Łukasz Grass

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łukasz Grass
Data i miejsce urodzenia 20 lutego 1976
Resko
Zawód, zajęcie dziennikarz
Narodowość  Polska
Strona internetowa

Łukasz Grass (ur. 20 lutego 1976 w Resku) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Redaktor naczelny Business Insider Polska[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Łobzie i AWF w Poznaniu.

Współzałożyciel i redaktor naczelny Akademii Triathlonu, największego w Polsce portalu internetowego dla amatorów, trenujących tę dyscyplinę sportu. Sam również jest triathlonistą, startującym głównie na dystansach Ironman 70.3 (2km pływania, 90km jazdy rowerem i 21km biegu) oraz Ironman (prawie 4km pływania, 180km jazdy rowerem i 42km biegu)[potrzebny przypis].

Jest dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracował w Radiu Plus, Radiu Tok FM, jako zastępca redaktor naczelnej Ewy Wanat, szef informacji, prowadzący „Poranek Tok FM”, Był też związany z TVN24, prowadził magazyn „Polska i Świat” – z Anną Kalczyńską oraz był gospodarzem takich programów jak: „Magazyn 24 godziny”, „Cały ten świat” i serwisów informacyjnych. W TVP1 był współprowadzącym programu „Kawa czy herbata” z Klaudią Carlos, prowadził też show „Sąsiad na widelcu”. W TVP Polonia współprowadził program „Polacy tu i tam” z Magdaleną Emilianowicz. W Discovery Channel, autor cyklu („How we invented the world”, „Polska - operacja zmiana”). W Polsacie współprowadził program „Celebrity Splash” z Krzysztofem Jankowskim z Radia Eska[potrzebny przypis].

W 2012 wydał książkę Trzy mądre małpy.

Prezes spółki Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, redaktor naczelny Akademii Triathlonu[2].

Od maja 2016 był redaktorem naczelnym serwisu Business Insider Polska należącego do grupy Onet. Z funkcji zrezygnował w marcu 2019 roku, by skupić się na działalności własnego wydawnictwa[3].

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Amatorsko trenuje triathlon[4]. Ambasador Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie długim Herbalife Susz Triathlon 2011[5].

Ma żonę i dwie córki: Weronikę i Maję[potrzebny przypis].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Łukasz Grass: Trzy mądre małpy : polska odpowiedź na książkę Harukiego Murakamiego „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”. Warszawa: Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, 2012. ISBN 978-83-935270-0-7.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Łukasz Grass. Business Insider Polska. [dostęp 2018-03-22].
  2. Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu
  3. Łukasz Grass rezygnuje ze stanowiska redaktora naczelnego Business Insider Polska, Press.pl, 22 marca 2019 [dostęp 2019-03-22] (pol.).
  4. Triathlon: kondycja do potęgi trzeciej menshealth.pl
  5. Adamczyk, Karolak, Grass, Topa! susztriathlon.pl

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]