Thomas Edur

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Toomas Edur
Pozycja obrońca
Klub kariera zakończona
Narodowość  Kanada
Urodzony 18 listopada 1954 w Toronto

Toomas Edur (Tom Edur) (ur. 18 listopada 1954, Toronto, prowincja Ontario, Kanada) - były zawodowy kanadyjski hokeista, pochodzenia estońskiego. Grał na pozycji obrońcy .

W latach 1973-1976 grał w lidze World Hockey Association w Cleveland, w klubie Cleveland Crusaders. W 1976 roku grał w klubach NHL Colorado Rockies i Pittsburgh Penguins.

W 1978 roku wycofał się z sportu i zaczął studiować Biblię ze Świadkami Jehowy. Od 1983 r. w kanadyjskim Biurze Oddziału zajmował się tłumaczeniem publikacji Świadków Jehowy na język estoński. Na początku 1990 r. wraz z żoną Elizabeth przenieśli się do Finlandii, gdzie koontynuowali tłumaczenie. Wkrótce skierowano ich do Estonii, gdzie są wolontariuszami w Biurze Oddziału Świadków Jehowy w Estonii w Tallinnie, w lutym 1994 wszedł w skład trzyosobowego Komitetu Kraju w Estonii, który opiekował się działalnością współwyznawców w trzech krajach nadbałtyckich. 1 marca 1999 r. Ciało Kierownicze zamianowało go na jednego z członków estońskiego Komitetu Oddziału.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]