Wasting Love

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wasting Love
okładka
Singel grupy Iron Maiden
z albumu Fear of the Dark
Wydany 1 września 1992
Nagrywany 1992
Gatunek heavy metal
Długość 05:50
Wytwórnia EMI
Singel po singlu
Utwór po utworze

"Wasting Love" to trzeci singel heavymetalowego zespołu Iron Maiden pochodzący z albumu Fear of the Dark. Został wydany we wrześniu 1992. Jest to jedyny jak do tej pory singel zespołu utrzymany w klimacie ballady. Jest też jednym ze słabiej znanych wydawnictw zespołu.

Singel nie trafił na rynek brytyjski, nie pojawił się także w kontynentalnej Europie (z wyjątkiem Holandii). Pojawił się za to w amerykańskich stacjach radiowych. "Wasting Love" było pierwszym w historii singlem Iron Maiden, który nie został wydany w wersji winylowej. Jest również trzecim w historii, na którego okładce nie pojawia się Eddie (poprzednie to "Running Free (live)" i "From Here to Eternity ").

Strona B zawiera 3 utwory live, nagrane na stadionie Wembley 17 grudnia 1990, na trasie koncertowej promującej album No Prayer for the Dying.

Teledysk[edytuj | edytuj kod]

Do utworu został nagrany teledysk, przedstawiający mężczyznę, którego ciało pokryte jest wytatuowanymi imionami zdobytych przez niego kobiet. Został on jednak przez nie porzucony, co jest przyczyną jego rozpaczy i uczucia samotności.

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

  1. "Wasting Love" (Bruce Dickinson, Janick Gers) – 4:55
  2. "Tailgunner (live)" (Steve Harris, Bruce Dickinson) – 4:05
  3. "Holy Smoke" (live) (Dickinson, Harris) – 3:35
  4. "The Assassin (live)" (Harris) – 4:25

Twórcy[edytuj | edytuj kod]