Wikipedia:Zmiana nazwy użytkownika

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PZNU, WP:RENAME

Polska Ta strona służy do składania wniosków o zmianę nazwy użytkownika na taką, która jeszcze nie została zarejestrowana. Jeśli chcesz przejąć nazwę już istniejącego konta, złóż wniosek na stronie Przejmowanie nazwy użytkownika. Zgłoszenia dotyczące nazwy użytkownika w repozytorium mediów Wikimedia Commons należy umieszczać na stronie commons:Commons:Changing username.
Wielka Brytania Requests to "usurp" an existing username should be made at Przejmowanie nazwy użytkownika.

Crystal Clear app kthememgr.png Archiwum: 200620072008200920102011201220132014

Instrukcja

  • Nowa nazwa powinna być zgodna z zasadami i wolna (przez nikogo nieużywana). Nie należy zakładać konta o nowej nazwie.
  • Przed złożeniem wniosku należy się zalogować – ze względów bezpieczeństwa prośby o zmianę nazwy dokonane z IP są nieważne.
  • O zmianie nazwy, bądź odmowie jej zmiany, decydują biurokraci. Obecnie nie ma zasad dotyczących procesu decyzyjnego, biurokraci kierują się więc własnym osądem, biorąc pod uwagę m.in. dotychczasowe zachowanie wnioskującego w Wikipedii. Zmiana dokonywana jest przez biurokratę poprzez stronę Zmiana nazwy użytkownika i widoczna na stronie Zmiany nazw użytkowników.
  • Po złożeniu wniosku o zmianę nazwy użytkownika, obserwuj wniosek będąc niezalogowanym. Po zmianie zaloguj się pod nową nazwą. W wyniku zmiany nazwy, konto pod starą nazwą przestaje istnieć i próba zalogowania lub przejście między projektami Wikipedia w przypadku istnienia konta uniwersalnego, spowoduje ponowne utworzenie konta pod starą nazwą.
  • Jeśli Twoje konto ma więcej niż kilka tysięcy edycji odczekaj przynajmniej ok. 3h od zmiany nazwy zanim się zalogujesz na nową nazwę, jednocześnie pamiętając by nie logować się pod starą nazwą.
  • Zmiana nazwy konta będzie wykonywana raz dla danego użytkownika, o ile nie zaistnieją jakieś nietypowe okoliczności. Nie należy oczekiwać, że co roku zmieniana będzie np. obecna w nazwie użytkownika liczba oznaczająca jego wiek. Dlatego też radzimy się dobrze zastanowić przed zgłoszeniem.Prośby (Requests)[edytuj | edytuj kod]

smartsolutions konstrukcje stalowe → smartsolutions[edytuj | edytuj kod]

Status: nowe zgłoszenie
ZMIANA NAZWY UŻYTKOWNIKA

Jan Borowski → Ślimaczek[edytuj | edytuj kod]

Status: wykonane
ZMIANA NAZWY UŻYTKOWNIKA

Adamsapeta → Adam Sapeta[edytuj | edytuj kod]

Status: wykonane
ZMIANA NAZWY UŻYTKOWNIKA