Wikipedia:Ilustracja na medal - propozycje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PInM, WP:PGnM

NoWikimedal3.png

Propozycje ilustracji na medal na Wikipedii

Na tej stronie można głosować nad przyznawaniem, bądź odbieraniem medali ilustracjom. Głosowanie trwa 21 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej.

Jeśli chcesz nominować nową ilustrację, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

W latach 2004–2010 nazwa strony brzmiała Grafika na medal. 1 marca 2010 przemianowano ją na Ilustrację na medal.

Wyróżniona zawartość Wikipedii:

Jak stworzyć: doskonały artykuł, ilustrację na medal, listę na medal, grupę artykułów.

Porównanie wyróżnień artykułów.

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Zasady[edytuj | edytuj kod]

Przyznawanie medalu[edytuj | edytuj kod]

Ilustracje na medal muszą spełniać wszystkie warunki, nominacje muszą spełniać punkt 1. – nie spełniające go zostaną usunięte. Jeśli nominacja nie spełnia któregoś z punktów 2-7, należy dokonać stosownych poprawek w ciągu 3 dni od nominowania, w przeciwnym razie nominacja zostanie usunięta z głosowania.

 1. Źródło: Pod uwagę brane będą jedynie prace stworzone przez wikipedystów aktywnych na polskiej Wikipedii. Nie zgłaszamy zdjęć znalezionych w Internecie, innych Wikipediach, starych książkach itd.
 2. Commons: Nominowana ilustracja musi znajdować się na Wikimedia Commons (jeśli nie wiesz, jak ją tam umieścić, zajrzyj do poradnika).
 3. Licencja i status prawny: muszą być w pełni zgodne z zasadami opisanymi na stronie Commons:Nadawanie licencji.
 4. Opis: musi być w pełni zgodny z zasadami przyjętymi w Wikimedia Commons; podstawowy opis powinien być dostępny w języku polskim; dodatkowe informacje (czas i miejsce wykonania zdjęcia, parametry itp.), podobnie jak dane EXIF z aparatów cyfrowych, nie są wymagane, ale mile widziane.
 5. Użycie: Ilustracja powinna być użyta w jakimś artykule w polskiej Wikipedii
 6. Nominowanie: Nominować może każdy (również swoją ilustrację!). Nominujący pracę innego autora winien powiadomić go o nominacji. Nominacje dodajemy na dole strony.
 7. Zasady głosowania: Głosowanie trwa trzy tygodnie. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum nieusuniętych 100 edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Ilustracja otrzymuje medal, jeśli uzyska co najmniej 8 głosów za i jeśli głosy za będą stanowiły co najmniej 80% wszystkich głosów.
  Ilustracja, która po 5 dobach od momentu nominacji nie ma żadnego głosu poparcia (głosy nominującego i autora nie liczą się), zostaje usunięta z listy kandydatów.
  Jeżeli po upływie 14 dni głosowania ilustracja otrzymała co najmniej 12 głosów za i żadnego przeciw, głosowanie jest kończone, a ilustracja otrzymuje medal.
 8. Kryteria oceny: W celu zapewnienia możliwie wysokiego poziomu prac, zarówno przed nominowaniem ilustracji, jak i oddaniem głosu, należy zapoznać się z kryteriami, jakie powinny spełniać ilustracje na medal.
  Jeśli nie jesteś pewien co do jakości swojej ilustracji, możesz zgłosić ją wcześniej na Commons:Kandydatury do grafik wysokiej jakości.
 9. Wycofanie nominacji: W każdej chwili trwania głosowania nominujący ilustrację ma prawo ją wycofać bez podania przyczyny swojej decyzji.
 10. Warianty ilustracji: W każdej chwili trwania głosowania nominujący ma prawo poddać pod głosowanie inne warianty tej samej ilustracji. Każdy z wariantów poddawany jest odrębnej ocenie, jednak w granicach czasu określonych przez pierwszą nominację. Ocena wariantów ilustracji opiera się na zasadach ogólnych wyrażonych w pkt. 8. W przypadku spełnienia wymogów przyznania wyróżnienia przez kilka wariantów, medal przyznawany jest tej ilustracji, która otrzyma więcej głosów poparcia netto (głosy za minus głosy przeciw). Jeżeli to kryterium okaże się być niewystarczające, wówczas decydująca jest liczba głosów popierających. Ostatecznym rozwiązaniem wyniku ex aequo jest decyzja nominującego ilustrację.

Po zakończeniu głosowania należy usunąć podstronę ze strony propozycji, a w przypadku przyznania medalu dodać ilustrację do galerii oraz do kolejki wyświetlania na stronie głównej (szczegółowa procedura).

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Odbieranie medalu[edytuj | edytuj kod]

 1. Zgłaszanie: Zgłaszać może każdy. Zgłaszający powinien podać uzasadnienie wraz z odnośnikiem do archiwalnej strony z głosowaniem nad przyznaniem ilustracji medalu oraz powiadomić autora o zgłoszeniu. Zgłoszenia dodajemy na dole strony.
 2. Zasady głosowania: głosowanie trwa trzy tygodnie. Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Grafice zostaje odebrany medal, jeśli za odebraniem medalu będzie co najmniej 8 głosów i jeśli będzie to co najmniej 80% wszystkich głosów.
 3. Kryteria oceny: W celu zapewnienia możliwie wysokiego poziomu prac, zarówno przed zgłoszeniem ilustracji, jak i oddaniem głosu, należy zapoznać się z kryteriami, jakie powinny spełniać ilustracje na medal.

Po zakończeniu głosowania należy zarchiwizować dyskusję, a w przypadku odebrania medalu usunąć ilustrację z galerii i kolejki wyświetlania na stronie głównej oraz na stronie ilustracji zamienić szablon {{Ilustracja medalowa}} na {{Ilustracji odebrano medal}}.

Instrukcja obsługi[edytuj | edytuj kod]

 • Stwórz nową podstronę z nazwą nawiązującą do nazwy ilustracji. Nazwę nowej podstrony wpisz poniżej po ukośniku poniżej i kliknij „Utwórz nową podstronę”.


 • i w sekcji „Głosowania” strony Wikipedia:Ilustracja na medal - propozycje (czyli tej, na której teraz jesteś) wstaw link do nowo utworzonej podstrony, w formacie {{Wikipedia:Ilustracja na medal - propozycje/Nazwa podstrony}} (lub krócej {{/Nazwa podstrony}}). Czyli po zapisaniu podstrony, skopiuj jej tytuł, kliknij tu i wklej z klamrami {{ }}.

Głosowania[edytuj | edytuj kod]

ESC2013 - Ukraine 09 (Edited version).jpg[edytuj | edytuj kod]

Złata Ohnewycz z Ukrainy wykonująca piosenkę Gravity w pierwszej próbie generalnej podczas pierwszego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2013
Głosowanie trwa jeszcze 20 dni 23 godz. 58 min 59 s odśwież
Rozpoczęcie: 1 października 2014 14:03:41 Zakończenie: 22 października 2014 14:03:41
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:


Kościół św. Marii Magdaleny w Łężycach[edytuj | edytuj kod]

Kościół św. Marii Magdaleny w Łężycach
Głosowanie trwa jeszcze 19 dni 20 godz. 40 min 58 s odśwież
Rozpoczęcie: 30 września 2014 10:45:40 Zakończenie: 21 października 2014 10:45:40
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:


Równia pod Śnieżką[edytuj | edytuj kod]

Równia pod Śnieżką, schronisko „Dom Śląski” i Śnieżka
Głosowanie trwa jeszcze 14 dni 6 godz. 9 min 28 s odśwież
Rozpoczęcie: 24 września 2014 20:14:10 Zakończenie: 15 października 2014 20:14:10
 1. Cathy Richards (dyskusja) 21:42, 27 wrz 2014 (CEST)
 2. Basik07 (dyskusja) 00:04, 28 wrz 2014 (CEST)
 3. AlexKazakhov (Dyskusja) 00:20, 28 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 1. Czonek (dyskusja) 22:58, 24 wrz 2014 (CEST)
 • Dyskusja:
 • Mam prośbę do wszystkich głosujących przeciwko nagrodzeniu tego zdjęcia o merytoryczne uzasadnianie swoich głosów. --Jacek Halicki (dyskusja) 20:14, 24 wrz 2014 (CEST)
 • to nie jest Równia pod Śnieżką, równia jest za plecami fotografa
  Za plecami też, kończy się u podnóża Śnieżki. --Jacek Halicki (dyskusja) 12:42, 28 wrz 2014 (CEST)
  • Czyli jako autor nie wiesz co jest na zdjęciu - wyborne. Pomijam fakt, że na zdjęciu dominują Śnieżka i Dom Śląski i wyjaśnienie odbiorcy dlaczego zdjęcie jest zatytułowane (zresztą nieprawidłowo) Równia pod Śnieżką wymagałoby oddzielnego artykułu Czonek (dyskusja) 12:50, 28 wrz 2014 (CEST)
W haśle Schronisko Górskie „Dom Śląski” jest napisane że: "Schronisko położone jest w Karkonoszach we wschodniej części Równi pod Śnieżką". W związku z tym proszę żebyś przywrócił zdjęcie do hasła. Usuniecie zdjęcia z hasła w trakcie trwania głosowania i nie skreślenie tylko usunięcie informacji o użyciu zdjęcia w haśle bez powiadomienia autora jest kryptowandalizmem. --Jacek Halicki (dyskusja) 13:17, 28 wrz 2014 (CEST)
manipulujesz cytatami, "... na Przełęczy pod Śnieżką" tam jest napisane, stoi jak wół, a to, że "we wschodniej części Równi" służy przybliżeniu położenia Przełęczy. Przełęcz pod Śnieżką nie jest częścią Równi lecz utworem geologicznym, który oddziela Śnieżkę od Równi. Tak, że nie może być żadnej mowy o przywróceniu grafiki do artykułu "Równia pod Śnieżką" Czonek (dyskusja) 23:30, 28 wrz 2014 (CEST)


Pomnik Chrystusa Króla w Małej[edytuj | edytuj kod]

pomnik Chrystusa Króla w Małej
Głosowanie trwa jeszcze 13 dni 9 godz. 11 min 11 s odśwież
Rozpoczęcie: 23 września 2014 23:15:53 Zakończenie: 14 października 2014 23:15:53
 • Autor: Kroton
 • Uwagi: licencja: cc-by-sa-4.0, użycie: Mała
 • Zgłaszający/a: Kroton (dyskusja) 23:15, 23 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy za:
 1. podoba mi się kompozycja! --Pudelek (dyskusja) 22:04, 25 wrz 2014 (CEST)
 2. Czonek (dyskusja) 12:32, 28 wrz 2014 (CEST) bardzo ciekawe zdjęcie i jak najbardziej ency
 3. --Jacek Halicki (dyskusja) 18:29, 28 wrz 2014 (CEST) Po przycięciu jest znacznie lepiej.
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Moim zdaniem główny motyw jest za bardzo przesunięty w prawo. Gdyby przyciąć z lewej strony, tak żeby pomnik był w linii złotego podziału, byłoby znacznie lepiej. Teraz mam wrażenie że zdjęcie przewraca się w prawo. --Jacek Halicki (dyskusja) 00:55, 26 wrz 2014 (CEST)
 • Intrygujący kadr - nie potrafię zdecydować czy "pusta" połowa zdjęcia jest zaletą czy wadą Basik07 (dyskusja) 00:03, 28 wrz 2014 (CEST)
 • Szkoda, że przyciąłeś Czonek (dyskusja) 15:05, 28 wrz 2014 (CEST)
  też tak uważam, ale głos podtrzymuję --Pudelek (dyskusja) 10:16, 29 wrz 2014 (CEST)


Czubajka kania[edytuj | edytuj kod]

Czubajka kania w różnych fazach wzrostu
Głosowanie trwa jeszcze 13 dni 7 godz. 38 min 53 s odśwież
Rozpoczęcie: 23 września 2014 21:43:35 Zakończenie: 14 października 2014 21:43:35
 1. 1bumer dyskusja 10:17, 24 wrz 2014 (CEST)
 2. Czonek (dyskusja) 10:43, 24 wrz 2014 (CEST)
 3. Wulfstan (dyskusja) 20:53, 24 wrz 2014 (CEST) Imho medalowe. O takie zdjęcia chodzi.
 4. --Jacek Halicki (dyskusja) 23:38, 24 wrz 2014 (CEST) Po przycięciu jest znacznie lepiej
 5. Kenraiz (dyskusja) 23:58, 24 wrz 2014 (CEST)
 6. M Z Wojalski (dyskusja) 21:26, 25 wrz 2014 (CEST)
 7. Openbk (dyskusja) 21:30, 25 wrz 2014 (CEST)
 8. Zsuetam (dyskusja) 19:07, 26 wrz 2014 (CEST)
 9. Basik07 (dyskusja) 20:29, 26 wrz 2014 (CEST)
 10. Cathy Richards (dyskusja) 21:59, 27 wrz 2014 (CEST)
 11. AlexKazakhov (Dyskusja) 16:28, 28 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
Minimalnie przyciąłem zdjęcie od góry Chrumps 23:12, 24 wrz 2014 (CEST)


Polichromia na Domu Wagi Miejskiej w Nysie[edytuj | edytuj kod]

Zachowane fragmenty polichromii na ścianie Domu Wagi Miejskiej w Nysie
Głosowanie trwa jeszcze 8 dni 8 godz. 46 min 0 s odśwież
Rozpoczęcie: 18 września 2014 22:50:42 Zakończenie: 9 października 2014 22:50:42
 1. Ablakok (dyskusja) 21:18, 20 wrz 2014 (CEST)
 2. Basik07 (dyskusja) 00:28, 22 wrz 2014 (CEST)
 3. M Z Wojalski (dyskusja) 21:29, 25 wrz 2014 (CEST)
 4. Zsuetam (dyskusja) 08:02, 28 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Mam prośbę do wszystkich głosujących przeciwko nagrodzeniu tego zdjęcia o merytoryczne uzasadnianie swoich głosów. --Jacek Halicki (dyskusja) 22:50, 18 wrz 2014 (CEST)


Stare miasto w Kłodzku nocą[edytuj | edytuj kod]

Stare miasto w Kłodzku nocą
Głosowanie trwa jeszcze 2 dni 10 godz. 37 min 3 s odśwież
Rozpoczęcie: 13 września 2014 00:41:45 Zakończenie: 4 października 2014 00:41:45
 1. Basik07 (dyskusja) 22:20, 13 wrz 2014 (CEST)
 2. Magen (dyskusja) 23:36, 21 wrz 2014 (CEST)
 3. Halavar (dyskusja) 21:19, 22 wrz 2014 (CEST)
 4. M Z Wojalski (dyskusja) 21:30, 25 wrz 2014 (CEST)
 5. teraz Symbol głosu "za" Za --Pudelek (dyskusja) 10:15, 29 wrz 2014 (CEST)
 6. MPK100 (dyskusja) 21:58, 29 wrz 2014 (CEST)
 7. Zsuetam (dyskusja) 10:27, 1 paź 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Mam prośbę do wszystkich głosujących przeciwko nagrodzeniu tego zdjęcia o merytoryczne uzasadnianie swoich głosów. --Jacek Halicki (dyskusja) 00:41, 13 wrz 2014 (CEST)
 • Kilka dni temu załadowałem nową wersję, poprzednia była za ciemna. Proszę żebyście jeszcze raz obejrzeli zdjęcie na pełnym ekranie.--Jacek Halicki (dyskusja) 19:32, 24 wrz 2014 (CEST)
  ja mam wrażenie (i chyba nie tylko wrażenie), że te dwie wieże lecą w prawo... --Pudelek (dyskusja) 01:08, 26 wrz 2014 (CEST)
  Nie wiem dlaczego tak uważasz, do tej pory zawsze miałeś rację, kiedy widziałeś tilt na zdjęciach tutaj, tym razem muszę zaoponować. Poza tym zgłosiłem to zdjęcie do FP na Commons [1], gdzie w ciągu dwóch dni dostało sześć głosów poparcia i nikt nie zauważył pochylenia. --Jacek Halicki (dyskusja) 11:43, 26 wrz 2014 (CEST)
  fakt, że nikt nie zauważył odchylenia nie świadczy o tym, że go nie ma :P spójrz tutaj [2] podtrzymam więc opinię, że nachylenie w prawo jest :) (na tyle jednak minimalne, że nie zagłosuję na nie) --Pudelek (dyskusja) 13:09, 26 wrz 2014 (CEST)
  Rzuć okiem teraz, obróciłem zdjęcie o 0,2 stopnia.--Jacek Halicki (dyskusja) 13:46, 26 wrz 2014 (CEST)
 • Informacja dla niezdecydowanych - dzisiaj zdjęcie otrzymało medal Featured Picture na Commons. --Jacek Halicki (dyskusja) 15:20, 30 wrz 2014 (CEST)


Organy w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 1 dzień 9 godz. 5 min 49 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 września 2014 23:10:31 Zakończenie: 2 października 2014 23:10:31
 1. 1bumer dyskusja 09:36, 12 wrz 2014 (CEST)
 2. Kapsuglan (dyskusja) 15:48, 12 wrz 2014 (CEST)
 3. Ablakok (dyskusja) 22:24, 12 wrz 2014 (CEST)
 4. AlexKazakhov (Dyskusja) 15:39, 13 wrz 2014 (CEST)
 5. Bonvol zostaw wiadomość 17:41, 17 wrz 2014 (CEST)
 6. Zsuetam (dyskusja) 18:21, 24 wrz 2014 (CEST)
 7. Openbk (dyskusja) 21:30, 25 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Mam prośbę do wszystkich głosujących przeciwko nagrodzeniu tego zdjęcia o merytoryczne uzasadnianie swoich głosów.--Jacek Halicki (dyskusja) 23:13, 11 wrz 2014 (CEST)


Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu[edytuj | edytuj kod]

Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu
Głosowanie trwa jeszcze 10 godz. 7 min 28 s odśwież
Rozpoczęcie: 11 września 2014 00:12:10 Zakończenie: 2 października 2014 00:12:10
 1. Kenraiz (dyskusja) 09:31, 11 wrz 2014 (CEST)
 2. AlexKazakhov (Dyskusja) 22:38, 12 wrz 2014 (CEST)
 3. Basik07 (dyskusja) 22:19, 13 wrz 2014 (CEST)
 4. Halavar (dyskusja) 12:00, 15 wrz 2014 (CEST)
 5. Zsuetam (dyskusja) 13:08, 21 wrz 2014 (CEST)
 6. Pudelek (dyskusja) 13:33, 21 wrz 2014 (CEST)
 7. Magen (dyskusja) 23:36, 21 wrz 2014 (CEST)
 8. The Orbwiki107 (dyskusja) 00:12, 22 wrz 2014 (CEST)
 9. Jacmu (dyskusja) 07:45, 23 wrz 2014 (CEST)
 10. Chrumps 10:23, 24 wrz 2014 (CEST)
 11. M Z Wojalski (dyskusja) 21:32, 25 wrz 2014 (CEST)
 12. Openbk (dyskusja) 21:40, 25 wrz 2014 (CEST)
 13. Cathy Richards (dyskusja) 22:00, 27 wrz 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Mam prośbę do wszystkich głosujących przeciwko nagrodzeniu tego zdjęcia o merytoryczne uzasadnianie swoich głosów. --Jacek Halicki (dyskusja) 00:12, 11 wrz 2014 (CEST)
 • Efektowne i nawet ta papuga zasłaniająca wieżę tak bardzo nie przeszkadza. Pięknie prezentują się drzewa, choć szkoda trochę prawej strony, strasznie zacienionej (zdaję sobie sprawę, że kontrast musiał być okrutny). Jedyne co można by chyba poprawić to lekko przyciąć od dołu trawnik, bo trochę przytłacza swym ogromem, a to nie on tu jest najważniejszy (po obu bokach małe ucięcie dla zachowania proporcji też szkody nie spowoduje) Kenraiz (dyskusja) 09:31, 11 wrz 2014 (CEST)
Wyretuszowałem tego ptaka, wcześniej go nie widziałem, thx za uwagę. Trawnik też przyciąłem.--Jacek Halicki (dyskusja) 11:38, 11 wrz 2014 (CEST)
 • Informacja dla niezdecydowanych - dzisiaj zdjęcie otrzymało medal Featured Picture na Commons. --Jacek Halicki (dyskusja) 01:58, 21 wrz 2014 (CEST)


Odbieranie medalu[edytuj | edytuj kod]