World of Warcraft: The Board Game

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Information icon.svg Zobacz też: Warcraft: The Boardgame.
World of Warcraft: The Board Game
Autor Christian T. Petersen
Liczba graczy 2 − 6
Zalecenia wiekowe 12+
Czas gry około 180 minut

World of Warcraft: The Board Game to gra planszowa na bazie gry komputerowej World of Warcraft. Zaprojektowana przez Christiana T. Petersena.

World of Warcraft: the Board game jest grą przygodową, gdzie gracze rywalizują ze sobą w celu osiągnięcia wyznaczonego celu. Każdy z graczy wybiera na początku gry stronę, którą chce grać – tym samym gracze dzielą się na 2 zwalczające się obozy występujące także w innych grach z serii Warcraft – Sojusz i Hordę.

W grze zastosowano ciekawy system questów, czyli zadań do wykonania przez graczy. Co ważne, można je wykonywać wspólnie, np. razem stając do walki z potworami. Questy są podzielone na 4 grupy według stopnia ich trudności (szare, zielone, żółte i czerwone). Na początku gry drużyny losują po 4 najłatwiejsze zadania (szare) i jedno zielone. Kolejne zadania są losowane po wykonaniu dowolnego z aktywnych questów (drużyna decyduje, jakiego koloru zadanie wylosować).

Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która pokona Overlorda – końcowego przeciwnika wylosowanego na początku gry (z puli 3 dostępnych). Jeżeli żadna z drużyn nie zdąży zrobić tego w ciągu 30 kolejek, następuje końcowa walka, w której biorą udział postacie z obu stron i zwycięzcą zostaje ta strona, która wygra bitwę.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]