Wikipedia:Głupie dowcipy i czysty bezsens/Nauki ścisłe w praktyce

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Oddziaływania fizyczno chemiczne Cancer - Smith

Powszechne prawa fizyki oraz chemii stosowane przede wszystkim w dziedzinie odkryć naukowych na poziomie nowatorskich metod badawczych. Stworzone przez duet naukowy Cancer i Smith, mający wiele zasług we współczesnym świecie odkryć wśród praw nauk ścisłych.

Prawa

1. Dla każdych dwóch ciał fizycznych i stnieje subtelny kontakt fizyczny, który utrzymują one stale, niezależnie od swojego punktu położenia w układzie wielowymiarowym, poprzez naturę atomową jaka panuje w atmosferze ziemskiej.

2. Kwartet elektronowy wypełniający powłoki 2M, P, S powoduje powstawanie nowotworu złośliwego.

3. Po uzyskaniu 18 elektronów walencyjnych powłoki są w pełni gotowe do samodzielnej pracy na rzecz układu. Wyjątek stanowi powłoka S.

4. Przemiany wykonane przez kwadrat nowotworowy 2MPS są nieodwracalne dla neuronów w mózgu osobnika biernego.

5. Powłoka M(m) zajmuje najwięcej powierzchni orbitalu. Podorbital M(r) ma masę 1/2 orbitalu M, przy bardziej złożonej budowie układu nerwowego i połączeń neuronowych.

Autor: 46.134.24.34

Ąśćia

Choroby afektywne (psychoschiza maniakalno-depresyjna). Etiologia

     nie znana, najprawdopodobniej endogenna. Główne postacie: ąśćia
     dwubiegunowa, ¤, pociąg. Przebiegają pod postacią okresowych faz(?),
     które ustępują po kilku miesiącach(???).
     Leczenie z ąśćia niemożliwe. Chorych nalezy okręca wężem ogrodowym.
     Jedynym napojem jakim należy poić chorego jest Coca-Cola zimna bardzo.
     ąśćia to też zaburzenia myślenia polegające na błędnych sądach i nie
     podlegające korekcie. Mogą występować urojenia usystematyzowane, w
     których chory stwarza sobie cały świat przeżyć pozornie logicznie
     połączonych, opartych jednak na błędnych przesłankach.
     Nie wolno zaąśćiowanego odpychać od komputera z dostepem do netu.
     Nie wolno również odmawiac zaąśćiowanemu dostepu do komputera.
     ąśćia, zaburzenia polegające na spostrzeganiu nie istniejących
     przedmiotów. Omamy mogą dotyczyć wszystkich receptorów.
     Zakarzenie ąśćia tylko drogą 31337. Jednym z objawów jest noszenie 
     dziwnych przedmiotów. Droogim objawem, bardzo istotnym, jest nadmierne
     posługiwanie sie słowem ąśćia. Dupa mnie juz boli od siedzenia. Każdy 
     zarażony ąśćia używa nałogowo UNIX'a. Zarazony odznacza sie sie dwrotnymi 
     twarzami, takimi jak: <: [; (; (metecaf myntorwdo metsej). Chory na ąśćia
     ma swoj wlasny jezyk, oraz tworzy swoj wlasny swiat. Kazde slowo, kazdy znak kazdy przedmiot ma swoje znaczenie. Chorzy buduja wlasne przedmioty, niekiedy co najmniej dziwne. Gdy ąśćia nie ma w poblizu czegos do zepsucia, jest nieprzewidywalny w dzialaniach. Nalezy zawsze dac ąśćia cos do roboty.
     Muzyka, ktora dodaje sil chorym jest Las Ketchup - Asereje. Każdy chory 
     ma maniakalną potrzebę używania cyklotronu kolowego. W przypadkach 
     beznadziejnych, zarażeni robią sobie hełmy z kabli UTP kat. 5 lub
     sporzywa Coca-Cole organem ocznym. Występuje także upośledzenie
     maniakalne dotyczące sprzętu Cisco. Chorzy leczą sie(??) przy 
     uzdrawiającej mocy lamp ultrafioletowych w Ośrodku Dla Bardzo 
     Obłąkanych ąśćia "Moc-X" (aka X-Com). Zakażeni ąśćia często się
     podają za lamy, plując na nieznane im bliżej/dalej osoby.

Chorzy także strzelają do siebie z ASG powodując mniejsze lub większe obrażenia [;

Autor: user:Atomus

Teoria stożka (autor:Wikipedysta:Pikusx)

Kieliszki o budowie quasi-stożka
Modelowanie komputerowe

Teoria Stożka czyli matematyczny dowód dlaczego tzw. połówka połówką nie jest (kieliszka)

Wstęp i Założenia teoretyczne

Teoria Stożka zwana również alkoholową teorią stożka jest pierwszym matematycznym dowodem że tzw. połówka (słowo często używane w zwrocie: Nalej mi połówkę) niekoniecznie połówką być musi. Zjawisko picia „połówek” występuje głównie u kobiet, rzadziej u mężczyzn – dzięki Teorii Stożka pełny po brzegi kieliszek też jest połówką. Wynika to z budowy owego naczynia które jest często paraboloidą obrotową – czyli w połowie wysokości tejże przestrzennej figury jest mniej niż połowa objętości jaką można w tej figurze umieścić.

Historia

Twórcą teorii stożka jest Dariusz Wypiór znany jako Pikuś, który przy pomocy młodszego adiunkta wsparcia matematyki stosowanej w oparciu o jego dorobek naukowy Waldemara Kajdasa potwierdził słuszność i celowość tezy. Pierwszy publiczny odczyt miał miejsce w małopolskiej miejscowości Chocznia k/Wadowic w sierpniu 2005 roku. W krótkim czasie od pierwszego odczytu zostało powołanych kilka for dyskusyjnych, na których uczestnicy posługując się aparatem matematycznym jak i empirycznym zgodzili się, a także potwierdziło teorie stożka.

Pomiar szkliwa (Kieliszka)

Rys. 1 - Tworząca stożka w układzie 2d

Do zobrazowania dowodu, który został przedstawiony poniżej został przeprowadzony pomiar cech parametrycznych (wymiarów) kieliszka (quasi-stożka) o równoległych do siebie płaszczyznach dolnej (dna) i górnej. W teorii posługujemy się ściętym stożkiem a nie paraboloidą obrotową, aby ułatwić zrozumienie zagadnienia – Wyniki dla obu tych figur przestrzennych są niemal jednakowe. (Tworząc matematyczny obraz kieliszka jako stożka unikamy wprowadzania bardziej skomplikowanych wzorów).

  • Wysokość: H=(5,5±0,1) cm
  • Promień podstawy dolnej: r=(0,8±0,1) cm
  • Promień podstawy górnej: R=(1,9±0,1) cm

Do dalszych obliczeń błąd miernika (w tym wypadku linijki) nie będzie uwzględniany, gdyż zarówno ten błąd jak i odchyłka od wartości średniej pomiaru jest stosunkowo bardzo mała do spodziewanych wyników i nie wpływa na ostateczny wynik.

Zmierzone wartości przenosimy na dwuwymiarowy układ współrzędnych (Rys.1). Otrzymując równanie tworzącej stożka y=5x-4. Jako że współczynnik a jest wartością funkcji tangens kąta między osią x a tworzącą otrzymujemy kąt nachylenia tworzącej 78 stopni. Do dowodu przyjmujemy wysokość 9,5 cm gdzie:

  • <0cm, 4cm) - Nierzeczywiste przedłużenie stożka tzw. nóżka.
  • <4cm, 9,5cm> - Stożek właściwy (mierzalny) tzw. komora wódkowa lub komora szczęścia.

Dowód założeń teoretycznych

Rys 2. - quasi-stożek; granice całkowania
Rys 3. - granice całkowania
Rys 4. granice całkowania

W dowodzie właściwym udowodnimy - groteskowo stwierdzając - że "połówka" występuje w każdym miejscu gdzie osoba rozlewająca zachce tę "polówkę" mieć. A ściślej rzecz biorąc formułujemy tezę: „Połowa kieliszka mieści się miedzy jego połową wysokości a całą wysokością”

Obliczamy objętość kieliszka (uwzględniając pomiary wyżej zebrane). Objętość V równa się całce potrójnej z jedności po obszarze D. Obszar D dzielimy na dwa: A oraz B. Obszar A składa się z obszarów D2,D4,D5 (Rys. 3) a B z D1,D3. Układ kartezjański zamieniamy na cylindryczny.

Zamiana na zmienne walcowe po obszarze B

Rozwiązanie całki

Zamiana na zmienne walcowe po obszarze A

Rozwiązanie całki

\

Sumaryczna objętość V mierzonego quasi-stożka (kieliszka) wynosi:

Połowa wysokści kieliszka h znajduje się na wysokości 6.75 cm. W sposób analogiczny do przedstawionego powyżej obliczamy objętość połówki dolnej (po obszarach D1;D2) oraz połówki górnej (D3;D4;D5) otrzymując - Objętość połówki dolnej: Vd = 10.1 ml - Objętość połówki górnej: Vg = 23.2 ml - Vd<Vg Pierwszy wniosek: Połówki nie są sobie równe oraz wniosek drugi - kluczowy - połowa objętości jest zawarta na przedziale względem wysokości od jej połowy do całej wysokości H. Uwzględniając brak przyrządów pomiarowych (mierników) oraz błąd paralaksy ludzkiego oka udowodniliśmy tezę iż nasza "połówka" jest zawarta na przedziale <1/2H,H> w naszym konkretnym badanym przypadku <6.75cm, 9,5cm>

Uwagi

Dysponując aparatem matematycznym a konkretnie rachunkiem całkowym udowodniliśmy słuszność i prawdziwość tezy. Przedstawiona teoria dla samej matematyki i nauk pokrewnych nie jest ważna i istotna, lecz ma duże znaczenie społeczne. Bardzo dobrze sprawdza się tam gdzie w określonej przestrzeni i w określonym czasie znajduje się wiele osób w celu zamierzonej konsumpcji. Należy brać pod uwagę, że teoria jest prawdziwa dla kieliszków w kształcie paraboloidy obrotowej lub stożka (Kieliszki o tworzącej nachylonej pod kątem 0-30 stopni względem osi symetrii najlepiej nadają się do spożywania płynów). Dla kieliszków typowo cylindrycznych traci sens.

Teoria Stożka

Autor: user:Pikusx

Simkoza - groźna choroba

Simkoza- jest to bardzo niebezpieczna choroba psychiczna. Objawia się powtarzaniem bez żadnego powodu słów: "kupa", "matka cie bije" ,itd. Pierwszy przypadek zaobserwowano w 2002r w Polsce. Choroba ta jest niewyleczalna.