Tylko Manhattan (miniserial)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tylko Manhattan (ang. I'll Take Manhattan) – amerykański miniserial z 1987 roku na podstawie powieści Judith Krantz pod tym samym tytułem.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Serial opowiada o niezwykłej rodzinie, zdobywającej fortunę w konkurencyjnym świecie wielkiego biznesu. Po drugiej wojnie światowej bohater wraca do rodzinnego miasteczka. Nie przypuszcza jeszcze, jak brzemienna w skutki stanie się jego decyzja opuszczenia bliskich i wyjazdu do Nowego Jorku. Z czasem staje się współwłaścicielem i wydawcą pism dla kobiet. Tu również poznaje modelkę, którą zatrudnia w swojej firmie.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Emisja serialu w Polsce rozpoczęła się 8 stycznia 1989 roku. Serial był nadawany w Programie 1 w niedzielne wieczory, po głównym wydaniu Dziennika Telewizyjnego oraz w niedzielne poranki w Programie 2. Emisję wznowiła następnie w pierwszej połowie lat 90-tych stacja atv, późnym latem 1993 roku Polsat, a po pewnym czasie, około roku 1996, ponownie Telewizja Polska, w kanale 1, w niedziele wczesnymi popołudniami, w cyklu Seriale wszech czasów. Za drugim i trzecim razem emitowana była wersja z lektorem.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej: Studio Opracowań Filmów w Warszawie
Reżyseria: Zofia Dybowska-Aleksandrowicz
Dialogi: Joanna Klimkiewicz
Dźwięk: Jerzy Januszewski
Montaż: Anna Łukasik
Kierownictwo produkcji: Andrzej Oleksiak
Obsada:

W pozostałych rolach:

i inni

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]