Waldemar Kiepski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Waldemar Kiepski
Bartosz Żukowski by Sławek.jpg
Pierwszy odcinek I etapUmarł odbiornik, niech żyje odbiornik!
II etapHappy Family
III etapTryptyk dolnośląski cz. I Ostatni Wódz Plemiona Szoszonów
Ostatni odcinek I etapSzara strefa
II etapKrawczyk
Grany przez Bartosz Żukowski
Informacje
Imię i nazwisko Waldemar Barabasz Kiepski
Przydomek Erosoman, Cyc, Waldek, Walduś

Waldemar Barabasz Kiepski (Walduś, Cyc) ur. 28 listopada 1972[1] lub 1978[2] – postać fikcyjna, bohater komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich, wyprodukowanego przez ATM i emitowanego od 1999 r. przez Telewizję Polsat, TV 4 oraz ATM Rozrywka TV. W rolę Waldusia wcielił się Bartosz Żukowski.

Postać Waldemara Kiepskiego można oglądać w odcinkach z lat 1999-2004. W 2002 roku aktor grający Waldka, Bartosz Żukowski, zrezygnował tymczasowo z odtwarzania tej roli. Wrócił w 2003, lecz w 2004 ponownie odszedł ze względu na studia prawnicze. Od 17 sezonu Świata według Kiepskich, czyli od 2011 roku Walduś powrócił i znów pojawia się w serialu, jednak jego postać nie jest tak kluczowa, jak w poprzednich odcinkach.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Przed emigracją[edytuj | edytuj kod]

Waldemar, w serialu zwykle nazywany Waldusiem lub Cycem (ten pseudonim odziedziczył po swoim ojcu w wigilię Bożego Narodzenia[3]), mieszkał wraz ze swoją rodziną w jednej z kamienic we Wrocławiu. Jest synem Haliny i Ferdynanda Kiepskich oraz bratem Marioli.

Cyc spędzał dni na piciu piwa razem z ojcem oraz na oglądaniu telewizji, jednak dość często chodził z kolegami na siłownię, intensywnie pracując nad swoją muskulaturą. Grał też czasem w piłkę nożną i czytał czasopismo sportowe dla panów Muły. Jest kibicem Śląska Wrocław.

Walduś był bardzo nieśmiały, miał trudności w nawiązywaniu kontaktów z dziewczynami, często się jąkał. Rodzice chcieli, aby był on inżynierem, jednak te plany nie powiodły się, ponieważ Walduś okazał się być mało zdolny do nauki. Miał nawet problemy z ukończeniem szkoły zawodowej, jednak dzięki kuzynce Mariana, która udzieliła mu korepetycji[4] prawdopodobnie udało mu się ukończyć szkołę (jednak tego nie dowiadujemy się w żadnym z odcinków).

Po powrocie do domu[edytuj | edytuj kod]

W USA zarobił pieniądze w myjni samochodowej oraz spotkał miłość swojego życia – Jolasię (Jolantę), z którą w odcinku Tryptyk dolnośląski cz. III – Moje wielkie wrocławskie wesele wziął ślub. Począwszy od tego odcinka tylko odwiedza rodzinę Kiepskich, ponieważ mieszka już nie z rodzicami, ale ze swoją żoną.

Rodzina Waldka[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. W odcinku Wio! Ferdek przeniósł się w czasie do 1973 roku. Waldek był wtedy niemowlakiem (miał około roczku). Rok urodzenia jest przybliżony.
  2. Odcinek Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje.
  3. Odc. Cicha noc.
  4. Odc. Pała, czyli dwója.