Warcraft: Wojna Starożytnych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warcraft: Wojna Starożytnych
Warcraft: War of the Ancients
Autor Richard A. Knaak
Język angielski
Data I wyd. 2004
Typ utworu fantasy

Warcraft: Wojna Starożytnychtrylogia fantasy autorstwa Richarda A. Knaaka napisana na podstawie gry Warcraft, stworzonej przez firmę Blizzard.

Części[edytuj | edytuj kod]

  • Księga pierwsza: Studnia Wieczności (The Well of Eternity)

Wiele miesięcy upłynęło od straszliwej bitwy pod górą Hyjal, kiedy to na zawsze wypędzono z Azeroth demoniczny Płonący Legion, gdy w górach Kalimdoru pojawiła się tajemnicza szczelina w rzeczywistości, przez którą trzej wojownicy trafiają w zamierzchłą przeszłość – na długo zanim na świecie pojawili się orkowie, ludzie, a nawet wysokie elfy. W czas, gdy mroczny tytan Sargeras zdołał przekonać królową Azsharę i jej Szlachetnie Urodzonych, by oczyścić Azeroth z niższych ras. W czas, gdy Smocze Aspekty znajdowały się u szczytu władzy – nieświadome, że jeden spośród nich wkrótce sprowadzi wiek ciemności na cały świat... W pierwszej części tej pełnej rozmachu trylogii wynik Wojny Starożytnych zostaje na zawsze zmieniony przez przybycie trzech zagubionych w czasie bohaterów: Krasusa, smoczego maga, który w niewytłumaczalny sposób traci swą wielką moc i pamięć o pradawnym konflikcie; ludzkiego czarodzieja Rhonina, którego serce rozdarte jest między rodziną a kuszącym źródłem nowej mocy; oraz Broxigara, zaprawionego w bojach orka, który pragnie zginąć na polu chwały. Ale jeśli tym niezwykłym sojusznikom nie uda się przekonać półboga Cenariusa i nieufnych nocnych elfów o zdradzie ich królowej, brama do świata Azeroth znów stanie otworem przed Płonącym Legionem. Lecz tym razem toczące się w przeszłości zmagania mogą na zawsze zmienić bieg przyszłych wydarzeń...

  • Księga druga: Dusza Demona (Demon Soul)

Pod wodzą potężnego Archimonda dziesiątki demonów maszerują przez Kalimdor, zostawiając za sobą tylko śmierć i zniszczenie. W samym sercu ognistej inwazji znajduje się tajemnicza Studnia Wieczności – niegdyś źródło magicznej mocy nocnych elfów. Ale moc Studni została zbrukana i wypaczona, bowiem królowa Azshara i Szlachetnie Urodzeni nie zawahają się przed niczym, aby zjednoczyć się ze swoim nowym bogiem: płomiennym panem Płonącego Legionu... Sargerasem. Nocne elfy dowodzone przez młodego druida Malfuriona Stormrage’a i czarodzieja Krasusa toczą rozpaczliwą walkę z Legionem. Choć został im już tylko promyk nadziei, pradawna moc postanawia pomóc światu w tej najmroczniejszej z godzin. Smoki, pod wodzą potężnego Aspektu, Nelthariona, wykuły oręż mający niezwykłą moc – Duszę Smoka, artefakt zdolny na zawsze przegnać Płonący Legion z tego świata. Ale za użycie go przyjdzie zapłacić bardzo wysoką cenę.

  • Księga trzecia : Rozbicie (The Sundering)

Książka opowiada o podróżach w czasie, wojnach, czarownikach, potworach i rasach takich jak: orkowie, nocne elfy, ludzie, demony czy smoki. Ogólnie 3 tom ostatecznie zakończa powieść, wyjaśnia wszystkie sprawy, ukazuje w małym stopniu dalsze losy trojga bohaterów.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]