Waldemar Kiepski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Waldemar Kiepski
Bartosz Żukowski by Sławek.jpg
Pierwszy odcinek I etapUmarł odbiornik, niech żyje odbiornik!
II etapHappy Family
III etapTryptyk dolnośląski cz. I Ostatni Wódz Plemiona Szoszonów
Ostatni odcinek I etapSzara strefa
II etapKrawczyk
Grany przez Bartosz Żukowski
Informacje
Imię i nazwisko Waldemar Barabasz Kiepski
Przydomek Erosoman, Cyc, Waldek, Walduś

Waldemar Barabasz Kiepski (ur. 28 listopada 1978) – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. W jego rolę wciela się Bartosz Żukowski.

Postać Waldemara Kiepskiego była obecna w odcinkach z lat 1999-2004. W 2004 roku Bartosz Żukowski zrezygnował z grania w serialu, ze względu na studia prawnicze, jednak powrócił do produkcji w jej 17 sezonie.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Waldemar, w serialu zwykle nazywany Waldusiem lub Cycem mieszkał ze swoją rodziną we Wrocławiu, na fikcyjnym osiedlu Kosmonautów. Jest synem Haliny i Ferdynanda Kiepskich oraz bratem Marioli.

Podobnie jak jego ojciec, swój wolny czas spędzał na oglądaniu telewizji i piciu piwa. Oprócz tego chodził na siłownię, grał w piłkę nożną i czytał czasopismo sportowe dla panów Muły. Jest kibicem Śląska Wrocław.

W USA zarobił pieniądze w myjni samochodowej oraz spotkał miłość swojego życia – Jolantę, z którą w odcinku Tryptyk dolnośląski cz. III – Moje wielkie wrocławskie wesele wziął ślub. Począwszy od tego odcinka tylko odwiedza rodzinę Kiepskich, ponieważ mieszka ze swoją żoną w dzielnicy Tarnogaj.

Rodzina Waldka[edytuj | edytuj kod]