Your Cheatin' Heart

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

"Your Cheatin' Heart" – napisana i nagrana przez muzyka country Hanka Williamsa w 1952 roku, jednak wydana w 1953 roku po jego śmierci. Wymieniana jest często jako jedna z jego najlepszych piosenek, a także jedna z najlepszych piosenek w muzyce country.

Własne wersje piosenki nagrało bardzo wielu artystów, w tym m.in.: Ray Charles, Van Morrison, Patsy Cline, Elvis Presley i Louis Armstrong. "Your Cheatin' Heart" największym hitem stała się w wykonaniu Joni James; jej wersja uplasowała się na miejscu #2 Billboard Hot 100 w 1953 roku. Sukces komercyjny w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii ze swoim wykonaniem utworu odniósł Ray Charles w 1962 roku. Amerykański piosenkarz folkowy Don McLean wydał własną wersję piosenki w 1978 roku na albumie Chain Lightning. Jego wykonanie w 1983 roku zdobyło nagrodę Grammy.

W 1996 roku "Your Cheatin' Heart" wykorzystana została w reklamie napoju gazowanego Pepsi, po raz pierwszy wyświetlonej podczas Super Bowl XXX.

W 2003 roku Country Music Television umieściła piosenkę na miejscu #5 listy 100 największych piosenek w muzyce country.

W 2004 roku magazyn muzyczny Rolling Stone umieścił "Your Cheatin' Heart" na miejscu #213 listy 500 albumów wszech czasów.