Wikipedia:Propozycje do List na medal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PLnM

Propozycje List na medal na Wikipedii

Propozycja LnM-2 ciemne.svg

Ta strona służy do przedstawiania wartościowych stron jako kandydatur do umieszczenia na stronie Listy na medal. Dyskusja trwa 30 dni zgodnie z zasadami opisanymi w sekcji poniżej. Jeśli chcesz nominować nowy artykuł, przejdź do sekcji Instrukcja obsługi.

Wyróżniona zawartość Wikipedii:

Jak stworzyć: doskonały artykuł, ilustrację na medal, listę na medal, grupę artykułów.

Porównanie wyróżnień artykułów.

Koordynacja: Wikiprojekt:Wyróżniona zawartość Wikipedii

Regulamin[edytuj | edytuj kod]

 1. Zgłosić listę do nominacji może każdy zalogowany użytkownik, edytujący co najmniej od miesiąca i mający na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej
 2. Listy oceniane są przez 30 dób
 3. Lista dostaje medal po miesiącu gdy:
  1. oceni ją pozytywnie minimum trzech zalogowanych wikipedystów (wymagania jak przy zgłaszaniu), nie licząc zgłaszającego (głosy pacynek są nieważne)
  2. nie pojawią się wobec listy poważne zastrzeżenia, chyba że przed zakończeniem głosowania zostaną one naprawione
 4. Od oceniających wymaga się rzetelnego przestudiowania całego artykułu
 5. Od oceniających hasło negatywnie wymaga się dokładnego, merytorycznego uzasadnienia swojego wyboru, w przypadku zastrzeżeń technicznych (pozamerytorycznych) należy powołać się na obowiązujące zasady i/lub zalecenia Wikipedii
 6. Hasła bez wymaganego poparcia lub z poważnymi zastrzeżeniami są po miesiącu przenoszone do kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.
 7. Każde hasło z Archiwum można poddać ponownej ocenie, gdy zgłoszone zastrzeżenia zostaną naprawione
 8. Wszystkie zdjęcia powinny znajdować się na serwerze Commons

Przy zgłaszaniu istotne jest podanie, kto zgłasza i kiedy. Zgłoszenia anonimowe są automatycznie usuwane. Przed zgłoszeniem listy warto się zapoznać z tekstem „Pomoc:Jak napisać listę na medal”, w którym napisano w skrócie, czego oczekujemy od zgłaszanego tu artykułu. Oprócz tego radzimy przed umieszczeniem tu artykułu dostosować go do wszystkich Zasad i zaleceń edycyjnych przyjętych w Wikipedii, szczególnie zasad tworzenia list.

Liczą się głosy wikipedystów spełniających kryterium stażowe, tj. zalogowanych po raz pierwszy minimum 1 miesiąc przed głosowaniem i mających na swym koncie od czasu pierwszego logowania minimum 100 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Głosy oddane po terminie oraz głosy użytkowników niespełniających kryterium stażowego i tzw. pacynek nie są liczone. Rezultaty głosowań i dyskusji rozpatrywane są przez opiekunów projektu.

Po upływie wyznaczonego czasu, informacja o dyskusji jest umieszczana w dyskusji artykułu oraz przydzielana jest jej jedna z podkategorii w kategorii Głosowania nad Listami na medal - archiwum.

Opiekunowie[edytuj | edytuj kod]

Instrukcja obsługi[edytuj | edytuj kod]

 • W haśle, które chcesz nominować wstaw szablon {{Lista}}
 • Za pomocą poniższego formularza twórz nową podstronę. Nazwę artykułu wpisz poniżej po ukośniku.


 • Na tej stronie wstaw na samej górze sekcji „Bez zastrzeżeń lub naprawiane” link do nowo utworzonej strony, w formacie {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa}}
 • Nie zapomnij o poinformowaniu głównego autora bądź autorów artykułu o propozycji przyznania medalu stworzonemu przez niego artykułowi.
Uwaga! 
Jeśli zgłaszamy artykuł, który już raz był głosowany tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_2}} a w samym zgłoszeniu podajemy link do poprzedniego oraz wyjaśniamy co się w haśle zmieniło od ostatniego głosowania. Gdy zgłaszamy po raz trzeci tworzymy nowe głosowanie wg schematu: {{Wikipedia:Propozycje do List na medal/Nazwa_3}} itd w kolejnych ew. zgłoszeniach.
 • Po zakończonym pozytywnie głosowaniu, należy dodać szablon {{Medalista}} w przestrzeni głównej artykułu.

Bez zastrzeżeń lub naprawiane[edytuj | edytuj kod]

ODŚWIEŻ

Zabytkowe cerkwie w diecezji lubelsko-chełmskiej[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 25 dni 22 godz. 3 min 35 s odśwież
Rozpoczęcie: 17 października 2014 14:21:15 Zakończenie: 16 listopada 2014 14:21:15


Uzasadnienie: Wykaz zabytkowych świątyń prawosławnych w diecezji obejmującej obszar, gdzie kiedyś było ich nieporównywalnie więcej. Na większe zmiany w treści w najbliższym czasie raczej się nie zanosi. Lista jest kompletna i odpowiednio sformatowana. Loraine (dyskusja) 14:21, 17 paź 2014 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 • Nazwy cerkwi w pierwszej kolumnie powinny być chyba zapisane od wielkiej litery – we wszystkich kolumnach teksty zaczynane są wielką literą, więc tym bardziej w pierwszej tak być powinno. Poza tym w ostatniej kolumnie każdego wiersza zdania kończą się kropką. Kenraiz (dyskusja) 16:01, 17 paź 2014 (CEST)
Poprawione. Loraine (dyskusja) 15:22, 18 paź 2014 (CEST)

Lista zdobywców punktów w Formule 1[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 17 dni 16 godz. 19 min 15 s odśwież
Rozpoczęcie: 9 października 2014 08:36:55 Zakończenie: 8 listopada 2014 08:36:55


Uzasadnienie:
• Lista jest kompletna i uporządkowana.
• Lista zawiera wyczerpujące dane na temat zdobytych punktów, nie tylko widniejących w oficjalnych statystykach, lecz również (bardziej miarodajnych) po przeliczeniu na dwa jednolite systemy punktacji - w kolumnach z możliwością sortowania.
• Tabela utworzona w konwencji innych wyróżnionych list z dziedziny Formuły 1 (np. Lista zwycięzców Grand Prix Formuły 1).
• 57 uwag w formie przypisów przedstawia szczególne przypadki przydziału punktów.
• Nie jest przedmiotem wojen edycyjnych.
Kps2493 (dyskusja) 08:36, 9 paź 2014 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Moje zdanie znasz. Od początku byłem zachwycony, więc tu Yurek88 (vitalap) 00:25, 14 paź 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja:
 1. Występują problemy z sortowaniem. Basshuntersw (dyskusja) 17:05, 9 paź 2014 (CEST)
Poprawiono Kps2493 (dyskusja) 18:10, 9 paź 2014 (CEST)
 1. Może warto utworzyć listę wg zespołów, silników i opon, tak jak w pozostałych listach? Basshuntersw (dyskusja) 18:55, 9 paź 2014 (CEST)
Warto i listy takie zostaną utworzone. Jednak już teraz artykuł zawiera bardzo dużo odwołań do szablonów i widoczny jest nieco dłuższy czas zapisu edycji, niż w przypadku innych artykułów. Dodanie kolejnych, dużych sekcji może spowodować przekroczenie wielkości szablonów i znacznie wydłużyć czas ładowania strony. Dlatego bardziej praktyczne będzie chyba utworzenie nowych artykułów, a w artykule, o którym mowa, umieszczenie sekcji zawierających jedynie odwołania do tych artykułów.Kps2493 (dyskusja) 19:55, 9 paź 2014 (CEST)
 1. "Najbardziej znanym Grand Prix jest Grand Prix Monako, odbywające się w Monte Carlo[2]." – wg kogo? Basshuntersw (dyskusja) 06:41, 14 paź 2014 (CEST)
Nie bez kozery został tu podany przypis do strony fia, który niestety wygasł, ale dodałem link do tego tekstu na innej stronie. Zwracam uwagę na zdanie w 4 akapicie: „the world's most famous motor race, the Monaco Grand Prix”.
Zawsze można podać link do archiwum, co tez zrobiłem. Nie jestem wstanie teraz tego potwierdzić, ale może chodzić o to, i cos w tym stylu może być w artykule: "FIA Academy uznała Grand Prix Monako za (...) przyznając jej nagrodę (...). Basshuntersw (dyskusja) 23:04, 14 paź 2014 (CEST)
Po dokładnym przeczytaniu tekstu, proponuję zmianę na takie zdanie: „Organizowane od 1911 roku w Monte Carlo Grand Prix Monako jest powszechnie uważane za najbardziej znane i prestiżowe Grand Prix. Opinię tą potwierdziła Akademia FIA, przyznając księciu Monako, Rainierowi III Grimaldi złoty medal sportów samochodowych.” Co do linku FIA Academy, to nie udało mi się znaleźć żadnych informacji o takowej organizacji. Inne wersje wikipedii też milczą, dlatego, w swoim zdaniu umieściłem "Akademia FIA".Kps2493 (dyskusja) 23:48, 14 paź 2014 (CEST)
 1. "które odbywają się na przeznaczonych do tego celu torach wyścigowych, a czasem na zamkniętych ulicach miast" – przydałby się link na wzór en:Street circuit. Basshuntersw (dyskusja) 06:41, 14 paź 2014 (CEST)
 2. "Przez 64 sezony Formuły 1 system punktacji był wielokrotnie zmieniany. W oficjalnych statystykach Formuły 1 widnieją punkty zdobywane przez kierowców według systemu stosowanego w sezonach, w których brali udział w wyścigach." – można dodać kiedy były punkty za NO lub PP (nie przypominam sobie, a może jednak?), dawniej było też tak, że wybierano najlepsze wyścigi, i tylko tych wyścigów liczono punkty. Teraz podwójne punkty. Basshuntersw (dyskusja) 06:41, 14 paź 2014 (CEST)
Oczywiście można skonkretyzować opis, ale ma on pełnić rolę wyjaśniającą rolę kolumn w tabeli, a nie informować o poszczególnych systemach punktacji. Proponuję wrzucić jako linki-uwagę odnośnik do artykułu Lista systemów punktacji Formuły 1, gdzie jest zawarta wyczerpująca informacja o systemach punktacji. Poza tym punkty za NO (za PP nigdy nie były przyznawane) oraz odrzucone punkty już są zawarte w oficjalnych statystykahKps2493 (dyskusja) 00:05, 15 paź 2014 (CEST)
 1. "Fédération Internationale de l’Automobile (FIA), Formuła 1 (w skrócie F1)" – można by ujednolicić? Analogiczna sytuacja. Basshuntersw (dyskusja) 06:41, 14 paź 2014 (CEST)
Ujednolicić skróty - dobrze rozumiem? Jeśli tak, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, to podanie oficjalnej zazwy „FIA Formula One World Championship”, bo zawarcie w jednym nawiasie „FIA F1” wygląda dla mnie nie ciekawie.Kps2493 (dyskusja) 00:05, 15 paź 2014 (CEST)
W drugim jest "w skrócie", pierwszy sam skrót. Basshuntersw (dyskusja) 06:34, 15 paź 2014 (CEST)

Politechniki w Polsce[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 9 dni 6 godz. 57 min 49 s odśwież
Rozpoczęcie: 30 września 2014 23:15:29 Zakończenie: 30 października 2014 23:15:29


Uzasadnienie:
• Lista jest kompletna i uporządkowana w formie tabeli z ilustracjami.
• Nie jest przedmiotem wojen edycyjnych.
Superjurek (dyskusja) 23:15, 30 wrz 2014 (CEST)

 • Głosy za:
 • Głosy przeciw:
 1. Ta lista nie ma wstępu ani definicji, Marycha80 (quaere) 20:01, 11 paź 2014 (CEST)
 • Dyskusja:
  • W liście brakuje definicji oraz źródeł. Openbk (dyskusja) 18:44, 4 paź 2014 (CEST)
  • To powinno być chyba pod hasłem Wyższe uczelnie techniczne... Generalnie jw. – potrzeba definicji. Uczelnie techniczne odpowiadające politechnikom powinny mieć co najmniej 4 dyscypliny techniczne z uprawnieniami do nadawania doktoratów. Kenraiz (dyskusja) 20:06, 4 paź 2014 (CEST)
  • Moje pytanie - jakie wybrano kryterium uszeregowania uczelni w takiej, a nie innej kolejności? Czy lista jest uporządkowana alfabetycznie, czy według roku założenia, a może według liczby studentów? Pozdrawiam. --Arewicz@ 23:02, 19 paź 2014 (CEST)
  • Och, no ja mowa o kryterium, to nie ma przede wszystkim podania źródła, skąd by było wiadomo, że to są wszystkie politechniki w Polsce, a więc nie ma źródła do wyboru tych, a nie innych politechnik. Marycha80 (quaere) 01:19, 20 paź 2014 (CEST)

Poczet papieży[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 8 dni 5 godz. 5 min 7 s odśwież
Rozpoczęcie: 29 września 2014 21:22:47 Zakończenie: 29 października 2014 21:22:47


Uzasadnienie:
• Lista jest kompletna i uporządkowana w formie tabeli z ilustracjami.
• Nie jest przedmiotem wojen edycyjnych.
• Podzielona jest na przedziały czasowe w postaci osobnych sekcji.
• Informacje są poparte aż 26 przypisami i dwoma publikacjami specjalistycznymi.
Superjurek (dyskusja) 21:22, 29 wrz 2014 (CEST)

 • Głosy za:
 1. X-domin (dyskusja) 00:52, 10 paź 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 1. Brak wstępu historycznego opisującego, kim jest papież i jak to się w ogóle zaczęło. Nie ma nawet słowa o jego znaczeniu. Za mało przypisów (i przypisy są głównie adnotacyjne, a nie bibliograficzne). Marycha80 (quaere) 20:06, 11 paź 2014 (CEST)
 • Dyskusja:
 • Tylko 26 przypisow, w tym z połowa rzeczowych, a nie bibliograficznych, tylko 2 publikacje specjalistyzne = art nieweryfikowalny. Mpn (dyskusja) 07:28, 6 paź 2014 (CEST)
 • Po polsku pisze się Rzym (Włochy), a Rzym, Włochy to zapis typowo anglosaski. Nie mówiąc już o tym, że w naszej kulturze (w odróżnieniu od St.Zj., gdzie się podaje nawet New York, New York) w ogóle nie podaje się, gdzie jest Rzym, nie ma takiego zwczaju. Laforgue (niam) 20:13, 11 paź 2014 (CEST)
 • Do powyższej uwagi dodałabym jeszcze spostrzeżenie, że w przypadku wielu z tych osób (ot, chociażby pierwszego z brzegu Linusa) nie można mówić, że urodziły się we Włoszech. Mkw98 (dyskusja) 17:25, 13 paź 2014 (CEST)

Z poważnymi zastrzeżeniami lub przedłużone[edytuj | edytuj kod]

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg indywidualny kobiet[edytuj | edytuj kod]

Głosowanie trwa jeszcze 13 dni 1 godz. 42 min 22 s odśwież
Rozpoczęcie: 4 września 2014 18:00:02 Zakończenie: 3 listopada 2014 17:00:02


Uzasadnienie: Kolejny artykuł z serii konkurencji biathlonowych na ZIO 2006. Po biegach: masowym, pościgowym, sprincie i sztafecie kobiet przyszedł czas na bieg indywidualny. MATEUSZ.NS dyskusja 18:00, 4 wrz 2014 (CEST)

 • Głosy za:
 1. Jaroz86 (dyskusja) 23:27, 7 wrz 2014 (CEST) teraz czekam na mężczyzn:) Jeszcze wygrasz MWA!
 2. Kobrabones (dyskusja) 01:19, 3 paź 2014 (CEST)
 • Głosy przeciw:
 • Dyskusja: