Trophée Eric Bompard Cachemire

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Trophée Eric Bompard (do 2004 Trophée Lalique) – międzynarodowy konkurs seniorów w łyżwiarstwie figurowym. Wchodzi w skład Grand Prix organizowanego przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską od 1995 roku. W jego trakcie rozgrywane są zawody w jeździe indywidualnej kobiet i mężczyzn oraz par sportowych i tanecznych.

Do 2004 roku zawody miały dwóch sponsorów. Były to firmy Lalique, do której odnosiła się pierwotna nazwa, oraz Eric Bomprad. Nazwę zmieniono po wycofaniu się Lalique. Trophée Eric Bompard znany też jest jako: Trophée de France i Grand Prix International de Paris.

Impreza rozgrywa się od 1987 roku. Zwykle ma miejsce w Pryżu. Wyjątek stanowi rok 1991, 1992 (Albertville), 1994 (Lyon) i 1995 (Bordeaux).

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści
Rok Miasto Złoto Srebro Brąz
1987 Paryż Czechosłowacja Petr Barna Stany Zjednoczone Angelo D'Agostino Wielka Brytania Paul Robinson
1988 Paryż Stany Zjednoczone Paul Wylie Polska Grzegorz Filipowski Kanada Michael Slipchuk
1989 Paryż Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiaczesław Zagorodniuk Polska Grzegorz Filipowski Kanada Norm Proft
1990 Paryż Stany Zjednoczone Christopher Bowman Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiaczesław Zagorodniuk Kanada Elvis Stojko
1991 Albertville Kanada Kurt Browning Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wiaczesław Zagorodniuk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Aleksiej Urmanow
1992 Albertville Stany Zjednoczone Mark Mitchell Francja Eric Millot Kanada Sébastien Britten
1993 Paryż Stany Zjednoczone Todd Eldredge Francja Philippe Candeloro Ukraina Wiaczesław Zagorodniuk
1994 Lyon Francja Philippe Candeloro Francja Eric Millot Stany Zjednoczone Michael Chack
1995 Bordeaux Rosja Ilia Kulik Francja Eric Millot Kanada Elvis Stojko
1996 Paryż Stany Zjednoczone Todd Eldredge Ukraina Wiaczesław Zagorodniuk Stany Zjednoczone Michael Weiss
1997 Paryż Rosja Aleksiej Jagudin Francja Philippe Candeloro Azerbejdżan Igor Paszkiewicz
1998 Paryż Rosja Aleksiej Jagudin Stany Zjednoczone Michael Weiss Kanada Emanuel Sandhu
1999 Paryż Rosja Aleksiej Jagudin Francja Vincent Restencourt Bułgaria Iwan Dinew
2000 Paryż Rosja Aleksiej Jagudin Francja Stanick Jeannette Rosja Roman Sierow
2001 Paryż Rosja Aleksiej Jagudin Stany Zjednoczone Todd Eldredge Niemcy Andrejs Vlashenko
2002 Paryż Stany Zjednoczone Michael Weiss Chińska Republika Ludowa Zhang Min Japonia Takeshi Honda
2003 Paryż Rosja Jewgienij Pluszczenko Belgia Kevin van der Perren Stany Zjednoczone Michael Weiss
2004 Paryż Stany Zjednoczone Johnny Weir Francja Brian Joubert Kanada Emanuel Sandhu
2005 Paryż Kanada Jeffrey Buttle Francja Brian Joubert Rumunia Gheorghe Chiper
2006 Paryż Francja Brian Joubert Francja Alban Préaubert Rosja Siergiej Dobrin
2007 Paryż Kanada Patrick Chan Rosja Siergiej Woronow Francja Alban Préaubert
2008 Paryż Kanada Patrick Chan Japonia Takahiko Kozuka Francja Alban Préaubert
2009 Paryż Japonia Nobunari Oda Czechy Tomáš Verner Stany Zjednoczone Adam Rippon

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Solistki
Rok Miasto Złoto Srebro Brąz
1987 Paryż Stany Zjednoczone Jill Trenary Francja Agnes Gosselin Niemcy Patricia Neske
1988 Paryż Niemcy Claudia Leistner Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Gorbienko Niemiecka Republika Demokratyczna Evelyn Grossmann
1989 Paryż Francja Surya Bonaly Stany Zjednoczone Holly Cook Francja Laetitia Hubert
1990 Paryż Francja Surya Bonaly Czechy Lenka Kulovana Stany Zjednoczone Nancy Kerrigan
1991 Albertville Japonia Midori Ito Stany Zjednoczone Kristi Yamaguchi Stany Zjednoczone Nancy Kerrigan
1992 Albertville Francja Surya Bonaly Kanada Karen Preston Francja Laetitia Hubert
1993 Paryż Francja Surya Bonaly Finlandia Mila Kajas Kanada Lisa Sargeant
1994 Lyon Francja Surya Bonaly Stany Zjednoczone Tonia Kwiatkowski Stany Zjednoczone Michelle Kwan
1995 Bordeaux Kanada Josée Chouinard Chińska Republika Ludowa Chen Lu Francja Surya Bonaly
1996 Paryż Stany Zjednoczone Michelle Kwan Rosja Maria Butyrska Stany Zjednoczone Tara Lipinski
1997 Paryż Francja Laetitia Hubert Stany Zjednoczone Tara Lipinski Francja Vanessa Gusmeroli
1998 Paryż Rosja Maria Butyrska Stany Zjednoczone Nicole Bobek Francja Vanessa Gusmeroli
1999 Paryż Rosja Maria Butyrska Rosja Wiktoria Wołczkowa Stany Zjednoczone Sarah Hughes
2000 Paryż Rosja Maria Butyrska Rosja Wiktoria Wołczkowa Stany Zjednoczone Jennifer Kirk
2001 Paryż Rosja Maria Butyrska Stany Zjednoczone Sarah Hughes Stany Zjednoczone Sasha Cohen
2002 Paryż Stany Zjednoczone Sasha Cohen Japonia Yoshie Onda Finlandia Alisa Drei
2003 Paryż Stany Zjednoczone Sasha Cohen Japonia Shizuka Arakawa Węgry Júlia Sebestyén
2004 Paryż Kanada Joannie Rochette Włochy Carolina Kostner Węgry Júlia Sebestyén
2005 Paryż Japonia Mao Asada Stany Zjednoczone Sasha Cohen Japonia Shizuka Arakawa
2006 Paryż Korea Południowa Kim Yu-Na Japonia Miki Ando Stany Zjednoczone Kimmie Meissner
2007 Paryż Japonia Mao Asada Stany Zjednoczone Kimmie Meissner Stany Zjednoczone Ashley Wagner
2008 Paryż Kanada Joannie Rochette Japonia Mao Asada Stany Zjednoczone Caroline Zhang
2009 Paryż Korea Południowa Kim Yu-Na Japonia Mao Asada Japonia Yukari Nakano

Pary Sportowe[edytuj | edytuj kod]

Pary Sportowe
Rok Miasto Złoto Srebro Brąz
1987 Paryż Stany Zjednoczone Natalie Seybold / Wayne Seybold Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Julia Bistrowa / Aleksandr Tarasow Kanada Laurene Collin / John Penticost
1988 Paryż Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczke / Denis Pietrow Niemiecka Republika Demokratyczna Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach Stany Zjednoczone Katy Keely / Joseph Mero
1989 Paryż Niemiecka Republika Demokratyczna Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach Kanada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler Czechy Radka Kovaříková / René Novotný
1990 Paryż Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczke / Denis Pietrow Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewgienija Czernyszewa / Dmitrij Suchanow Kanada Michelle Menzies / Kevin Wheeler
1991 Albertville Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew Czechy Radka Kovaříková / René Novotný Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Bieczke / Denis Pietrow
1992 Albertville Rosja Jewgienija Szyszkowa / Wadim Naumow Czechy Radka Kovaříková / René Novotný Stany Zjednoczone Karen Courtland / Todd Reynolds
1993 Paryż Rosja Natalja Miszkutionok / Artur Dmitrijew Rosja Marina Jelcowa / Andriej Buszkow Stany Zjednoczone Jenni Meno / Todd Sand
1994 Lyon Rosja Marina Jelcowa / Andriej Buszkow Łotwa Jelena Bierieżna / Oleg Shliakhov Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer
1995 Bordeaux Łotwa Jelena Bierieżna / Oleg Sliakov Rosja Oksana Kazakowa / Artur Dmitrijew Stany Zjednoczone Jenni Meno / Todd Sand
1996 Paryż Rosja Oksana Kazakowa / Artur Dmitrijew Stany Zjednoczone Jenni Meno / Todd Sand Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze
1997 Paryż Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze Niemcy Mandy Wötzel / Ingo Steuer Chińska Republika Ludowa Shen Xue / Zhao Hongbo
1998 Paryż Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Stany Zjednoczone Kyoko Ina / John Zimmerman Rosja Marina Jelcowa / Andriej Buszkow
1999 Paryż Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Rosja Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Polska Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2000 Paryż Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze Kanada Jamie Sale / David Pelletier Stany Zjednoczone Kyoko Ina / John Zimmerman
2001 Paryż Rosja Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze Stany Zjednoczone Kyoko Ina / John Zimmerman Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis
2002 Paryż Rosja Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Francja Sarah Abitbol / Stephane Bernadis Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian
2003 Paryż Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao Rosja Tatiana Totmianina / Maksim Marinin Stany Zjednoczone Tiffany Scott / Philip Dulebohn
2004 Paryż Chińska Republika Ludowa Shen Xue / Zhao Hongbo Rosja Maria Pietrowa / Aleksiej Tichonow Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian
2005 Paryż Rosja Tatiana Totmianina / Maksim Marinin Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Kanada Valerie Marcoux / Craig Buntin
2006 Paryż Rosja Maria Pietrowa / Aleksiej Tichonow Stany Zjednoczone Rena Inoue / John Baldwin Rosja Julia Obertas / Siergiej Sławnow
2007 Paryż Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Rosja Maria Muchortowa / Maksim Trańkow
2008 Paryż Niemcy Aliona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Maria Muchortowa / Maksim Trańkow Kanada Meagan Duhamel / Craig Buntin
2009 Paryż Rosja Maria Muchortowa / Maksim Trańkow Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Niemcy Aliona Sawczenko / Robin Szolkowy

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Pary taneczne
Rok Miasto Złoto Srebro Brąz
1987 Paryż Włochy Lia Trovati / Roberto Pelizzola Stany Zjednoczone Susan Wynne / Joseph Druar Francja Corinne Palliard / Didier Courtois
1988 Paryż Stany Zjednoczone Susan Wynne / Joseph Druar Niemcy Sharon Jones / Paul Askham Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Oksana Griszczuk / Alexandr Chichkov
1989 Paryż Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anżelika Kryłowa / Władimir Leluch Stany Zjednoczone April Sargeant Thomas / Russ Witherby Finlandia Susanna Rahkamo / Petri Kokko
1990 Paryż Włochy Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo Francja Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anżelika Kryłowa / Władimir Leluch
1991 Albertville Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Anżelika Kryłowa / Władimir Fiodorow Francja Dominique Yvon / Frederic Palluel Czechy Katerina Mrazova / Martin Simecek
1992 Albertville Francja Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Ukraina Irina Romanowa / Igor Yaroshenko Rosja Jelena Kustarowa / Oleg Ovsiannikow
1993 Paryż Rosja Irina Łobaczewa / Ilja Awierbuch Stany Zjednoczone Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1994 Lyon Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Stany Zjednoczone Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Czechy Katerina Mrazova / Martin Simecek
1995 Bordeaux Rosja Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Ukraina Irina Romanowa / Igor Yaroshenko
1996 Paryż Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Stany Zjednoczone Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Ukraina Irina Romanowa / Igor Yaroshenko
1997 Paryż Rosja Oksana Griszczuk / Jewgienij Płatow Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Ukraina Irina Romanowa / Igor Yaroshenko
1998 Paryż Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Włochy Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
1999 Paryż Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Włochy Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2000 Paryż Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Rosja Irina Łobaczewa / Ilja Awierbuch Niemcy Kati Winkler / Rene Lohse
2001 Paryż Francja Marina Anissina / Gwendal Peizerat Kanada Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz Litwa Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2002 Paryż Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Stany Zjednoczone Tanith Belbin / Benjamin Agosto
2003 Paryż Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski Kanada Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2004 Paryż Rosja Tatiana Nawka / Roman Kostomarow Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2005 Paryż Ukraina Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Włochy Federica Faiella / Massimo Scali
2006 Paryż Bułgaria Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Włochy Federica Faiella / Massimo Scali
2007 Paryż Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White
2008 Paryż Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr
2009 Paryż Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr