The Sims 2: Własny biznes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z The Sims 2: Własny Biznes)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy gry komputerowej. Zobacz też: Sims.
The Sims 2: Własny biznes
Producent Maxis
Wydawca EA Games (PC)
Aspyr Media (Mac)
Projektant

Charles London
Hunter Howe
Amy Kalson
Robin Hunicke

Data wydania

Am.Płn.: 2 marca 2006
EU: 3 marca 2006

Gatunek

symulacja, strategiczna

Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe

ELSPA: 11+
ESRB: Teen (T)
PEGI: 7+

Wymagania sprzętowe
Platforma PC, Macintosh
Nośniki

1 CD

Wymagania

zainstalowane The Sims 2, procesor 1GHz, 256 MB RAM, Windows XP/ME/98/2000, 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym, Karta graficzna obsługująca funkcję T&L z co najmniej 32 MB pamięci

The Sims 2: Własny biznes – trzeci oficjalny dodatek do gry The Sims 2. Wprowadza możliwość założenia firmy, takiej jak osiedlowy sklepik, sklep meblowy, kwiaciarnia, kawiarnia, salon fryzjerski, klub, sklep z odzieżą czy sklep z zabawkami.

Twój Sim zostanie prawdziwym przedsiębiorcą!

Otwórz butik z ciuchami, salon kosmetyczny, kwiaciarnię, sklep z elektroniką, modną sieć restauracji lub coś zupełnie innego. Przyjmuj nowych pracowników, obserwuj jak rozwija się firma, a utalentowanym Simom powierzaj odpowiednie stanowiska. Możesz ich zatrudniać np. do produkcji zabawek, prowadzenia kasy, układania bukietów, akwizycji lub montowania robotów. Koniecznie uważaj na obiboków i zwalniaj ich bez wahania! Miej wpływ na gospodarność swoich Simów i pokieruj ich losami w sposób odpowiadający Tobie najbardziej. Niech stworzą doskonale prosperujące imperium lub zostaną ekscentrycznymi przedsiębiorcami projektującymi kolejne innowacje...

Nowości związane z dodatkiem[edytuj | edytuj kod]

Nowa dzielnica handlowa - lazurowa promenada

Windy - które zabiorą naszych Simów na 5 piętro i z powrotem w mgnieniu oka. Winda może unieść Twoich Simów na niezbadane szczyty, szczególnie gdy wsiądzie do niej para zakochanych.

Awans przedsiębiorstwa i dodatkowe umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Kiedy przedsiębiorstwo awansuje na wyższy poziom dostaje się punkty, za które można dokupić dla sima prowadzącego firmę dodatkowe umiejętności, takie jak Negocjacja pozwalająca nabywać towary z hurtowni za niższą cenę, albo rozpoznawanie pragnień kupujących.

Rangi[edytuj | edytuj kod]

 • Ranga sprzedawcy

Simowie z tą rangą uczą się coraz lepiej sprzedawać towary. Na początku pojawiają się takie opcje sprzedaży jak tania sprzedaż czy droga sprzedaż, ale pojawi się też taka opcja jak Olśnij. Jest ona najbardziej przydatna, ale też niebezpieczna. W przypadku porażki w sprzedaży, gdy użyjemy jej tracimy gwiazdkę, a dobra sprzedaż sprawia, że klient od razu kupuje towar.

 • Ranga kasjera

Dzięki tej czynności Sim coraz lepiej zacznie nabijać ceny na kasie (co w znacznym stopniu zmniejszy kolejki do kasy i poprawi nastój konsumentów) i po naciśnięciu przycisku na kaise nie będzie dostawał w brzuch szufladką z pieniędzmi.

 • Ranga magazyniera

Sim z tą rangą zacznie coraz szybciej uzupełniać półki.

 • Ranga fryzjera

Dzięki tej randze Sim nie będzie tworzył dziwnych fryzur i makijażów.

 • Ranga florysty

Sim zacznie robić bukiety szybciej i lepiej, oraz pozna nowe sposoby tworzenia bukietów.

 • Ranga robotyka

Sim zacznie tworzyć coraz bardziej przydatne roboty. Gdy osiągnie złotą rangę będzie w stanie stworzyć robota, zwanego Sługusem.Sługus[edytuj | edytuj kod]

W każdym dodatku występuje "inny rodzaj Sima". We Własnym Biznesie można skonstruować robota simopodobnego. Posiada on podobne cechy co Sim, ale ma tylko trzy paski potrzeb. Odruchowo utrzymuje porządek w domu, może opiekować się dziećmi i chodzić do pracy. Żeby go mieć trzeba posiadać złotą rangę Robotyka.

 • Potrzeby sługusa:
 1. Zabawa - pobawmy się w coś, pograjmy na komputerze lub posłuchajmy radia tańcząc
 2. Zasilanie - sługus może po prostu wyjść na dwór aby wygrzać się na Słońcu lub po prostu użyć Simowego łóżka
 3. Towarzystwo - każdy ma potrzebę porozmawiania z kimś (roboty najwyraźniej też)
 4. Wystrój - ocena atrakcyjności wizualnej danego pomieszczenia

Mimo że jest inny niż normalny Sim również ma swoje potrzeby, które po obniżeniu się na najniższy poziom mogą spowodować, że robot oszaleje - zacznie razić Simów po czym zepsuje się lub wyłączy. Sługus nie jest wodoodporny a każdy kontakt z tą właśnie cieczą obniża potrzeby.