’Allo ’Allo! (seria 2)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Premierowa emisja drugiej serii serialu ’Allo ’Allo! miała miejsce od 21 października do 25 listopada 1985 roku, natomiast świąteczny odcinek specjalny pokazany został 26 grudnia tego samego roku na kanale BBC One. Scenarzystami byli Jeremy Lloyd i David Croft. Ten ostatni był także reżyserem wszystkich odcinków drugiej serii.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

Numeracja Oryginalny tytuł Premiera w TV
2x01 Six Big Boobies 21 października 1985
2x02 The Wooing of Widow Artois 28 października 1985
2x03 The Policeman Cometh 4 listopada 1985
2x04 Swiftly and with Style 11 listopada 1985
2x05 The Duel 18 listopada 1985
2x06 Herr Flick's Revenge 25 listopada 1985
Odc. specjalny The Gateau from the Chateau 26 grudnia 1985

Odcinek 1[edytuj | edytuj kod]

Może się wydawać, że życie René już zaczyna wracać do normy. Jednak gdy angielscy lotnicy wracają do kawiarni, tym razem w przebraniu zakonnic, właściciel Café René znów ma niemały problem do zgryzienia. Edith znajduje testament spisany przez swojego męża, który rzekomo został rozstrzelany przez Niemców, po czym zaczyna szukać w miasteczku kandydatów na nowego partnera. Herr Flick wzywa do swojej kwatery porucznika Grubera.

Odcinek 2[edytuj | edytuj kod]

René, żeby nie stracić swojej kawiarni, decyduje się powtórnie ożenić z Edith. Musi się jednak bardzo starać, bo ta ma coraz to większą ilość adoratorów. Herr Flick dostaje rozkaz wysłania do Führera obrazu Upadłej Madonny z wielkim cycem, jednak oryginał chce zostawić dla siebie. Chrapkę na to dzieło sztuki ma również pułkownik von Strohm, który wymyśla własny plan odzyskania obrazu.

Odcinek 3[edytuj | edytuj kod]

Próba wysłania lotników do Anglii już po raz kolejny kończy się totalną klęską, więc ci znów wracają do kawiarni. Dowództwo brytyjskie nie poddaje się jednak i ma już nowy pomysł na odesłanie Fairfaksa i Carstairsa do swojego kraju. W planie tym uczestniczy przysłany przez nich do Nouvion oficer Crabtree, który swoją fatalną znajomością języka francuskiego doprowadza mieszkańców Café René omalże do białej gorączki. Próba wysadzenie pociągu w powietrze kończy się fiaskiem.

Odcinek 4[edytuj | edytuj kod]

Porucznik Gruber decyduje się poinformować Herr Flicka o tym, że ktoś skradł jego mały samochód pancerny. Do akcji serialu włącza się Monsieur Alphonse, właściciel zakładu pogrzebowego, jak się okazuje – kolejny adorator Madame Edith. Nowy plan wysłania lotników do Anglii balonem musi poczekać na realizację. Monsieur Leclerc w celu załatania dziury potrzebuje damskiej bielizny, którą kradnie miejscowym damom.

Odcinek 5[edytuj | edytuj kod]

Madame Edith decyduje się ostatecznie poślubić René. Ta decyzja jest zniewagą dla Monsieur Alphonse'a, który decyduje się wyzwać właściciela kawiarni na pojedynek. Pułkownik von Strohm po usłyszeniu tej informacji zarządza manewry wojskowe na miejscu walki. Okazuje się, że w kiełbasie, która jechała do Hitlera, wcale nie ma obrazu „Upadłej Madonny z wielkim cycem”. Gestapo aresztuje pułkownika i kapitana Geeringa.

Odcinek 6[edytuj | edytuj kod]

René musi ukrywać się przed Monsieur Alphonsem, ponieważ uciekł z pojedynku. W tym samym czasie pułkownik i kapitan znajdują się w gestapowskim lochu. Herr Flick chce rozwiązać sprawę obrazu Van Klompa, dlatego też wzywa do siebie Helgę oraz René. Balon, którym angielscy lotnicy mają wrócić do kraju, jest już gotowy.

Świąteczny odcinek specjalny[edytuj | edytuj kod]

Fairfax i Carstairs zostają wysłani balonem do Anglii. Herr Flick i von Klinkerhoffen zjawiają się w biurze pułkownika, gdzie rozmawiają o działalności Ruchu Oporu. Niemcy chcą uczcić urodziny cesarza w chateau, jednak dowiadują się, że Ruch Oporu planuje zamach, więc przenoszą uroczystość do Cafe René. Zarówno oni, jak i Herr Flick planują zabić von Klinkerhoffena, który wciąż utrudnia im działalność. Przez pomyłkę to Otto zostaje raniony zatrutą strzałą, jednak Helga ratuje go podając mu antidotum. Artois natomiast udaremnia wysadzenie generała w powietrze.