The Sims Studio

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

The Sims Studio jest jednostką podlegającą firmie Electronic Arts (EA). Siedziba The Sims Studio znajduje się przy EA's Redwood City Campus. Firma powstała w roku 2006 pod nazwą The Sims Division, by pokierować rozwojem gier z serii The Sims, za którą wcześniej odpowiedzialna była firma Maxis (co pozwoliło koncernowi Maxis poświęcić wszystkie swoje środki na rozwój gry Spore). The Sims Studio jest odpowiedzialne za powstanie wszystkich gier z serii The Sims od The Sims 2: Podróże, łącznie z The Sims 3, wszystkimi jej dodatkami oraz akcesoriami. Pomimo wycofania się firmy Maxis z tworzenia serii The Sims większość inwestorów przeszła do The Sims Division, co umożliwiło The Sims Studio kontynuowanie pracy nad serią.

Od dodatku The Sims 3: Studenckie życie Maxis współpracuje z The Sims Studio. Stworzyli kilka ostatnich dodatków do The Sims 3 oraz grę The Sims 4.

Wraz z reorganizacją, która miała miejsce w EA pod koniec 2011 roku, The Sims Studio zostało powierzone firmie Maxis, która została jedną z głównych marek koncernu EA.