Łukasz Krasoń

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łukasz Krasoń
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 22 lipca 1988
Piotrków Trybunalski
Zawód, zajęcie mówca motywacyjny, trener rozwoju osobistego
Strona internetowa

Łukasz Krasoń (ur. 22 lipca 1988 w Piotrkowie Trybunalskim) – mówca motywacyjny, autor oraz pierwszy niepełnosprawny trener rozwoju osobistego w Polsce. Członek honorowy Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Wychowywał się w Gorzkowicach. Z powodu zaniku mięśni od 7 roku życia jeździ na wózku. Pomimo trudności i fizycznych niedoskonałości zdał maturę i w roku 2008 zaczął studia informatyczne na PJWSTK w Warszawie. W roku 2011 przeprowadził się do Barcelony, by po roku tam spędzonym powrócić do Polski już jako mówca motywacyjny. Obecnie mieszka w Warszawie.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Od 2012 roku Łukasz Krasoń przemawia jako profesjonalny mówca. Jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”, który w 2013 roku przemierzył Polskę.

Wraz z żoną, Małgorzatą, napisał książkę Wstań i Jedź – niemożliwe jest osiągalne. Występuje w programach telewizyjnych i radiowych (m.in. „Pytanie na śniadanie”, „Godzina prawdy”). Prowadzi także autorskie szkolenia w Polsce i zagranicą (w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Wielkiej Brytanii). Przemawiał na jednej scenie m.in. z Brianem Tracy, Kevinem Hoganem, Jackiem Walkiewiczem, czy Mariuszem Szubą[1][2][3].

Został członkiem sztabu kandydata na urząd Prezydenta RP, Szymona Hołowni[4][5].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]