lutego 2014 stacja The CW oficjalnie prolongowała serial The Originals do drugiego sezonu[5].

Nagrody i nominacje[edytuj | edytuj kod]

Rok Ceremonia Kategoria Nominowany Rezultat Przypisy
2014 People's Choice Awards Ulubiony nowy serial telewizyjny The Originals Nominacja [6]
Ulubiony aktor w nowym serialu Joseph Morgan Wygrana [6]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]