Victor Vance

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Victor Vance
Seria gier Grand Theft Auto
Pierwsza gra Grand Theft Auto: Vice City

Victor 'Vic' Vance – fikcyjna postać z serii gier Grand Theft Auto. Pierwszy raz pojawia się w grze Grand Theft Auto: Vice City, potem jest głównym bohaterem gry Grand Theft Auto: Vice City Stories. Jest on wysokim, czarnoskórym mężczyzną. Żył w latach 19561986.

Historia jego życia[edytuj | edytuj kod]

Grand Theft Auto: Vice City Stories[edytuj | edytuj kod]

Victor urodził się w 1956 roku. Jego rodzina jest trochę znana graczowi – wiadomo, że posiada ojca, po którym odziedziczył nazwisko oraz dwóch braci: Pete'a i Lance'a. O jego matce Janet Vance wiadomo, że jest białoskórą narkomanką i zamiast jej, wychowaniem braci Vance zajęła się ich ciotka Enid.

W 1984 roku Vince był żołnierzem w U.S. Marines z bazy wojskowej Fort Baxer położonej w mieście Vice City niedaleko międzynarodowego lotniska Escobar. Zostaje wyrzucony z armii za posiadanie narkotyków, które niechętnie przechowywał dla sierżanta Martineza oraz za sprowadzenie dla niego prostytutki do bazy, po czym zaczyna się brać poważnie za świat przestępczy. Dzięki niemu m.in gang Kubańczyków przejmuje kontrolę nad Małą Hawaną (Little Havana) niszcząc przy tym gang Cholo, niszczy Kartel Mendezów zabijając ich przywódców na polecenie Ricardo Diaza, z którym współpracował. Oprócz tego m.in broni Louise Williams przed jej mężem Marty'm, który znęcał się nad nią i ich dzieckiem. Marty był szefem gangu z pola kempingowego, lecz zostaje zabity również przez Victora, który tym samym przejął w posiadanie gang Marty'ego oraz jego interesy. Rozpoczął wtedy budowę swojego imperium ekonomicznego. W międzyczasie walczy również z gangiem motocyklistów oraz gangiem Sharks. Swoją przygodę w części "Vice City Stories" kończy zabijając sierżanta Martineza oraz Diego Mendeza.

Grand Theft Auto: Vice City[edytuj | edytuj kod]

W tej grze krótko występuje. Widzimy go w filmie wprowadzającym do gry.

W 1986 roku Victor Vance wraz ze swoim bratem Lance'em, który mu pomagał często w interesach, przybywa do doków Vice City, by dokonać transakcji z Tommym Vercettim. Sprzedał Tommy'emu narkotyki za pewną sumę pieniędzy wypłaconą w używanych dwudziestkach i dziesiątkach. Miał wracać do helikoptera, kiedy wszyscy zebrani tam ludzie zostają zaskoczeni przez zamaskowanych napastników. W wyniku ostrzału ginie nie tylko Victor Vance, ale też dwóch pomocników Tommy'ego, a Tommy traci narkotyki i pieniądze. Winowajcą całego tego zamieszania był Ricardo Diaz, chociaż nie ma potwierdzenia tego w grze - pułkownik Cortez mówi Tommy'emu, że przypuszcza, iż to on jest winien. Victor Vance potem w grze się nie pojawia, lecz Lance często go wspomina - mówi, że zawsze był przez niego traktowany jak dziecko i nie chce tego samego od Tommy'ego, z którym się zaprzyjaźnił. Razem zdobywają władzę nad miastem i zabijają Ricardo Diaza - Tommy w ramach zemsty za zniszczenie transakcji, a Lance również w ramach zemsty za śmierć brata.