Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wioślarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Rowing pictogram.svg
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w standardowym czasie chińskim (UTC+8)

Czwórka podwójna mężczyzn: złoci medaliści
Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 10 sierpnia 2008 16:50-17:20 Eliminacje
Wtorek, 12 sierpnia 2008 17:00-17:10 Repasaże
Piątek, 15 sierpnia 2008 16:30-16:50 Półfinały A/B
Sobota, 16 sierpnia 2008 15:10-15:20 Finał B
Niedziela, 17 sierpnia 2008 16:50-17:00 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Polska
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Włochy
Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
 Francja
Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christopher Morgan
James McRae
Brendan Long
Daniel Noonan
 Australia 5:36,20 PA/B
2 Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
 Włochy 5:36,42 PA/B
3 Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
Igor Sałow
Nikołaj Spiniew
 Rosja 5:39,18 PA/B
4 Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
 Estonia 5:42,22 R
5 Petr Vitásek
Milan Doleček
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 6:00,98 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:38,76 PA/B
2 Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
 Francja 5:41,75 PA/B
3 Kirył Lemiaszkiewicz
Alaksandr Nowikau
Paweł Szurmiej
Walery Radziewicz
 Białoruś 5:43,73 PA/B
4 Yuleidys Cascaret
Janier Concepcion
Angel Fournier
Yoennis Hernández
 Kuba 5:44,68 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
 Ukraina 5:40,11 PA/B
2 Stephan Krüger
René Bertram
Hans Gruhne
Christian Schreiber
 Niemcy 5:43,48 PA/B
3 Matt Hughes
Sam Stitt
Jamie Schroeder
Scott Gault
 Stany Zjednoczone 5:45,77 PA/B
4 Janez Zupanc
Jernej Jurše
Janez Jurše
Gašper Fistravec
 Słowenia 5:57,02 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
 Estonia 6:01,46 PA/B
2 Yuleidys Cascaret
Janier Concepcion
Angel Fournier
Yoennis Hernández
 Kuba 6:03,56 PA/B
3 Petr Vitásek
Milan Doleček
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 6:04,95 PA/B
4 Janez Zupanc
Jernej Jurše
Janez Jurše
Gašper Fistravec
 Słowenia 6:12,64

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4.. → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:51,29 FA
2 Christopher Morgan
James McRae
Brendan Long
Daniel Noonan
 Australia 5:52,93 FA
3 Stephan Krüger
René Bertram
Hans Gruhne
Christian Schreiber
 Niemcy 5:53,56 FA
4 Petr Vitásek
Milan Doleček
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 5:56,38 FB
5 Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
Igor Sałow
Nikołaj Spiniew
 Rosja 5:59,56 FB
6 Kirył Lemiaszkiewicz
Alaksandr Nowikau
Paweł Szurmiej
Walery Radziewicz
 Białoruś 6:06,80 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
 Włochy 5:51,20 FA
2 Matt Hughes
Sam Stitt
Jamie Schroeder
Scott Gault
 Stany Zjednoczone 5:52,81 FA
3 Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
 Francja 5:53,04 FA
4 Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
 Estonia 5:54,57 FB
5 Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
 Ukraina 6:03,71 FB
6 Yuleidys Cascaret
Janier Concepcion
Angel Fournier
Yoennis Hernández
 Kuba 6:04,99 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
Igor Sałow
Nikołaj Spiniew
 Rosja 5:46,17
2 Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
 Ukraina 5:47,89
3 Kaspar Taimsoo
Vladimir Latin
Igor Kuzmin
Allar Raja
 Estonia 5:48,12
4 Petr Vitásek
Milan Doleček
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 5:50,07
5 Kirył Lemiaszkiewicz
Alaksandr Nowikau
Paweł Szurmiej
Walery Radziewicz
 Białoruś 5:50,74
6 Yuleidys Cascaret
Janier Concepcion
Angel Fournier
Yoennis Hernández
 Kuba 5:52,66

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:41,33
Silver medal icon.svg Luca Agamennoni
Simone Venier
Rossano Galtarossa
Simone Raineri
 Włochy 5:43,57
Bronze medal icon.svg Jonathan Coeffic
Pierre-Jean Peltier
Julien Bahain
Cédric Berrest
 Francja 5:44,34
4 Christopher Morgan
James McRae
Brendan Long
Daniel Noonan
 Australia 5:44,68
5 Matt Hughes
Sam Stitt
Jamie Schroeder
Scott Gault
 Stany Zjednoczone 5:47,64
6 Stephan Krüger
René Bertram
Hans Gruhne
Christian Schreiber
 Niemcy 5:50,96