Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg na 5000 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ZIO 2006: Bieg na 5000 m mężczyzn
Speed skating pictogram.svg
Stany Zjednoczone Chad Hedrick Gold medal olympic.svg
Holandia Sven Kramer Silver medal olympic.svg
Włochy Enrico Fabris Bronze medal olympic.svg
Łyżwiarstwo szybkie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Speed skating pictogram.svg
500 m kobiety mężczyźni
1 000 m kobiety mężczyźni
1 500 m kobiety mężczyźni
3 000 m kobiety
5 000 m kobiety mężczyźni
10 000 m mężczyźni
Bieg Drużynowy kobiety mężczyźni

Bieg na 5000 metrów mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 rozegrano 11 lutego w Oval Lingotto. Mistrzem olimpijskim na tym dystansie został Amerykanin Chad Hedrick.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Para Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg 12 Chad Hedrick  Stany Zjednoczone 6:14,68
Silver medal icon.svg 11 Sven Kramer  Holandia 6:16,40 +1,72
Bronze medal icon.svg 14 Enrico Fabris  Włochy 6:18,25 +3,57
4 11 Carl Verheijen  Holandia 6:18,84 +4,16
5 13 Arne Dankers  Kanada 6:21,26 +6,58
6 12 Bob de Jong  Holandia 6:22,12 +7,44
7 13 Shani Davis  Stany Zjednoczone 6:23,08 +8,40
8 8 Øystein Grødum  Norwegia 6:24,21 +9,53
9 7 Lasse Sætre  Norwegia 6:25,15 +10,47
10 14 Eskil Ervik  Norwegia 6:26,91 +12,23
11 9 Iwan Skobriew  Rosja 6:27,02 +12,34
12 7 Johan Röjler  Szwecja 6:29,24 +14,56
13 1 Bart Veldkamp  Holandia 6:32,02 +17,34
14 9 Ippolito Sanfratello  Włochy 6:32,58 +17,90
15 10 Artiom Dietyszew  Rosja 6:32,85 +18,17
16 3 Stefano Donagrandi  Włochy 6:33,45 +18,77
17 10 Jurij Kochaniec  Rosja 6:34,62 +19,94
18 5 Paweł Zygmunt  Polska 6:35,01 +20,33
19 6 KC Boutiette  Stany Zjednoczone 6:37,29 +22,61
20 8 Jens Boden  Niemcy 6:38,34 +23,66
21 6 Kesato Miyazaki  Japonia 6:40,03 +25,35
22 5 Steven Elm  Kanada 6:41,53 +26,85
23 4 Dmitrij Babienko  Kazachstan 6:42,25 +27,57
24 3 Justin Warsylewicz  Kanada 6:43,74 +29,06
25 2 Gao Xuefeng  Chiny 6:44,78 +30,10
26 1 Claudiu Grozea  Rumunia 6:50,29 +35,61
27 4 Takahiro Ushiyama  Japonia 6:51,53 +36,85
28 2 Yeo Sang-yeop  Korea Południowa 6:58,13 +43,45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]