Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Wenezuela na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Wenezuela
Kod MKOl VEN
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1976
Montreal
Liczba zawodników 32 w 6 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
1
Brąz
0
Razem
1

Wenezuelę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976 reprezentowało 32 zawodników, 23 mężczyzn i 9 kobiet. Reprezentanci Wenezueli zdobyli 1 srebrny medal na tych igrzyskach.

Zdobyte medale[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
srebrny medal Srebro Pedro Gamarro boks Boks waga połśrednia (do 67 kg)

Skład kadry[edytuj | edytuj kod]

boks Boks[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

waga papierowa, do 48 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Eduardo Baltarem z Filipin i z Dietmarem Geilichem z NRD, przegrał z Li Byong-Ukiem z Korei Północnej)
waga musza, do 51 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Ernesto Riosem z Meksyku i z Georgim Kostadinowem z Bułgarii, przegrał z Leszkiem Błażyńskim z Polski)
waga kogucia, do 54 kg (odpadł w 2 rundzie; przegrał z Orlando Martínezem z Kuby)
waga piórkowa, do 57 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Sandalio Calderonem z Kolumbii i z Carlosem Calderonen z Portoryko, przegrał z Ángelem Herrerą z Kuby)
waga lekka, do 60 kg (odpadł w 3 rundzie; wygrał z Ernesto Gonzálezem z Nikaragui i przegrał z Simionem Cuţovem z Rumunii)
waga lekkopółśrednia, do 63,5 kg (odpadł w 2 rundzie; przegrał z Ulrichem Beyerem z NRD)
waga półśrednia, do 67 kg, zdobył srebrny medal (pokonał kolejno Marijana Beneša z Jugosławii, Emilio Correę z Kuby, Clintona Jacksona z USA i Reinharda Skriceka z RFN, przegrał w finale z Jochenem Bachweldem z NRD)
waga lekkośrednia, do 71 kg (odpadł w ćwierćfinale; wygrał z Robbie Daviesem z W. Brytanii i przegrał z Wiktorem Sawczenko z ZSRR)
waga średnia, do 75 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Luisem Martínezem z Kuby)
waga półciężka, do 81 kg (odpadł w 1 rundzie; przegrał z Georgim Stoimenowem z Bułgarii)

judo Judo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

waga lekka, do 63 kg (odpadł w eliminacjach; przegrał z Marianem Standowiczem z Polski)
waga średnia, do 80kg (odpadł w eliminacjach; wygrał z Fritzem Kaiserem z Liechtensteinu i przegrał z José Luisem de Frutosem z Hiszpanii)

kolarstwo Kolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (53. miejsce)
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (83. miejsce)
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (nie ukończył)
kolarstwo szosowe, wyścig ze startu wspólnego (nie ukończył)
wyścig drużynowy na 100 km na czas (zajęli 21. miejsce)

lekkoatletyka Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

bieg na 100 metrów przez płotki (odpadła w eliminacjach)

pływanie Pływanie[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni

100 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem grzbietowym (odpadł w eliminacjach)
200 m stylem dowolnym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
100 m stylem klasycznym (odpadł w eliminacjach)
200 m stylem motylkowym (odpadł w eliminacjach)
sztafeta 4 × 200 metrów stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)

Kobiety

100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
400 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem grzbietowym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem grzbietowym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem klasycznym (odpadła w eliminacjach)
100 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
200 m stylem motylkowym (odpadła w eliminacjach)
sztafeta 4 × 100 metrów stylem dowolnym (odpadła w eliminacjach)
sztafeta 4 × 100 metrów stylem zmiennym (odpadła w eliminacjach)

skoki do wody Skoki do wody[edytuj | edytuj kod]

Kobiety

skoki z trampoliny (zajęła 26. miejsce)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]